Hrůzná minulost 2

• USA The Pact 2 (více)

June se zdá o vraždách, které nápadně připomínají styl mrtvého sériového vraha Jidáše. Co má June s Jidášem společného a je možné, aby Jidáš vraždil i po své smrti...? June pracuje jako uklízečka míst činu a díky svému příteli, strážníku Meyerovi, má dostatek práce, kterou ve skutečnosti potřebuje, protože pomáhá svojí matce s překonáním závislosti na drogách. Ve městě, kde June bydlí, řádí vrah, který evidentně napodobuje sériového vraha Jidáše, kterého v prvním filmu zabila Annie, jeho vlastní neteř. Napodobitel zavedl do města i agenta Ballarda z FBI. Ballard se zajímá o June, protože je biologickou dcerou poslední oběti Jidáše, Jennifer Glickové. Duch Jennifer Glickové pomohl Annie v prvním filmu Jidáše odhalit a zabít. June netuší, že je adoptována, ale agent Ballard jí to poměrně nevybíravým způsobem sdělí a ona se na svou adoptivní matku naštve a pohádá se s ní. Tu noc je adoptivní matka June zabita napodobitelem Jidáše. June vidí její smrt ve svých snech, takže je u mrtvoly první. Stejné vize má June i o první mrtvole, kterou jsme ve filmu viděli. Ballarda June přímo fascinuje, takže ji pronásleduje. June je kvůli svým snům a smrti adoptivní matky v koncích a rozhodne se kontaktovat Annie z prvního filmu. Annie pošle June za Stevie, která ji v prvním filmu pomohla s komunikací s duchem Jennifer Glickové. Stevie ale odmítá June pomoct, prý se stěhuje pryč a June doporučuje to samé. June ale nakonec není na všechno sama, Annie za ní přijede a snaží se jí pomoct. Dvojice spolu projde dům June, kde podle všeho straší. Dívky se pokusí navázat kontakt s duchem v domě a Annie má při seanci vidění, její tělo dokonce ovládne duch. Annie v tomto stavu nestále opakuje „růžový pokoj“. Annie při seanci omdlí a June vidí duchy obětí napodobitele Jidáše. June nakonec také omdlí a když se probere, tak se jejich cesty rozdělí. Annie míří do domu první oběti napodobitele Jidáše, ale tam je zabita. June sleduje stopu „růžového pokoje“, která ji zavede do ateliéru, kde se fotí erotické fotografie. June zjistí, že první oběť v tomto ateliéru pracovala. Když se June z ateliéru vrátila, objevil se u ní doma Ballard, kterého tam poslal přítel June s tím, že ji podezírá, že je nějak spojená s řáděním napodobitele Jidáše... (TV Prima)

EvilPhoEniX odpad!

Odpady dávám velmi zřídka, téměř vůbec, ale zde nemohu jinak. Pact 2 je přesně typ hororu, který nesnáším a urážel mě. První díl si držel jakžtakž slušnou atmosféru, ale byl převážně kriminálkou s hororovými prvky, kdežto druhý díl je pouze KRIMINÁLKA! Nuda, hrůza, amatérský look, opravdu jsem trpěl jako bych byl mučen čtyřmi chlapy ve stodole. ()

tron

Jednotku napriek chybám radím medzi najlepšie horory posledných 10 rokov, takže som sa na dvojku tešil. Nanešťastie, je mizerná. Nová hrdinka je síce rozkošné mačiatko... ale rozkošným mačiatkam neveríte, že pracujú ako čističi miest činov s hovnami, vystrelenými mozgami a črevami na dlážke. Síce jej na pomoc príde hrdinka z prvej časti... ale stále žiadny zázrak. Ten nevytvorí ani návrat ďalšej postavy z jednotky, ktorý je samoúčelný. Už iba posledné sekundy sú samoúčelnejšie. Kým jednotka bola znepokojivá, strašidelná a originálna, dvojka je po stránke strašenia tupá, zaseknutá v 80. rokoch. Samé klišé ako že hrdinka stojí pred skrinkou so zrkadlom kúpeľni a čistí si zuby, v odraze nič, otvorí skrinku, zavrie a v spätnom odraze vidíme za ňou stáť postavu. Koľkokrát ste to videli? K tomu si pripočítajte naťahované univerzum (ktoré ledva stačilo na jeden film) a nesympatické postavy (krava, ktorá v podstate bezdôvodne zatajuje kľúčové informácie agentovi FBI, jej čudný milenec, otravný agent FBI). ()

verbal odpad!

To jsem takhle s hromadou čerstvé pukkuřice předpisově zasedl do televizního křesla, kolena u sebe jako stará panna, položil si mísu na klín a nadšeně si zamnul ruce se slovy: "Jůůůůůů, nejlepší horor za posledních pár let má pokračování!!". Inu, zase jsem přechválil dne před zkurveným večerem. A teď už je pozdě honit, a kdyby jenom bycha! Když jsem po dvaceti minutách nudou usnul poprvé, vdechl jsem mimořádně velký shluk toho bílého sajrajtu, a jelikož nebyl zrovna po ruce žádný pleskač po zádech, nějakou čtvrthodinu jsem se mohutně dávil, načež si pochrchlal konferenční stolek. A věřte nebo ne, vůbec nic mi za tu dobu neuteklo. Nějaká kravka se tam jen furt blonckala od ničeho k ničemu. Tak jsem ve čtyřicáté minutě otráveně zalomil znovu, a teprve pak se poprvé řádně vyděsil. Celá ta obří mísa mi sjela na zem, rána jako prase, až jsem panicky úplně nadskočil a při dopadu si obří hromadu notně promaštěných zrn zašlapal do nekřesťansky drahého bílého koberce. Pipka pořád chodila po nějakém baráku a vrzala dveřmi, tudíž jsem film stále dokonale stíhal. Rozlobeně jsem vstal, abych trochu uklidil a zbytky nakopal pod komodu, pročež jsem uklouzl na slupce od banánu, která z pod nábytku odkráčela přímo pod nohy, protože tam uklizena ležela už od Planety opic. Perfektně jsem po dopadu rozmarasil zbytky popkornu, navíc se řádně práskl o roh stolu, rozrazil si palici a omdlel. Když jsem se probral a zaostřil na televizi, šťastně jsem zajásal. Jako zázrakem jsem vůbec o nic nepřišel! Ta slepice zrovna dovrzala a vrcholilo to nějakou ultradementní scénou s trapným hahavrahem. No, řeknu vám, byl to fuckt horor! Chodící slupky, všude krev a žlutozelené hleny vsakující do do sněhobílého dlouhého chlupu a ty kousky rozšmelcované kukuřice vypadaly úplně jako vyhřezlý mozek! Raději jsem si rychle ukazováčkem zašmátral v ráně, abych se ujistil, jestli není náhodou můj. Nebyl. Strašlivě jsem si oddechl, že to všechno dobře dopadlo a bolelo to o dost míň než tahle unylá sračka. ()

ricci.s

Pánečku, to bola kravina toto, to snáď nie je možné. Snáď to najväčšie sklamanie celého roka. Na prvú časť sa to snaží naväzovať akurát tým, že hlavná hrdinka zistí, že jej matka bola jednou z obetí sériového vraha a odvtedy má pocit, že ju niečo alebo niekto sleduje. Takže nie je isté, či je zabijak späť, alebo či sa ho len niekto snaží napodobniť. Lenže okrem dvoch-troch vízií, ktoré sa dajú považovať za aspoň trochu desivé, tu nezaujme absolútne nič. Vlastne som v tom ani nič hororové nenašiel, samé nudné drísty, pátranie po minulosti a záverečné haha "odhalenie", ktoré mi bolo u prdele už v prvej polovici filmu. Jednotku považujem za jeden z najlepších duchárskych hororov za posledné roky (najmä po stránke atmosféry), ale toto bola len nezaujímavá mystery kriminálka, pri ktorej sa nedá ani raz zľaknúť. Že sa párkrát objaví zakrvavený duch na konečnom výsledku tak či tak nič nezmení. Studená sprcha ako hrom, ale čo iné sa dalo čakať od tvorcov priblblého "Entrance", že? ()

Bloody13

Já bych to neviděl až tak černě. Je teda fakt, že tohle pokračování je zbytečný asi jako kondom v klášterní škole, řemeslně to za jedničkou však vůbec nezaostalo. Jen to očekávání bylo zkrátka jinde (minimálně trailer vzbuzoval větší naděje). Sequel se přitom může pochlubit dvěma hrdinkami k nakousnutí, fiktivní aurou duchařského hororu, a závěrečnou, celkem mrazivou třetinou, jež, bohužel, sklouzne k tomu nejpitomějšímu rozuzlení. Soundtrack ale good. ()