Retornados

• Kanada The Returned (více)

Kate pracuje v nemocnici v tíme, ktorý navracia ľudský život ľuďom nakazeným vírusom a meniacim sa na zombie. Po tom, čo bol vírusom nakazený aj jej manžel Jason, ktorému navrátila ľudskosť, začala byť pre ňu táto práca osobnejšia. Proti nim však stojí skupina ľudí, ktorí sú proti navráteniu života pre zombie. Spoločne sa rozhodnú utiecť aj s protilátkami, čím pre nich začína skutočné nebezpečenstvo a boj o holý život. (kubqo)

J*A*S*M

Výborný nápad jak se alespoň trochu originálně podívat na téma zombie apokalypsy. Úplně na dřeň to sice autoři nevytěžili, což je sice škoda, ale svoje silné momenty Retornado určitě má. Řemeslně naprosto v pořádku a v závěru se snímku podařilo vydolovat ze mě i nějaké emoce (i když úplný konec už je možná trochu příliš vychtěný). Od režiséra podprůměrného "La Posesión de Emma Evans" příjemné překvapení. 7/10 ()

Fr

,,BEJT NAVRÁTILEC NENI ZLOČIN… ALE MŮŽE TO BÝT PROBLÉM.“… /// Tak jsou zpátky! (stejně jako TADY) A ti, co nikam nevodešli, přestávaj jevit známky nadšení. Maj totiž trochu strach, páč nemoc není vyléčená, ale pomocí léku jen tlumená. A ten lék dochází a dochází… Celkem dlouho čekám, co že jako bude hlavním táhlem – doktorka (Kate), jenž má jednoho doma? Problémy s lékem? Nasraní ,,normálové“? Vod všeho trochu, ale ,,C“ je správně! Tempo není strhující, zápletka se dramaticky zaplejtá, z Kate udělaj krávu, aby dosáhli dramatický romantiky (NEOPUSTÍM TĚ….) … Film vo ničem. Teda – vo lidech, kteří potřebujou lék, a toho není nazbyt. A že láska … nejsme v pohádce! Emoce nula. Ten nápad není zlej, ale k zombíkům (byť tady je jeden? Možná…) mi romantický drama moc nepasuje. Navíc, klidně tady mohlo jít vo ,,raka“ nebo jinou třeba pohlavní chorobu. A nakonec: ten předzávěr – mě nedorazil, ale vytočil! Váhám mezi 2*- 3*. Jdu níž, páč výše zmíněnej ,,In the Flesh“ byl dramatičtější (ale míň romantickej… aha, že by právě…?). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Starej domů dotáhl řetězy a okovy (hovno sado- maso. Já dostala bouchačku). 2.) Miluju shnilouše. 3.) Thx za titule ,,msiticjoe“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

LIVINGDEAD

Tak předvídatelný film jsem už dlouho neviděl. Navíc mne vytáčela naivita a hloupost hlavních postav. Např. všude se mluví o tom, že lék není, ulice nejsou bezpečné a ta kráva si nese kufřík v podzemní garáži a na celé okolí řve do telefonu, že má 60 dávek a že je šťastná! Na místě bych ji tu držku rozbil! ()

EvilPhoEniX

Zombie jako ovladatelný mor! Je škoda, že Returned je spíše drama než horor, přesto jsem se slušně bavil, pač film je velmi poutavý, neokoukaný, hezky natočený a inteligentní. Závěrečný zvrat mi přišel poněkud až příliš moc smutný a nefér, ale jo dobré to bylo. 65% ()

Flipnic

Naprosto zbožňuju tyhle filmy, které se tématicky dotýkají od prostých zombies, tak nákaz, všelijakých "vzteklin" apod. Romero jako zakladatel často filosofuje, ale z mého pohledu se mu to příliš nedaří. Vznikla však řada filmů, které rovněž filosofují, pokládají nepříjemné otázky "co by, kdyby ..." a na pozadí tématu pandemického šíření nákazy mezi lidmi nastavují zrcadlo samotné společnosti. Často z těchto filmů jde mráz po zádech z představy ani ne tak jak hrozné by bylo, kdybychom vymřeli na nějakou agresivní nemoc způsobující agresi a vypatlanost. Ale nepříjemná je právě ta otázka smíření se s nakažením svých nejbližších, toho, že v jednu chvíli jsou s námi a během pár minut jsou již agresivní zrůdy, které ale nejsou mrtvé .... se smrtí se dá smířit, je to přirozený přírodní proces, se kterým umíme psychologicky pracovat, ale s "živou smrtí" ?! Která je "finé", nevyléčitelná ...?! Hrůza si představit. A navrch k tomu pak právě tento film, k jehož obsahu jsem se takhle obloukem dopracoval, pokládá citlivou otázku "my a oni", která souvisí podprahově s nacionalismem, nacismem a fašismem samotným ... Jak by se lidstvo zachovalo samo k sobě a jak chladně by řešilo šířící se problém. Film o vztahu lékařky a jejího nakaženého přítele je perfektně provedený, zahraný a jde z něj právě husí kůže. Samotný závěr je jak rána kladivem do zátylku .... Za mne plný počet. * * * * * ()

George Stobbart

Realisticky pojatý zombie kúsok o spoločnosti, ktorá má zombie nákazu už za sebou, podarilo sa jej nájsť liek čo vírus potláča a ľudia, ktorí boli zombíkmi tak fungujú normálne ďalej. Postupom času sa však zásoby lieku začínajú míňať a nastáva otázka, či sa bývalí zombíci stávajú väčším nebezpečenstvom pre ľudí, alebo ľudia pre nich. Prichádza panika, nepríjemné preventívne opatrenia a ešte nepríjemnejšie vyčíňanie prebudených zombíkov. Zaujímavý nápad zrealizovaný v nie až tak zaujímavom filme. Pomalé, civilné tempo, slušné herecké obsadenie aj audiovizuál, no zároveň málo napätia, krvi, atmosféry a hororovosti, čo z toho nakoniec robí skôr obstojnú vzťahovú drámu, v ktorej ale chýba nejaký výraznejší moment. ()

sniper18

Je to celkom dobrá mierne hororovo ladená thrillerová dráma. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v dobe, keď ľudstvo zasiahla zombie epidémia, ale po veľkých stratách sa ju podarilo prekonať a dokonca sa podarilo získať aj vakcínu, ktorá dokáže chrániť infikovaných pred smrťou a následnou premenou, no je potrebné ju brať každý deň. Vytrvalá doktorka chce urobiť všetko preto, aby bolo zase všetko tak, ako predtým, keďže nakazený je aj jej milovaný, ale všetci musia čeliť aj iným problémom, či už ľuďom, ktorí sú proti tejto liečbe a nezastavia sa pred ničím, ale aj všeobecnej panike, keďže mnohí veria, že vakcíny sa minú a epidémia znovu prepukne. Spracovanie je celkom slušné, určite ma mrzí, že z tejto tématiky sa nezískalo ešte viac, keďže potenciál bol predsa len väčší a to prakticky v každom smere, ale zároveň po celý čas cítiť, že tvorcovia sa skutočne snažili a v rámci možností, ktoré mali z toho získali snáď najviac. A tak dej je po celý čas dostatočne zaujímavý, pričom mi vôbec nevadí, ani to pomalšie tempo, ktoré si film väčšinu času udržuje, postavy si ma získali a celé je to podané tak príjemne seriózne bez rôznych rušivých prvkov, ktoré sú medzi podobnými filmami a hlavne pri menšom rozpočte, čo je pritom aj tento prípad časté. A navyše v poslednej tretine sa to predsa len aj slušne rozbehne a záver tiež nesklame, kľudne to mohlo trvať ešte aj o niečo dlhšie, ale to by už bol predsa len iný žáner a tak to úplne chápem. Inak s hororom to má spoločné skutočne len tú podobnú tématiku, inak o atmosféru tu vôbec nejde, napätie som tiež moc nepocítil a tých pár trochu akčnejších sekvencií ani nestojí za pozornosť, ale filmu to moc neubližuje, predsa len tu o to vôbec nejde. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborná hlavná hrdinka, získal si ma aj jej priateľ a nesklamú ani zvyšné výraznejšie vedľajšie postavy. S réžiou a technickou stránkou som spokojný, určite by to mohlo byť aj lepšie, ale tá snaha využiť svoje možnosti čo najviac, ktorú z toho cítiť si ma získala. Takže znovu ma to už neláka, predsa len takmer v každom ohľade to mohlo ísť ešte ďalej, ale určite nie som ani sklamaný. Keby všetky lacnejšie žánrové filmy dopadli tak, ako Returned, tak by som si určite nesťažoval, na jedno pozretie rozhodne slušný film. 66% ()

*CARNIFEX*

Svetom sa začína šíriť infekcia, ktorá z ľudí vytvára zombie. Kate je lekárkou, ktorá spolu s pár kolegami na klinike vyvinula látku, ktorá do 36 hodín, prinavráti ľudí postihnutých touto nákazou, späť do bežného života. Jej liek síce nelieči, ale je dostatočne silným nato, aby infikovanú osobu udržal v stave mimo ohrozenia seba samého, ale i jeho okolia. Stačí byť registrovaný v databáze infikovaných a pravidelne si v mesačných intervaloch prevziať dávku. Medzi nešťastníkov postihnutých touto nákazou patrí aj Katin manžel Alex. Navzdory úspechom a pokrokom vo vývoji liečby, existuje množstvo skeptikov, ktorí tvrdia, že ľudia liečený týmito látkami sú len časovanou bombou a hrozbou pre ostatných. Podaktorí pod návalom strachu a obáv berú spravedlnosť do vlastných rúk a chcú infikovaných odstrániť. Podarí sa Kate ochrániť svoju životnú lásku? Okrem nákazy má manželský pár nejedného nepriateľa. Film mi pripadal, ako voľné pokračovanie "World War Z". Pointou príbehu zapadá ako riť na šerbeľ. Bohužiaľ, postráda takmer všetky hororové prvky. Akcia takmer nulová. Pokiaľ niekto očakáva zombie vyvražďovačku posiatu množstvom gore scén, či mimoriadnu atmosféru, môže zabudnúť. "The Returned" je v prvom rade drámou, ktorá len vďaka záverečnej polhodinke dosahuje kvalitu priemerného hodnotenia. Takmer 3/4 filmu sa nič nedeje. Keď už sa zomlel nejaký ten zvrat, bol predvídateľný ako druh alkoholu v rumových pralinkách ( teda aspoň mne ). Škoda, potenciál tu bol - 50%. ()

Wacoslav1

No vyloženě hloupej film to není i když máte stejně pocit, že jste tohle už někde viděli, ale místy je to svěží a dělaný z nadšením pro danou věc. To se pozná. Ve finále je to nakonec jen velmi lehký nadprůměr, ale je to rozhodně zajímavě zpracovaný a řemeslně solidně provedený. Za mě 55% ()

darkrobyk

Tomu říkám překvapení! Skvělé psychodrama, na které mě připravily zdejší komenty. Filmem se od začátku až do odpovídajícího konce vine červená niť obav, tísně a mrazení. Budou odhaleni? Dojdou léky? Podaří se najít skutečný lék? A dav se chová předvídatelně - ano, tak by se nejspíš vypořádal s jakoukoliv hrozbou. A stát? Zavedeme koncentráky a nakažené tam naženeme. Nepochybuji, že v reálu by bylo vše v bledě modré. Nečekejte horror, akci ani gorefest. Tenhle film je o úplně něčem jiném - o toleranci, pomoci, touze přežít za každou cenu stejně jako o nenávisti, nesnášenlivosti a snaze vzít situaci do svých rukou (vraždící komanda). Konečně udělali Španělé po těch duchařských trapárnách z posledních let solidní FILM. ()

dr.horrible

Dráma (len) trochu o zombíkoch. Mierne nesadlo. Pritom stačili iba lepší herci a výraznejšie tempo a mohla to byť žánrová udalosť, podobná 28 Days Later. A ešte SPOILER! keby už neexistovala Hmla, ten koniec by mal omnoho silnejšie účinky. 70% ()

rollman1

Říkejte si co chcete, ale originálnější zombárna už tu dlouho nebyla. Skvělé odvýprávěný příběh s grácií, dále výborný scénář, napětí i nějaký ten zvrat. Já se skvěle bavil, ani minutku nenudil a oceňuji originální příběh. Je pravdou, že moc akce tam není, ale to vše doplňuje už výše zmíněný scénář. ()

JASON_X

Těšíte-li se na superrychlé zombie, běhající ulicemi, lezoucí po stropech a trhající a žeroucí všechno živé, co jim přijde pod zuby, budete asi zklamaní. Tenhle decentní a komorní film totiž pojímá fenomén nemrtvých z úplně jiného hlediska... Přesto je v něm několik působivých thrillerových výjevů a pomocí několika dějových zvratů je dosaženo slušné dávky napětí. Španělé opět zaváleli, na tamní současnou kinematografii bych si měl asi pořádně posvítit. ()

Morholt

A ono se dá v témtace zombie přijít s něčím originálním a né že né. Svět nalezl lék na virus a pokud si pokousaní pravidelně píchají inzulínky, můžou žít relativně pohodový život, přičemž se stále pracuje na léku, který postižené uzdraví docela. Samozřejmě existují politické tlaky na to, aby byli postižení v trvalé karanténě a stejně tak tu řádí teroristické buňky vyžadující eliminaci ex-zombie. A to jednoho krásného dne přeroste únosnou mez. Po technické stránce naprosto v pohodě, proti hercům také nic nenamítám a nevadila ani absence gore, pokud nepočítám jeden dva záblesky. Místo zombie viru se dá vlastně dosadit jakákoliv nakažlivá epidemie a vlastně i etnická či sociální skupina, ale to, že se jedná o zombie, udělalo z Retornada v rámci žánru něco neokoukaného. 70% ()

6thSun

Podobné téma daleko lépe zpracoval seriál IN THE FLESH, tohle má vysoký ambice, ale nízkou jakostní hodnotu. ()

Astaroth12

Ako zo zombie spraviť naspäť človeka a práve to tento film rieši. Počkajte nerieši on nato len poukazuje, že zombie žáner ma veľa možností a tu je jedna z nich.A preto milujem zombie žáner, lebo ma neskutočne veľa možnosti. Príbehovo je dobre spracovaný ale chýba mu krutosť a nekompromisnosť na čo som v zombie žánri zvyknutý a aj to od neho očakávam. Tento snímok nebol tradičný ale zas ani netradičný zombie film, lebo sa zameriaval na zombie ale len okrajovo ale viac sa zameriaval na psychológiu postav. Zaujímavý príbeh ale chýbal mu akčný podtón a aj preto to bola veľká nuda, Je tu dosť náhod ktoré boli dosť očividné a to len preto aby sa to viac zdramatizovalo. ()

Marsik

Velké překvapení. Obecně nemám filmy o zombie rád, ale tenhle španělský kousek mě oslovil a svým zpracováním potěšil. Závěr...ehm, ehm. Kdo viděl film Mlha, jistě hovoří o vykrádačce. Nicméně 90 minut bylo strávených u zajímavého filmu, takže jsem nelitoval, že jsem do něj šel. 75% ()

maddy

Niekto tu evidentne čítal Brooksov World War Z (nie, teraz skutočne neporovnávam so síce veľmi slušnou filmovou adaptáciou s Bradom Pittom, ale tá z knihy vyčerpala asi tak 2 stránky .. aj to ešte veľmi voľne a inak s ňou nemala takmer nič spoločné). Returned má zaujímavý nápad s ľudstvom po prekonaní zombie nákazy, kedy už spoločnosť opäť funguje ako kedysi a vyliečení „zombie“-ľudia žijú ďalej, akurát si musia pichať protilátku, podobne ako si napríklad cukrovkári pichajú inzulín. Bohužiaľ, tu všetky klady aj končia. Námet s vyliečeným zombie vírusom nie je nijako ďalej rozvíjaný a mohol by byť zameniteľný s obyčajným vírusom chrípky a na filme by to vôbec nič nemenilo. Použitie zombie mi prišlo len ako účelová snaha prilákať väčšiu pozornosť hororových divákov. Čo je na škodu, pretože práve s týmto námetom sa dalo pracovať oveľa šikovnejšie. Vo výsledku to tak je nemastný-neslaný film, ktorý sa nevie rozhodnúť o čom vlastne chce byť. V žiadnom prípade nie je hororom (hororová scéna je asi tak jedna, keď prižmúrim oči možno dve!), ani fungujúcou drámou (to by chcelo látku hlbšie rozpracovať). Navyše to má dosť chabý vizuál, kde je vidieť, že rozpočet bol držaný poriadne na uzde a dosť slabých hercov. Nepomáha ani pomalé tempo, ktoré sa v druhej polovici už neskutočne vlečie, situácie zbytočne naťahujú a dej sa ďalej nijako nevyvíja. Potešia akurát slušné masky zombies, ktorí tam však vystupujú asi na 3 minúty – navyše dnes už nie sú výnimkou oveľa nadštandardnejšie masky aj v televíznej tvorbe (Walking Dead). Tým pádom ani nemám čo veľmi pochváliť. Film síce nepôsobí vôbec hlúpo, ale slušný námet sám o sebe na dobrý film nestačí, a preto je to hodnotenie také aké je. Možno je priveľmi prísne a zdôvodniť by som krkolomne vedel aj aspoň tie dve hviezdy, ale načo? Síce sú oveľa horšie, amatérskejšie, hlúpejšie prírastky do zombie žánru, ale mne tento pokus o pohľad na nákazu z inej perspektívy vôbec nesadol. Aj napriek tomu, že som od filmu ani nič nečakal, keďže som sa o jeho existencii dozvedel až na poslednú chvíľu a pozrel ho skôr z povinnosti, keďže „zombies“ zbožňujem, tak nedokázal uspokojivo naplniť ani jedno kritérium. CELKOVO: 1,5* ()

erased

Hodnocení vlastně přidávám jen kvůli originálnímu pojetí zprofanovaného tématu, kdy navzdory úvodním titulkům typickým pro další obyčejný zombie film pokračují Returned spíše jako lidské drama. Jenže drama je to neskutečně chladné, a na to, aby dokázalo vyvolat alespoň špetku emocí, by potřebovalo mnohem lepší a sympatičtější herecké obsazení i scénář, který není od první do poslední minuty předem odhadnutelný. Jinak se ale během těch krátkých 100 minut dokázal autor dotknout až překvapivě velkému množství problémů, a přestože žádný není rozvedený tak, jak by si zasloužil, byla by škoda kvůli průměrnému technickému provedení o takto originální příspěvek do žánru přijít. ()