Kung Fu zabiják

Kung Fu Killer

Akční / Thriller

Čína / Hong Kong, 2014, 100 min

• bourec

No jo,Wilson Yip je jen jeden.To právě tenhle chlápek má na kontě dva nej filmy s Big Donniem,který ho dostali do mýho podvědomí.A pak ještě film Special ID,což je taky bombice.Tohle ,co natočil Teddy Chan,je dost mizérie.Skoky na pérkách,různý kotrmelce a podobný chujoviny,ale jak tady už někdo psal,je to jak thrillery z doby Cynthie Rothrock.Žádná tvrdost,minimum emocí,prostě zklamání.A to sem podle hodnocení čekal parádní akční krimošku.Jo,ale hovno.40%.(25.1.2015)

Tak to já jsem mile překvapenej z tohoto krimi thrilleru okořeněného spoustou soubojů. Donnie se vrátil (z historických a fantasy rolí) k filmu odehrávající se v současnosti a to v nejlepší formě, v jaké tento žánr zatím natočil. Filmek má povedený příběh, který nenudí a je i celkem zajímavý. Co se týče obsazení, tak tady je to vše parádně obsazené. I záporák, který ze svého hendikepu udělal největší zbraň mi sednul. Co se týče akce, tak tu nechybí spousta přestřelek, ale hlavní prim hrají choreograficky nabušené souboje, které nikdy nejsou stejné a neokoukají se. Občas je zde vidět pár prvků za použití lan, ale není to moc časté a nekazí to celkový dojem. Co mě trochu zamrzelo, bylo použití počítačových efektů při závěrečném fightu, kdy to bylo až moc okatý (každý jistě pozná, co sem tím myslel až to uvidí. Tak že já mám v nejlepším Martial Art filmu roku 2014 jasno. Za mě 100% :)(5.1.2015)

Bohužiaľ, Donnie Yen sa už rovnako nikdy nezbaví "nálepky" Ip Mana, ako David Duchovny prívlastku lovca ufónov. Tento novodobý "Majstrov syn" zasadený do modernej doby nijak nesklamal, taktiež by sa dalo povedať, že sa mu tunajším hodnotením kryvdí. Lenže divák je čoraz náročnejší, a tak ma nijak neprekvapuje, že podobné scenáre už nijak mimoriadne nedokážu zaujať. Všetko je to totiž na jedno kopyto. Ako milión krát vypočutá pesnička od Paľa Haberu. Nemáte problém si ju v rádiu vypočuť, ale na mp3-ku si ju nenapálite.(24.5.2016)

Je to celkom dobrý akčný film s Donnie Yenom v hlavnej úlohe. Má pomerne dobrý príbeh o inštruktorovi bojových umení, ktorý skončil vo väzení za smrť svojho súpera, no keď začne dochádzať k úmrtiam majstrom bojových umení, uvedomí si, že za to môže skvelý bojovník, ktorý sa chce takto dostať na vrchol a ponúkne polícii svoju pomoc. A tak sa dočasne dostane na slobodu, pričom spolupracuje so schopnou detektívkou, no toto pátranie po mimoriadne schopnom bojovníkovi môže ohroziť nielen jeho, ale aj jeho najbližších. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním ani až tak moc spokojný. Určite musím pochváliť mimoriadne svižné tempo, film mi už od začiatku ubiehal až prekvapivo rýchlo, pričom v poslednej tretine sa to ešte vygraduje, takže o nejakej nude tu nemôže byť ani reči, ale ani si ma to nedokázalo získať až tak moc, ako by som chcel. Buď to malo byť serióznejšie, uveriteľnejšie a s kvalitnejšie zvládnutou dramatickou líniou, kde by ma zaujímali osudy jednotlivých postáv, ako niektoré predchádzajúce Yenove akčné krimi, alebo ešte béčkovejšie, k čomu táto zápletka priam nabáda, kde by sa zase dal užívať ten postup cez čoraz schopnejších majstrov, no potenciál tohto prvku sa moc dobre nevyužil. Takže takto mi to prišlo, ako taký nevhodný kompromis medzi obomi štýlmi. Navyše aj chémia medzi hlavným hrdinom a záporákom je dosť slabá, takže som sa ani moc netešil na ich spoločný stret a celkovo tomu chýba ten správny náboj. Takže pozerá sa na to celkom dobre, ale potenciál bol vo všetkých ohľadoch podstatne väčší. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná, ale predsa len som stále čakal o niečo viac. Súboje majú obstojnú choreografiu, ale chýba im čokoľvek výnimočné, či už nejaké nápady, alebo zaujímavejšie chvaty, toto je len splnenie potrebného štandardu, nič viac a po stránke kamery a strihu sú síce v poriadku, ale zase je to viditeľne prispôsobené blockbusterovému štýlu a otravnému 3D, čo zbytočne kazí dojem, v tomto žánri nemá niečo podobné čo robiť a tak tých záberov, ktoré mi nesedeli je tu až príliš moc. Takže na všetky akčné scény sa pozerá dobre, rozhodne nie je žiadna podpriemerná, no zároveň ani jedna nedokáže zaujať tak, aby som si ju pustil znovu, čo bolo pri iných Yenových filmoch tohto žánru samozrejmosťou. Ale najviac sa mi páčilo efektívne zneškodňovanie policajtov a členov zásahovej jednotky. S hereckým obsadením som spokojný, Donnie Yen je stále v dobrej forme, či už fyzicky, ale aj charizmou, len táto postava mi neprišla až tak zaujímavá, ako väčšina jeho ostatných z tohto žánru, k tomu moja obľúbená Charlie Yeung, sadla mi aj postava sestry hlavného hrdinu a poteší aj viacero známych hercov v podaní jednotlivých majstrov bojových umení, len ten hlavný záporák Wang Bao-Qiang ma moc nebavil, po bojovej stránke je v poriadku, ale na tento typ postavy mu úplne chýba charizma. A čo sa týka réžie a technickej stránky, prevláda u mňa prevažne kladný dojem, vizuálne je to v civilnejších scénach nadmieru kvalitné, napomáha k tomu aj atraktívny výber lokácií, takže v rámci žánru je to rozhodne nadpriemer, ale predsa len by som uvítal, keby to bolo napínavejšie, dramatickejšie a hlavne keby tu neboli tie zbytočné blockbusterové prvky v akcii. Takže Kung fu jungle je nadpriemernou žánrovkou s množstvom výrazných kladov, ale aj tak sa neubránim pocitu sklamania, keďže ma už vôbec neláka pozrieť si to znovu a to ani akciu. Donnie Yen má naviac. 67%(11.12.2014)

Snímek je natočen s pečlivostí a láskou ke kung pao, ale stejně se vám na tom nebude něco zdát. Sám jsem tedy nepřišel ještě na to, co mi tam vadilo, ale i přesto lze doporučit jako kvalitní moderní akční film. Jo, už vím: Donnie to letos přehnal s botoxem, SWAT team z Hong Kongu stojí za vyližpepu a vrchni komisařka, které pan Yen nakonec taj chi v pi chi nepředvedl, byla asi nejslabším článkem filmu. Rozumějte, vrchní komisařka tikťaků a slovo kungfu slyší prvně v životě... ale co, asi tam maj stejně blbý policajty jako u nás. Ale jinak pěkná podívaná o cestě ambiciozního skřeta za věčnou (ale nechvalně proslulou) slávou. Fajty na 90% skvělý, těch chybějících deset procent jde znát.(15.1.2015)