Cooltúra (festivalový název)

Miro Remo

Miro Remo

Marek Kučera
  • Johnny.ARN

Prečo som stratil hodinu života pri tejto nič nehovoriacej, povrchnej a úplne zbytočnej pičovine? Nečudujem sa Spiritusovi a Rytmovi za to, že nechcú aby to bolo zverejnené, keď ich dávajú do jedného vreca s retardmi, cigánmi, geriatrikmi, smerákmi, feťákmi a fanatikmi. Aký už len toto malo prínos pre slovenskú kultúru? Že pospájal klipy bez nejakej výpovednej hodnoty do jedného celku a ukázal ľuďom to, čo už dávno všetci vieme? Boha, kedy sa už slovenskí dokumentaristi konečne zobudia začnú točiť niečo fakt normálne, alebo lepšie, už točiť nebudú? Nikdy! ODPAD!(19.11.2016)

• H4ku11

Nič až také šokujúce som tam nevidel. Myslel som si, že film predstaví ešte horšie veci, o ktorých človek naozaj ani netuší, ale toto je skrátka slovenská realita. Stačí chodiť s otvorenými očami. Pokiaľ to niekomu búra jeho krásny ideál o Slovensku ako krajine, kde sa takéto veci nedejú, tak je to len dobre.(23.11.2016)

• kohut

Film nie je ničím iným len akýmsi panoptikom príšer, ťažko to vôbec kvalifikovať ako dokument. Žánrovo je to skôr Youtube playlist. Autor sa rozhodol nič nekomentovať, po ničom nepátrať, nič neanalyzovať, proste len ukazuje rôznych pošukov. Neobsahuje žiadnu snahu o odkrytie, prečo to diváci žerú (okrem MDŽ Smeru) alebo prečo to dotyční performeri robia. Nerieši, ako je to inde či ako to bolo v inej dobe. Nič, len ukazuje pošukov. Viete kto ešte ukazuje rôznych pošukov a nič iné nerobí? Televízne reality show. Áno, tento film nie je o nič lepší ako priemerná stupídna televízna reality show. Rovnako ako reality show sa lacno podsúva vkusu diváka (hoci iného), rovnako ako reality show cieli na prvoplánové pohoršovanie sa. Čiže zaujímavým spôsobom sa autorovi podarilo vytvoriť to, na čo sa asi pokúšal kriticky poukázať. Inteleguáni budú krochkať blahom, že ako nastavuje zrkadlo a neviem čo. Pritom sami sa pri sledovaní tejto glorifikovanej reality show zaraďujú do tupého nekultúrneho stáda. Len je to stádo v inej ohrade.(3.11.2016)

pre mna osobne doslova kulturny sok. niektore sceny (Rozboril, ukaz kozy/pi*u) som musela pauznut a keby som fajcila, asi si idem von zapalit. takto som to musela iba rozchodit. niektore pasaze boli uzasne, mala som pocit, ze pozeram nejaky fajnovy hudobny klip (Slopna a Velka noc), az kym som si neuvedomila, ze keby tam bolo moje dieta, vo veku tych chalanov, tak neviem neviem. tie zarezy v pocte poharikov boli desive! je pravda, ze ceresnicka na torte prisla na zaver. miting Smeru a tamto cudo pre mladych nabozenskych fanatikov. ciste peklo, we are fucked, people! je mi uplne jedno, ze je dokument povrchny, ze nejde do hlbky, ale na co? ved takto to realne je, takto to funguje, takto to ludia chcu, takto to ziju, taketo je jednoducho nase Slovensko. ja som kazdopadne rada, ze mam svoju bublinu, bez vsetkych tychto pre mna osobne, sialenosti. stale nechapem. nestiham.(10.11.2016)

Bohužiaľ nie taký dôležitý ako sa na prvý pohľad javí. Remo síce ukazuje spoločnosť vo všetkej svojej sprostote, ale je to pohľad veľmi skreslený. Zobral si dva extrémy - dedinský( odrezaný od všetkého) a mestský(fungujúci na nových trendoch). Vytvoriť ale akýsi diskurz a dostať sa za pozlátku Rytmusa, Spirita, alebo iných zúčastnených, vôbec nerieši. Trebalo sa zamerať sa skôr na ulitmátne zlo akým je Modré z neba alebo Pošta pre teba a nesnažiť sa politizovať, alebo byť až prehnane kresťanský. Chýbajú mi tu vyjadrenia a pohľady skutočných umelcov/ študentov umenia/ ale aj samotných protagonistov. Slovensko totiž nie je krajinou debilných kresťanov, Ficových voličov, hip hoperov a ožranov. Je v tom trochu viac. A ukazovať len vyššie spomenutých ako definíciu kultúry na Slovensku je ako hovoriť o USA, že majú Trumpa, Big brother alebo iné reality show, že tam majú Miley Cyrus a dobrú hudbu robia len sporadicky. Remo ukazuje to čo je všade rovnaké. Chcelo to väčšiu špecifickosť. A aj nejakú pointu.(13.12.2016)

• - Kontroverzne prijatý dokument nebol nikdy oficiálne uvedený v slovenskej kinodistribúcii. (Zdroj: Letní filmová škola)