Mlhy Avalonu (TV film)

Die Nebel von Avalon

Hmly Avalonu

Drama / Fantasy

USA / Německo / Česko, 2001, 183 min

Skutečně velmi ženské pojetí legendy o Avalonu. Nezapamatoval jsem si jediného mužského herce:) Zato ústřední trojice ženských rolí je opravdu úchvatná, není nad to se přesvědčit, že už tehdy byly ženské pěkné bestie:) Ale vážně - Mlhy Avalonu nejsou tak temné jako jiná zpracování, a jsou dalším článkem v řetězu mýtických imaginací na dané téma, z kterého vybočuje jen jistý takřka komediální kousek s Clivem Owenem, který je založen na historických podkladech (haha). Výjimečně se nad průměr povznesl i skladatel Lee Holdridge, jeho hudba lehce napodobující keltské motivy a Enyu zní ve vhodnou dobu s vhodnou intenzitou, i když je to pořád béčko:) Výsledné hodnocení drží na čtyřech hvězdách Anjelica Hustonová a především Julianna Marguliesová, nejkrásnější a nejmilejší Morgaina ze všech.(5.2.2005)

Povedené výpravné dílo. Informační hodnota sice takřka nulová (krom jmen je to zcela vybájené), ale kdo má rád rádoby historické filmy s legendami, je to příjemný kousek. Herecký září především Anjelica Houston a Julianna Margulies. Pánové hrají "druhé housle", ale oceňuji především Lancelota, u kterého se nedivím, že ho Ginevra milovala od prvního pohledu. :) Celkově - nedá se čekat umělecky ani obsahově precizní dílo, ale jako podovka pro dva televizní večery, fajn.(30.8.2013)

Na televizní film perfektní, ale i když je výprava sebevětší a herečky sebelepší, pořád to trpí tím televizním roztahaným tempem. Co se týče příběhu, tak se jedná o takovou ženskou verzi artušovských legend. Julianna Margulies je úžasná a je škoda, že nedostala více zajímavých rolí, kde by uplatnila svůj půvab.(19.6.2014)

TV spracovanie legendy o Artušovi. Krásne prostredie, skvelá fantasy atmosféra hlavne čo sa týka Avalonu a úvodná pasáž na lodke v hmle tá je priam fascinujúca a k tomu nádherná hudba od Loreeny McKennitt ktorá pohladí dušu plus skvelý výber hercov obvzlášť herečiek ako Julianna Margulies,Joan Allen a Samantha Mathis táto trojka bola priam úchvatná zato výber mužského obsadenia ma dosť sklamal. Len mi troška dokonalý dojem kazilo TV spracovanie ale inak som v podstate spokojná.(5.12.2011)

Netradičně odvykládaný legendární příběh, ze kterého jsou trochu cítit finančně omezené realizační možnosti tvůrců. Příběh svou délkou zavání nudou a bohužel bere jakoby sám sebe příliš vážně, což je nejvíc patrné na někdy k uzoufání fádních dialozích. Co si ovšem zaslouží velikou pochvalu, je vynikající hudba...(20.4.2005)

• - Herci i herečky se museli učit jezdit na koni a šermovat. (Lynette)

• - Umělé kluziště v Praze bylo používáno jako místo pro konstrukci interiérů hradu. (Lynette)

• - Písně k filmu nazpívala populární keltská zpěvačka Loreena McKennitt. (Lynette)