Green Day - Basket Case

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 1994, 3 min

Spevák Billie Joe Armstrong neprítomne gúľa očami a neisto zviera svoju gitaru. Basgitaristu Mike Dirnta privážajú, značne dezorientovaného, na nemocničných vozidlách, a liekmi omámeného bubeníka Tre Coola musia dotlačiť k súprave bicích nástrojov na invalidnom vozíku. Avšak po chvíli sa rozpúta divoký punk rockový uragán. Nastane nepríčetná explózia energického, dravého rock'n'rollu. Pieseň "Basket Case" je z albumu "Dookie". (MM_Ramone)

Joker Punx

Tohle je punk rocková klasika, sedmý song z alba Dookie a pro mě nejlepší videoklip kapely :) Pamatuju si jak mi to pouštěl fotřík na videokazetě, nahraný z MTV, když jsem byl malej a tenkrát se mi to vůbec nelíbilo a sral mě ten klip a ta muzika asi taky :D No a dneska jsem fanoušek Green Day a tohle miluju. Na videoklipu se mi taky moc líbí že odkazuje na filmovou klasiku od našeho českého režiséra Miloše Formana - Přelet nad kukaččím hnízdem. Tohle se povedlo! :) ()

MM_Ramone

Toto je veľmi zaujímavo, svojrázne a zároveň dôstojne parafrázovaný "Prelet nad kukučím hniezdom" v podaní neo-punkových borcov z kapely Green Day. Spevák Billie Joe Armstrong neprítomne gúľa očami a neisto zviera svoju gitaru. Basgitaristu Mike Dirnta privážajú, značne dezorientovaného, na nemocničných vozítkach a skoro slintajúceho bubeníka Tre Coola musia dotlačiť k súprave bicích nástrojov na invalidnom vozíku. Avšak po chvíli sa rozpúta divoký, punk rockový uragán. Nastane nepríčetná explózia energického, dravého rock´n´rollu. Ostro úprimní chlapíci z Kalifornie to rozbalia na plné gule. Sú to proste neskrotní blázni. Ja som presne taký istý šialenec ako oni, preto dávam bez váhania tomuto videoklipu päť hviezdičkové hodnotenie . ***** ()

Jara.Cimrman.jr

Pouze na uzavřeném psychiatrickém oddělení se může stát, aby zdravotnický personál připravil zvukovou aparuturu a nechal tři šílence, aby se na ní vyřádili. V tomto případě se to povedlo naprosto dokonale, protože podobný punk rockový nářez se jen tak neslyší a snad ani nevidí. ()

corpsy

Myslím, že tomuto klipu môžu všetky ostatné závidieť hlavne jeho originalitu. Aj keď verím, že sa mnohí ozvali. ()

• Video bylo v roce 1999 Televizní stanicí MTV zvoleno stým nejlepším videoklipem všech dob. (GreatestFan)
  • Video bylo nominováno na 9 cen MTV, a to v kategoriích video roku, nejlepší video skupiny, nejlepší metal / hard rock video, nejlepší alternative rockové video, průlomové video, nejlepší režie, nejlepší střih, nejlepší kamera a volbu diváka. Nevyhráli však žádnou. (GreatestFan)