Klub šťastných žen

Joy Luck Club, The

USA, 1993, 139 min

Nádherný a nesmírně silný film, i když spíše pro ženy... Tak trochu jsem z toho cítil Nebe a Zemi a Olivera Stone. A taky že jo :-) ! On to produkoval. Rozhodně doporučuji jeho shlédnutí. Dávám 4 labutí pírka. * * * *(5.8.2012)

tento film by si uz zasluzil aj nejaky koment... takze ja vam mozem zase odporucit chutovku. je to pribeh 4 zien ktore sa stretavaju pri particke. su to emigrantky z Ciny a teraz ziju s rodinami v USA. mali nelahke zivoty ale nastastie je to uz prec. kazda z nich ma dceru ktora uz vyrastala vo Friscu. no tieto dcery konaju rovnake chyby ako ich matky a tie su nestastne ze ani v novom prostredi sa nemaju dobre a platia aj za "hriechy" svojich rodicov. v spomienkach a rozpravaniach sa vracaju zeny do svojej mladosti a vidime co vsetko ich stalo kym sa dostali do Ameriky` odkryvaju sa nam aj zvtahy dcer a ich detstvo.(23.3.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $32,901,136Tržby Celosvetovo $34,500,000(19.9.2009)