Misfits - Scream (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební / Horor

USA, 1999, 3 min

Michale Graves

Americká horror-punková kapela The Misfits patrí už niekoľko rokov medzi moje srdcové kapely z dvoch dôvodov: 1. zbožňujem punk, 2. mám rád staré hororové filmy. No a kombinácia oboch týchto témat je pre mňa viac než lákavá. Je síce pravdou, že ďaleko lepšiu muziku hrali Misfits v prvom období 1977 - 1983 v ére Glenna Danziga. Obdobie 1995 - 2000 kedy bol ich frontman Michael Graves však tiež nie je zlé. Mám rád Gravesove texty, jeho spev aj jeho štýl obliekania. V roku 1999 vydali nadupané album "Famous Monsters" kde sa nachádza aj singel Scream a klip k tomuto songu režíroval samotný zakladateľ zombie hororu George A. Romero. No nekupte to!!!(10.3.2015)

Kultová, punkrocková, americká kapela Misfits už dlhé roky patrí medzi moje najobľúbenejšie hudobné skupiny. Absolútne žerem ten ich retro horrorový image. Sú perfektní. Presne tak isto som fascinovaný aj filmami režiséra George A. Romera, kráľa zombie žánru. No a práve tento pán natočil klip ku skladbe "Scream", z albumu Famous Monsters, od mojich milovaných The Misfits. To je kombinácia ako zo sna. Dokonalá symbióza. Čiernobiely videoklip v štýle gore zombie horror punku. Super! Welcome to the party, Honey. http://www.youtube.com/watch?v=BGUWla4OVrY *****(6.6.2013)

Punk rocková kapela Misfits a jej krvilačne hororový klip Scream. Škoda že po väčšine tých troch minút to pôsobilo tak amatérsky, čo sa hereckých výkonov týka. I keď nevylučujem, že to mohol byť aj zámer, mne to ale prekážalo.(10.11.2013)