Kung Fu zabiják

Kung Fu Jungle

Kung Fu Killer

Akční / Thriller

Čína / Hong Kong, 2014, 100 min

Tak jak mě letos zklamaly akční flicky z Koree ( Divine move, For the Emperor, The Fatal Encounter) tak mě velmi příjemně překvapil Hong Kong s dost možná nejlepším filmem s Donnie Yenem, který je ve formě více než kdy jindy. K filmu: Je to úžasná akční jízda jako na horské dráze, která je jednak na akční film slušně napsaná, tak perfektně natočená (25 milionový rozpočet je vidět na každém rohu). Film je natočen snad tou nejmodernější a nejstylovější formou ( z vizuálu se mi svíral zadek), čili fanoušci starého oldschoolu budou nejspíše brečet, jelikož nechybí jak zpomalovačky tak 3D efekty ( ikdyž některé jsou přitažené za vlasy až příliš, viz. skok ze střechy na střechu o vzdálenosti 20 metrů, ale něco podobného bylo i ve Fast and Furious 6, tak proč né zde). Akce je dostatek, která společně s hlavním záporákem ( který je podotýkám perfektně slizský, charismatický, všude samé jizvy, zkratka největší bad ass od pohledu, což vytváří ojedinělou akční řachandu). Bojový styl se používá především kung-fu, takže se můžete těšit na spousta skvělých chvatů a úderů, s velmi originální a nevídanou choreografii, ve které se používají velmi často i prsty a nechybí i souboj s mečem či s tyčí. Je to správně tvrdé, rychlé, svižné a přehledné a tak to má EvilPhoEniX rád ! Při samotném 15 minutovém finále jsem se doslova vrněl blahem a to né jen díky střetu dvou hlavních rivalů, ale hlavně díky perfektně zvolené lokaci, což je dálnice, takže museli uhýbat nejen tvrdým úderům, ale také přijíždějícím kamionům. Nakládačka jak svině !! 85%(10.12.2014)

Snímek je natočen s pečlivostí a láskou ke kung pao, ale stejně se vám na tom nebude něco zdát. Sám jsem tedy nepřišel ještě na to, co mi tam vadilo, ale i přesto lze doporučit jako kvalitní moderní akční film. Jo, už vím: Donnie to letos přehnal s botoxem, SWAT team z Hong Kongu stojí za vyližpepu a vrchni komisařka, které pan Yen nakonec taj chi v pi chi nepředvedl, byla asi nejslabším článkem filmu. Rozumějte, vrchní komisařka tikťaků a slovo kungfu slyší prvně v životě... ale co, asi tam maj stejně blbý policajty jako u nás. Ale jinak pěkná podívaná o cestě ambiciozního skřeta za věčnou (ale nechvalně proslulou) slávou. Fajty na 90% skvělý, těch chybějících deset procent jde znát.(15.1.2015)

• bourec

No jo,Wilson Yip je jen jeden.To právě tenhle chlápek má na kontě dva nej filmy s Big Donniem,který ho dostali do mýho podvědomí.A pak ještě film Special ID,což je taky bombice.Tohle ,co natočil Teddy Chan,je dost mizérie.Skoky na pérkách,různý kotrmelce a podobný chujoviny,ale jak tady už někdo psal,je to jak thrillery z doby Cynthie Rothrock.Žádná tvrdost,minimum emocí,prostě zklamání.A to sem podle hodnocení čekal parádní akční krimošku.Jo,ale hovno.40%.(25.1.2015)

Při sledování tohoto filmu jsem trpěl podobnými pocity jako u bondovky Dnes neumírej. Zatímco v té šlo hlavně o hromadění odkazů na předchozí snímky série na úkor soudržnosti příběhu, tady si zase můžeme odškrtávat dosud žijící tváře hongkongské filmové akční školy 60. a 70.let (kdo to nepochytá, má šanci v závěrečných titulcích). K tomu Donnie Yen jako akční choreograf nechává okatě tahat za dráty v žánru městské kriminálky, kde to fakt nepůsobí dobře, o trapném CGI "pod koly náklaďáků" raději nemluvě.(26.8.2015)

Instruktor bojových umění Hahou Mo (Donnie Yen) při souboji neúmyslně zabije oponenta a odpykává si svůj pětiletý trest ve vězení. Jednoho dne upoutá jeho pozornost v televizi zpráva o mrtvém muži v tunelu. V tu chvíli požaduje schůzku s policistkou Luk Yuen-Sum (Charlie Yeung), která je pověřena vyšetřováním, protože je přesvědčen, že může pomoci dopadnout vraha... Příběh skrývá i nějaké to překvapení a hlavní postavy nevyloží hned všechny karty na stůl. Ze začátku to vypadá, že Donnie Yen hraje druhé housle, ale není to tak, protože dostane prostor v bojových scénách. Baoqiang Wang jako bojovník s fyzickým handicapem, který kompenzuje studiem bojových umění, není vůbec špatný. Věnování producentů před závěrečnými titulky se povedlo. Donnie Yen má v titulcích uveden také kredit jako Action Director. Jako Martial Arts Director jsou uvedeni Yuen Bun a Yan Hua.(26.12.2014)