poster

Líbej mne až k smrti (festivalový název)

 • USA

  Kiss Me Deadly

 • USA

  Mickey Spillane's Kiss Me Deadly

 • Velká Británie

  Kiss Me Deadly

Film-Noir / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1955, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommy987
  *****

  Vynikajúca prvá tretina, kapánek nudná a (aspoň zdanlivo) schematická druhá a nakoniec GENIÁLNA, napínavá a prekvapivá posledná, ktorá to na tých päť hviezd vytiahla a kvôli ktorej si Kiss Me Deadly ešte určite minimálne raz pozriem. Mike Hammer síce postráda sarkastickú sympatickosť a trhanský šarm Phila Marlowa, ale vďaka drsnosti a celkovej "bad motherfucker" povahe je rovnako funkčným a zaujímavým noirovým (anti)hrdinom. Zatiaľ je to poctivých 9 / 10, uvidíme, čo dá druhé zhliadnutie...(8.5.2008)

 • MrCreosote
  ****

  ,,Zvědavost zabila kočku..." Mě zase téměř zničila závěrečná pointa. V začátku typický noir s drsným soukromým očkem a jeho sekretářkou, která je ,,víc než sekretářka" se postupně proměňuje v brutální pátrání po MacGuffinovi, kde si nebere servítky ani hlavní hrdina, ani padouši (mezi které mimochodem patří i Jack Elam - ten, kterého tak trápila moucha v Tenkrát na západě) a kde každá druhá žena je psychicky labilní. Robert Aldrich se nebál jít do toho naplno a obohatil tak žánr o další chuťovku.(7.10.2009)

 • Vědma
  ****

  Silně váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, podle mě bych klidně mohla dát i dvě i pět. Tak rozporuplně na mě tento film působil. Chvílemi jsem si říkala - vynikající film, kde každý druhý ječí, každý třetí umře a úplně každý dostane do držky. Ale dost mi vadil neslaný nemastný hlavní představitel a taky to že se mi fyzicky nelíbila ani jedna herečka. To je asi na osobním vkusu, ale podle mě by aspoň jedna měla být krásná. A ta co se jmenovala myslím Gabriela a měla se správně jmenovat Pandora, tak ta mi připadala dokonce trochu na hlavu. No a ten konec? Co to sakra bylo?(17.3.2015)

 • Tsunami_X
  *****

  Hrdina s vizáží nadopovaného Kevina Costnera kosící nepřátele jako na běžícím pásu, Tarantinův brakový kufřík, Spielbergova zářící Archa, psychicky labilní a polonahé blondýny, černovláska s očima jak moje bývalá a italské komediální motoristické vsuvky. Kašlete na ty kvanta scénáristických oslích můstků, protože tohle je černá pecka, která musí dostat každého, kdo má aspoň kousek ďábla v těle.(8.2.2007)

 • Slasher
  ***

  Tahle mysteriózní klasika v nukleárním stínu "zlatých" let padesátých mě bohužel nijak nechytla. Důvod se bude zdát hloupý - byl jím necharismatický a nesympatický představitel Mikea Hammera v hlavní roli. Díky němu jsem ten rádoby badass charakter jen prozíval. A jedná se sice o starší film (proto nějaká teatrálnost, čert to vem), ale ani posloupnost pátrání a závěrečný zvrat událostí mě nijak nepřiměl brát to celé vážně. No nic, za mě to bude jiný noir...(7.12.2014)

 • - Spoiler: Existujú dva ukončenia príbehu. Pôvodné americké vydanie filmu ukazuje hlavných hrdinov, ako sa z horiaceho domu zachraňujú útekom do oceánu. Druhé, ktoré bolo neskôr zmenené, ich ukazuje v dome, pričom nasleduje záber na horiaci dom a jeho výbuch, čo bolo interpretované, že zahynuli v atómovom požiari. Pôvodná verzia bola obnovená v roku 1997. (ambron)

 • - Film bol natočený za menej ako tri týždne. (ambron)