Green Day - Brain Stew/Jaded

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 1995, 5 min

Hudobný videoklip americkej punk rockovej kapely Green Day patrí do žánru kalifornského neo-punku. Piesne "Brain Stew" a "Jaded" sú z ich štvrtého štúdiového albumu "Insomniac". (MM_Ramone)

MM_Ramone

Zaujímavý, nevšedne pojatý, videoklip americkej neo-punkovej kapely Green Day sa skladá z dvoch celkom odlišných častí. Prvé tri minúty sledujeme pomalú skladbu "Brain Stew" odohrávajúcu sa niekde na veľkomestskej komunálnej skládke odpadu. Potom prichádza na radu deväťdesiat sekundová punk rocková vypalovačka "Jaded". Za prvú, pomalú smetiskovú časť by som dal tri hviezdičky a za tú druhú energickú bombu celkom iste päť. Takže to máme pekné štyri hviezdy. http://www.youtube.com/watch?v=UNq9gmY_Oz4 **** ()

kaposlav

Pesnička je v ramci žánru dobrá, ale klip je biedny. Aspoň 2* udelim, keďže sa pri hudobných videoklipoch nehodnoti len samotný klip, ale skôr skladba. ()

corpsy

Netušil som a tým pádom ani neočakával, že Greendayovci presahovali svoju štandardnú dĺžku 3 minúty čo sa týka audio-vizuálneho prednesu. Aby som nakoniec zistil, že sú to 2 Bit. ()

Jara.Cimrman.jr

Určitě by mě bavilo nechat se tahat bagrem na pohovce po smetišti, v poklidu se přitom dívat na vlnící se havajské tanečnice a následně si zařádit ve studiu při pořádné vypalovačce. Přesně tak to udělali ve svém dvojklipu kluci z Green Day a mně se to hodně líbilo. ()