Tres 60

Tres60

Three-60

Mysteriózní / Thriller / Drama

Španělsko, 2013, 102 min

Ukousal jsem si všechny chlupy na levý ruce, a voni pak přijdou s takovou kulišárnou. Nelíbil se mi počáteční přesah do komedie, protože konec se stáčí hodně jinam. Lahůdková je Geraldine Chaplin, celkově je to takové mysteriózní krimi béčko s trochu zvláštním (a nemůžu se rozhodnout, jestli podělaným) koncem, ovšem na Saru Sálamo bych se dokázal koukat snad i v animovaným zvířecím pornu s polským rychlodabingem. Je to určitě nejšťavnatější španělská kočička současnosti, důkaz místo slipů tady. Hlavního padoucha, kterého hraje Joaquim de Almeida, budete nejspíš znát, hrál například restaurátora ve filmu Dobrý den, Babylónie. Raúl Mérida tu představuje hezounka typu Paula Walkera, který se nudí na přednáškách a tak (souhrou hodně debilních náhod, které se vrství a vrství) se rozhodne na vlastní pěst trochu detektivovat (když už jsou benga tam líný a neschopný). Samozřejmě odhalí zločin století, všechno jde jako na drátkách a on asi bude brzy slavný. Nebo ne? Ale jak říkám, ty chlupy jsou pryč a navíc dvakrát svlíkli Saru Sálamo.(2.1.2014)