Cooltúra (festivalový název)

Slovensko, 2016, 68 min

Miro Remo

Miro Remo, Juro Šlauka

Marek Kučera

Veľmi potrebný a zaujímavý dokument, ktorý nastavuje zrkadlo... Fandím Mirovi Removi, na stále mám u neho pocit, že aj on by sa mohol v tom nastavenom zrkadle tak trochu poobzerať (marketing na tento dokument asi nebol dielo náhody, ale skôr umné a slizné poťahovanie za nitky z pozadia a lá Vilo Rozboril,,,či???:)(21.11.2016)

(117/2016) / Asi všetci nejako podvedome tušíme, aké sračky sa odohrávajú v našom okolí, Miro Remo nám to ale všetko pekne zhrnul do "pure" koncentrátu. Dodržuje klasickú formu slovenských dokumentov a všetko zobrazené ostáva bez "voice over" komentára. Síce sa tým vzdáva možnosti autorsky dať filmu smer, nám divákom dáva ale obrovský priestor na emócie a vlastné vyhodotenie videného. Cooltúra si udržala moju pozornosť celú stopáž, aj vďaka skvelému technickému spracovaniu (kamera!) a perfektým prechodom medzi jednotlivými témami (geniálne vytiahnutie protikladov). (8/10)(24.10.2016)

• Johnny.ARN

Prečo som stratil hodinu života pri tejto nič nehovoriacej, povrchnej a úplne zbytočnej pičovine? Nečudujem sa Spiritusovi a Rytmovi za to, že nechcú aby to bolo zverejnené, keď ich dávajú do jedného vreca s retardmi, cigánmi, geriatrikmi, smerákmi, feťákmi a fanatikmi. Aký už len toto malo prínos pre slovenskú kultúru? Že pospájal klipy bez nejakej výpovednej hodnoty do jedného celku a ukázal ľuďom to, čo už dávno všetci vieme? Boha, kedy sa už slovenskí dokumentaristi konečne zobudia začnú točiť niečo fakt normálne, alebo lepšie, už točiť nebudú? Nikdy! ODPAD!(19.11.2016)

Zaujímavý zostrih z tradičných aj novodobých slovenských kultúrnych podujatí s výberom tých najdesivejších účastníkov. Našťastie si dnes môžeme vybrať čo budeme poyerať v TV alebo na aký koncerť sa vyberieme. Treba sa držať slov pána z úvodu a tento odpad nesledovať. Ja som bol najviac zdesený na konci pri SMERáckom mítingu, pretože to sa ma týka, ale zvyšok je mi ukradnutý. 70 %(13.11.2016)

Krátke, výstižné a zbytočné pohoršenie nad ľudskou hlúposťou a jej úspechom. Len mi moc nesadla použitá vzorka spoločenských skupín, ak to tak možno nazvať. Postrádal som tu mestské subkultúry, ktoré mi názov evokoval v prvom rade. Takže chyba očakávaní. Ale takto sa prezentujeme zase len ako ovečky s krížikom a valaškou. Graffiti predsa nie sú plán cesty do kostola ani na salaš.(6.1.2017)

• - Kontroverzne prijatý dokument nebol nikdy oficiálne uvedený v slovenskej kinodistribúcii. (Zdroj: Letní filmová škola)