KLUB ŠŤASTNÝCH ŽEN je příběhem čtyř matek a čtyř dcer, mozaikou nevyzpytatelného osudu, který rozdává štěstí i smutek. Každý týden se scházely Suyuan, Lindo, Ying Ying a Am Mei na partii mahjongu. Jejich klub založila Suyuan a čtyři ženy se pokoušely být šťastné, zapomenout a doufat. Teď je ale Suyuan mrtvá a do klubu je pozvána její dcera June. Stejně jako její "tety" vzpomíná na matku, každá z žen vzpomíná na vlastní minulost, a na své tragické, poetické, šťastné i nešťastné životy. Ale je tu i generace jejich dcer - Waverly, Lena a Rose, které žijí své osudy a řeší vlastní problémy. Jejich vzpomínky vytvářejí obraz dvou pokolení žen, jejich vztahů, snahy po porozumění a překonání citových bariér. Snad to byl právě Klub šťastných žen, který jim pomohl, snad to byla jejich láska a vzpomínky, které dokázaly odstranit nepochopení a pomohly jim nalézt cestu k sobě navzájem. (oficiální text distributora)

Anderton

K tomuto filmu som sa dostal skrz Aronsonovej knihu Scenár pre 21. storočie a vnímať emotívne silný puzzle príbeh aj z hľadiska dramaturgie (kazetová mozaika) mu dodáva ďalšie body navyše. Jediným "záporom" je tak množstvo postáv, v ktorých sa nie je vôbec jednoduché vyznať. Štyri matky, štyri dcéry, niekoľko mužských postáv, rôzne časové línie a ja musím bohužiaľ priznať, že sa mi po čase plietli. Skrátka Klub šťastných žien je film, ktorý vás síce emocionálne zasiahne ihneď, ale pre jeho plné pochopenie ho máte chuť vidieť ihneď znova. Alebo v krátkom časovom období. ()

muti

tento film by si uz zasluzil aj nejaky koment... takze ja vam mozem zase odporucit chutovku. je to pribeh 4 zien ktore sa stretavaju pri particke. su to emigrantky z Ciny a teraz ziju s rodinami v USA. mali nelahke zivoty ale nastastie je to uz prec. kazda z nich ma dceru ktora uz vyrastala vo Friscu. no tieto dcery konaju rovnake chyby ako ich matky a tie su nestastne ze ani v novom prostredi sa nemaju dobre a platia aj za "hriechy" svojich rodicov. v spomienkach a rozpravaniach sa vracaju zeny do svojej mladosti a vidime co vsetko ich stalo kym sa dostali do Ameriky` odkryvaju sa nam aj zvtahy dcer a ich detstvo. ()

Big Bear

Nádherný a nesmírně silný film, i když spíše pro ženy... Tak trochu jsem z toho cítil Nebe a Zemi a Olivera Stone. A taky že jo :-) ! On to produkoval. Rozhodně doporučuji jeho shlédnutí. Dávám 4 labutí pírka. * * * * ()

• V roku 2018 sa producentka filmu Janet Yang vyjadrila, že režisér Wayne Wang sa raz veľmi nahneval na marketingovom stretnutí. Štúdio totižto navrhlo všetky propagačné materiály k filmu bez hocijakého náznaku, že ide o film s ázijským obsadením. Všetky plagáty boli buď abstraktné, alebo na nich boli herečky otočené chrbtom. (dwdb)