Retornados

• Kanada The Returned (více)

Kate pracuje v nemocnici v tíme, ktorý navracia ľudský život ľuďom nakazeným vírusom a meniacim sa na zombie. Po tom, čo bol vírusom nakazený aj jej manžel Jason, ktorému navrátila ľudskosť, začala byť pre ňu táto práca osobnejšia. Proti nim však stojí skupina ľudí, ktorí sú proti navráteniu života pre zombie. Spoločne sa rozhodnú utiecť aj s protilátkami, čím pre nich začína skutočné nebezpečenstvo a boj o holý život. (kubqo)

J*A*S*M

Výborný nápad jak se alespoň trochu originálně podívat na téma zombie apokalypsy. Úplně na dřeň to sice autoři nevytěžili, což je sice škoda, ale svoje silné momenty Retornado určitě má. Řemeslně naprosto v pořádku a v závěru se snímku podařilo vydolovat ze mě i nějaké emoce (i když úplný konec už je možná trochu příliš vychtěný). Od režiséra podprůměrného "La Posesión de Emma Evans" příjemné překvapení. 7/10 ()

maddy

Niekto tu evidentne čítal Brooksov World War Z (nie, teraz skutočne neporovnávam so síce veľmi slušnou filmovou adaptáciou s Bradom Pittom, ale tá z knihy vyčerpala asi tak 2 stránky .. aj to ešte veľmi voľne a inak s ňou nemala takmer nič spoločné). Returned má zaujímavý nápad s ľudstvom po prekonaní zombie nákazy, kedy už spoločnosť opäť funguje ako kedysi a vyliečení „zombie“-ľudia žijú ďalej, akurát si musia pichať protilátku, podobne ako si napríklad cukrovkári pichajú inzulín. Bohužiaľ, tu všetky klady aj končia. Námet s vyliečeným zombie vírusom nie je nijako ďalej rozvíjaný a mohol by byť zameniteľný s obyčajným vírusom chrípky a na filme by to vôbec nič nemenilo. Použitie zombie mi prišlo len ako účelová snaha prilákať väčšiu pozornosť hororových divákov. Čo je na škodu, pretože práve s týmto námetom sa dalo pracovať oveľa šikovnejšie. Vo výsledku to tak je nemastný-neslaný film, ktorý sa nevie rozhodnúť o čom vlastne chce byť. V žiadnom prípade nie je hororom (hororová scéna je asi tak jedna, keď prižmúrim oči možno dve!), ani fungujúcou drámou (to by chcelo látku hlbšie rozpracovať). Navyše to má dosť chabý vizuál, kde je vidieť, že rozpočet bol držaný poriadne na uzde a dosť slabých hercov. Nepomáha ani pomalé tempo, ktoré sa v druhej polovici už neskutočne vlečie, situácie zbytočne naťahujú a dej sa ďalej nijako nevyvíja. Potešia akurát slušné masky zombies, ktorí tam však vystupujú asi na 3 minúty – navyše dnes už nie sú výnimkou oveľa nadštandardnejšie masky aj v televíznej tvorbe (Walking Dead). Tým pádom ani nemám čo veľmi pochváliť. Film síce nepôsobí vôbec hlúpo, ale slušný námet sám o sebe na dobrý film nestačí, a preto je to hodnotenie také aké je. Možno je priveľmi prísne a zdôvodniť by som krkolomne vedel aj aspoň tie dve hviezdy, ale načo? Síce sú oveľa horšie, amatérskejšie, hlúpejšie prírastky do zombie žánru, ale mne tento pokus o pohľad na nákazu z inej perspektívy vôbec nesadol. Aj napriek tomu, že som od filmu ani nič nečakal, keďže som sa o jeho existencii dozvedel až na poslednú chvíľu a pozrel ho skôr z povinnosti, keďže „zombies“ zbožňujem, tak nedokázal uspokojivo naplniť ani jedno kritérium. CELKOVO: 1,5* ()

George Stobbart

Realisticky pojatý zombie kúsok o spoločnosti, ktorá má zombie nákazu už za sebou, podarilo sa jej nájsť liek čo vírus potláča a ľudia, ktorí boli zombíkmi tak fungujú normálne ďalej. Postupom času sa však zásoby lieku začínajú míňať a nastáva otázka, či sa bývalí zombíci stávajú väčším nebezpečenstvom pre ľudí, alebo ľudia pre nich. Prichádza panika, nepríjemné preventívne opatrenia a ešte nepríjemnejšie vyčíňanie prebudených zombíkov. Zaujímavý nápad zrealizovaný v nie až tak zaujímavom filme. Pomalé, civilné tempo, slušné herecké obsadenie aj audiovizuál, no zároveň málo napätia, krvi, atmosféry a hororovosti, čo z toho nakoniec robí skôr obstojnú vzťahovú drámu, v ktorej ale chýba nejaký výraznejší moment. ()

*CARNIFEX*

Svetom sa začína šíriť infekcia, ktorá z ľudí vytvára zombie. Kate je lekárkou, ktorá spolu s pár kolegami na klinike vyvinula látku, ktorá do 36 hodín, prinavráti ľudí postihnutých touto nákazou, späť do bežného života. Jej liek síce nelieči, ale je dostatočne silným nato, aby infikovanú osobu udržal v stave mimo ohrozenia seba samého, ale i jeho okolia. Stačí byť registrovaný v databáze infikovaných a pravidelne si v mesačných intervaloch prevziať dávku. Medzi nešťastníkov postihnutých touto nákazou patrí aj Katin manžel Alex. Navzdory úspechom a pokrokom vo vývoji liečby, existuje množstvo skeptikov, ktorí tvrdia, že ľudia liečený týmito látkami sú len časovanou bombou a hrozbou pre ostatných. Podaktorí pod návalom strachu a obáv berú spravedlnosť do vlastných rúk a chcú infikovaných odstrániť. Podarí sa Kate ochrániť svoju životnú lásku? Okrem nákazy má manželský pár nejedného nepriateľa. Film mi pripadal, ako voľné pokračovanie "World War Z". Pointou príbehu zapadá ako riť na šerbeľ. Bohužiaľ, postráda takmer všetky hororové prvky. Akcia takmer nulová. Pokiaľ niekto očakáva zombie vyvražďovačku posiatu množstvom gore scén, či mimoriadnu atmosféru, môže zabudnúť. "The Returned" je v prvom rade drámou, ktorá len vďaka záverečnej polhodinke dosahuje kvalitu priemerného hodnotenia. Takmer 3/4 filmu sa nič nedeje. Keď už sa zomlel nejaký ten zvrat, bol predvídateľný ako druh alkoholu v rumových pralinkách ( teda aspoň mne ). Škoda, potenciál tu bol - 50%. ()

Fr

,,BEJT NAVRÁTILEC NENI ZLOČIN… ALE MŮŽE TO BÝT PROBLÉM.“… /// Tak jsou zpátky! (stejně jako TADY) A ti, co nikam nevodešli, přestávaj jevit známky nadšení. Maj totiž trochu strach, páč nemoc není vyléčená, ale pomocí léku jen tlumená. A ten lék dochází a dochází… Celkem dlouho čekám, co že jako bude hlavním táhlem – doktorka (Kate), jenž má jednoho doma? Problémy s lékem? Nasraní ,,normálové“? Vod všeho trochu, ale ,,C“ je správně! Tempo není strhující, zápletka se dramaticky zaplejtá, z Kate udělaj krávu, aby dosáhli dramatický romantiky (NEOPUSTÍM TĚ….) … Film vo ničem. Teda – vo lidech, kteří potřebujou lék, a toho není nazbyt. A že láska … nejsme v pohádce! Emoce nula. Ten nápad není zlej, ale k zombíkům (byť tady je jeden? Možná…) mi romantický drama moc nepasuje. Navíc, klidně tady mohlo jít vo ,,raka“ nebo jinou třeba pohlavní chorobu. A nakonec: ten předzávěr – mě nedorazil, ale vytočil! Váhám mezi 2*- 3*. Jdu níž, páč výše zmíněnej ,,In the Flesh“ byl dramatičtější (ale míň romantickej… aha, že by právě…?). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Starej domů dotáhl řetězy a okovy (hovno sado- maso. Já dostala bouchačku). 2.) Miluju shnilouše. 3.) Thx za titule ,,msiticjoe“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()