poster

Green Day - Longview (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 1994, 4 min

Režie:

Mark Kohr

Kamera:

Adam Beckman
 • corpsy
  ***

  Natočiť videoklip v pár miestnostiach tak, aby to nepôsobilo umelo a sucho, to sa snáď vedelo iba v rokoch 90. Klobúk dolu.(30.10.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Když v televizi dávají pořád ty stejné kraviny (Billie tedy uvádí spíše cosi o pičovinách), telefon nezvoní a masturbace ztratila své kouzlo, tak je čas do toho pořádně říznout. To skupina Green Day zvládá bez větších problémů. Poněkud horší je to s klipem, ve kterém se střídají záběry znuděného Billieho na pohovce s vyhrávající kapelou a to je i pro punkovou jednoduchost trochu málo.(13.10.2015)

 • MM_Ramone
  ****

  Sú tri kapely, ktoré považujem za vrchol takzvaného neo-punku. Všetky pochádzajú zo slnečnej Kalifornie. Bad Religion, The Offspring a samozrejme v neposlednom rade Green Day. To je nedostihnuteľná trojica, ktorá už dlhé roky udáva smer tomuto punk rockovému subžánru. Green Day to sú spevák a gitarista Billie Joe Armstrong, bubeník Tre Cool a basgitarista Mike Dint. Traja týpkovia, čo vedia ako sa hrá ostrý rock´n´roll. Vedia ako sa odviazať. Klip ku skladbe "Longview“ je príjemnou spomienkou na ich začiatky. Už vtedy boli nebojácni, divokí a nasratí. http://www.youtube.com/watch?v=42BBdzzgPNM ****(19.6.2013)

 • - Jde o první klip kapely. (GreatestFan)

 • - Klip se točil v domě kde kapela právě žila. Dokončen byl 8. dubna.1994. Po dokončení si Billie Joe sedl k televizi, kde se ve zprávách dozvěděl o smrti Kurta Cobaina. (GreatestFan)

 • - Ve videu - stejně jako v některých dalších - používá Billie Joe Armstrong kytaru Fender Stratocaster, kterou přezdívál "Blue". Kytaru mu dal jeho otec, než zemřel na rakovinu. Tehdy bylo hudebníkovi 10 let a dodnes používá její repliky. Originál byl totiž zničen na Woodstcku v roce 1994. (GreatestFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace