Kouzlo měsíčního svitu

• Irsko

• Austrálie

Romantický / Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,616,606Tržby Celosvetovo $5,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ taká príjemná dialógová oddychovka z výbornou ústrednou dvojicou, okatá Emma Stone opäť boduje /videl v kine: 60%/(21.8.2014)

Klasicky příjemnej Woody - oddychovka. Colin je výbornej jako vždy, Ema je taky fajn, ale jeho kvalit prostě nedosahuje Příběh je prostý, průhledný, protkaný klasickým Allenovským humorem a nadsázkou - ale nic co by bylo nutné vidět na velkém plátně - skalní fanoušci Allena nebudou zklamaní, pro nefanoušky je to prostě jeden z mnoha jeho asi brzo zapomenutých filmů. 70%(7.8.2014)

Krásná ukázka toho, jak závěr filmu dokáže zabít celý film. Pro filmy Woodyho Allena mám velkou slabost, tento film po většinu času splňoval přesně má očekávaní. Pohodová komedie, bavila mě atmosféra filmu, bavila mě hudba, bavily mě dialogy, bavili mě herci, ačkoliv mi Colin Firth ne tak úplně do světa Woodyho seděl, ale to dokonale vynahradila kouzelná Emma Stone. Film stále klouzal po povrchu a já stále čekala, kdy už se Woody potopí do hloubky, on se pak ale vytasí s velmi lacinou pointou a děsnými závěrečnými 20 minutami, které nepůsobí ani trochu přirozeně a dokonale kazí celý dojem z filmu. Škoda, nebýt toho naléhavého a nepřesvědčivého závěru, mohlo jít o příjemnou letní jednohubku.(10.8.2014)

Tři roky jsem čekal, až Woody Allen natočí opět vynikající příběh. Jednoduchý, perfektní hudba roku 1928, nádherná kamera, která nedostává ty epileptické záchvaty web kamer a ipodů, herci a ikdyž trochu svérázní, si film prostě užívají, plno ironie a vtipu, prostě naprostá pohoda!!!!!!! Jak já si tento snímek užíval, to už dlouho nebylo. 100% spokojenost.(6.8.2014)

Zaujímavé... Po I Origins tento týždeň u mňa už druhý film, ktorý stavia do konfrontácie vedu so spirituálnym svetom. Vynikajúce kostými a ešte lepšie dialógy! Woody Allan sa mi pomaličky dostáva pod kožu...Ale dobre, že v tom nehral, lebo na stopercent by svojimi blbými kecmi a trápnymi vtipmi poslal celý film do hoven!(13.12.2014)

• - Během jednoho z několika výletů Stanleyho (Colin Firtha) a Sophie (Emma Stone) zmiňuje Stanley jako svoji nejoblíbenější symfonii "Beethovenovu sedmou" a její houslové party. Přesně tato symfonie a tyto houslové party hrají v pozadí finální scény filmu Králova řeč (2010), když Král Jiří VI (Colin Firth) čte 3. září 1939 svůj projev. (baribal)

• - Kameraman Darius Khondji natáčel na klasický 35mm film. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na jihu Francie. (Terva)