Beverly Hills 01863

Režie:

Scénář:

Kamera:

Miro Remo

Krátky dokumentárny film z cyklu Sídliska nakrúcaný v mojej rodnej dedine, v Ladcoch. Vznikol pri náhodných stretnutiach a následných pozorovaniach vzniknutých situácií pri prechádzkach po obci. Pohybuje sa prevažne na sídlisku, v prostredí súčasných tridsiatnikov, ktorých ovplyvnila éra deväťdesiatych rokov. Film je predzväsťou nikdy nekončiaceho sa eposu o Ladcoch. Filmového projektu zaznamenávajúceho mojich kamarátov z detstva, ktorého súčasťou by som mal byť aj ja. (oficiální text distributora)

Radko

Fragmenty života v dedine, kde je veľa panelákov. Jeden miestny hovorí, že tým, že sa všetci poznajú, držia spolu a vytvára to medzi generačnú súdržnosť, iný chce vypadnúť kamsi do zahraničia, najlepšie do Ruska. Ďalší zase hovorí, ako sa kvôli žene rozhádal s celou rodinou, nuž a tá trpko vybojovaná životná láska ho napokon nechala. Miestna rocková kapela hrá na streche paneláku, potom sa hrá na nejakej zábave vonku. Ľudia na to čumia z panelákových okien a pristupujú k tomu rôzne. Od zatiahnutia závesov k veselému kývaniu. Dokument má sprievodcu, ktorý spovedá miestnych obyvateľov. Zjavne ich pozná. Pocitová jednorazovka, z ktorej si zvyšok neveľmi pamätám, ale ako nakuknutie do života obyvateľov jednej slovenskej obce s množstvom panelákov je to celkom sympatický pokus. Aj preto, že klišéovitý dokumentárny panelákový bratislavocentrizmus s pohľadmi na sídlisko Petržalka sa už trochu zajedol. ()