Reklama

Reklama

Krásy Evropy se Samanthou Brownovou

(TV seriál)
  • USA Passport to Europe with Samantha Brown
Dokumentární
USA, 2004, 22 min

Režie:

Sylvia Caminer

Obsahy(1)

Známá cestovatelka a moderátorka Samantha Brownová vás provede nejkrásnějšími evropskými velkoměsty, jako jsou Paříž, Řím nebo Londýn, i menšími městečky jako Oxford. Navštívíte místní památky, restaurace a vyhlášené obchody. (oficiální text distributora)

Recenze (18)

GeusX 

všechny recenze uživatele

Vyjukaná Američanka objevuje exotickou Evropu. Bohužel styl nonstop ukecané komentátorky ubíjí krásy Evropy, o kterých se my, "domácí", nic nového nedozvíme. Navíc je to každých pár minut připravené pro reklamní blok, kterým divákům v júesej zpříjemňují sledování tv. Pro nikoho jiného to ani natočeno není. ()

Akatsuki 

všechny recenze uživatele

Pohled Samanthy na evropská města je povětšinou zkreslen špičkově luxusními hotely, ve kterých je ubytovaná. Když už se přeci jen odváží vydat mimo něj, jsem z toho na rozpacích. Včera zhlédnutá epizoda o Amsterdamu patřila k tomu nejhoršímu, co Samantha ve svém pořadu uvedla. Její reakce na povolenou marihuanu a tolerovanou prostituci by patřila zhruba do minulého století. (Přesněji uvedla něco jako: Myslím, že v nějaké restauraci se budu cítit bezpečněji - Samantha se zjevně obávala, aby se náhodou neocitla "za výlohou".) Další opravdu nechutný díl byl výlet do Berlína, který se nesl ve znamení její absolutní nechuti nadchnout se pro cokoli berlínského. Místo obvyklé restaurace na úrovni si zašla do levného občerstvení - stánku s klobásami a následně jídlo zkritizovala. Osobně na mě působila, že se zasekla někde krátce po 2. světové válce. Místo toho, aby u Berlína pořádně vyzdvihla jeho moderní architektonickou stránku, pořád se snažila vzpomínat na traumata atd. ... Můj názor: dokument by se měl soustředit pouze na hotely, ve kterých je Samantha skutečně jako doma, a skutečné krásy by měl poznat člověk sám. ()

Reklama

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Pro Evropana naprosto nudný pořad. Nic zajímavé natož nového se tu člověk nedozví. A Samantha Brown jako průvodkyně se mi nelíbila ani trochu. Její nadšení pro všechno co v Evropě vidí mi přišlo až příliš strojené. I když je možné, že Američané mají o Evropě zkreslené představy a opravdu jí sem tam něco překvapilo. Ale spíše ve mně převládá dojem afektované průvodkyně pořadem. ()

bron odpad!

všechny recenze uživatele

Přemýšlí-li zrovna člověk nad výkladem slova "imbecilní", pak mu tento dokumentární počin jistě poskytne určitou inspiraci, kudy se ve svých úvahách ubírat. Neboť imbecilnější cestopisný dokument, aby pohledal. Cestování Samanthy Brown spočívá v nalezení komfortního hotelu a rozjímání se nad věcmi, které jsou každému leda tak k ničemu. Samozřejmě je tu třeba zohlednit pravděpodobnou skutečnost, že dokument je zaměřen na průměrného Američana s jakžtakž mlhavou představou o tom, že Evropa je ostrovní stát existující kdesi východně od Floridy. Takový divák snad bude překvapen rozmanitostí cizícho světa, o němž v dějepisu mnoho neslyšel. Pro Evropana je to ale poněkud nestravitelný zážitek, byť svojí pošetilostí snad místy i úsměvný. ()

Janek14 odpad!

všechny recenze uživatele

Takhle přesně by cestopisný dokument neměl vypadat. Moderátorka se každou chvilku snaží být vtipná, ale dávka její trapnosti zastiňuje to kvůli čemu tam skutečně je. Čekáte-li tedy, že se dozvíte to nejdůležitější a nejzajímavější o zemích evropy, dostanete velmi málo. A když už ano tak jsou informace často zkreslené (viz. díl o Praze). Ke všemu ještě asi nejhorší intro co jsem viděl. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama