Hrůzná minulost 2

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 96 min

• George Stobbart

Mladú ženu terorizujú nočné mory týkajúce sa mŕtveho sériového vraha Judasa, ktoré sa však onedlho ukážu ako reálne vodítko k vraždám a privádzajú ju čoraz k bližšie k nebezpečnému rodinnému tajomstvu... Pokračovanie jedného z najpôsobivejších novodobých hororov dopadlo podľa očakávaní slabšie, no aj tak som to nečakal až také slabé. Film sa síce snaží štýlovo, vizuálne a dokonca i hlavnou hrdinkou priblížiť originálu, no už nedokáže ani zaujať, ani postrašiť. Dej je hlúpo a umelo nastavovaný, postavy sú slabé, celé je to nevýrazné, otrepané a divák len čaká / dúfa v niečo, čo nakoniec nepríde, keďže je to viac domotaná detektívka než horor. Škoda, ďalší prípad úplne zbytočného pokračovania a bolo by možno lepšie, keby tretí diel už nerobili, hoci to naň má očividný nábeh.(5.9.2014)

• rollman1

Och bože. Nechápu co tvůrci měli v hlavě při natáčení pokračování už tak průměrného filmu, ale mozek to rozhodně nebyl. Dvojka je prostě slabá. Příběhové děsná, nudná a oholená. Atmosféricky je na tom taky bledě. Temnější atmosféru má i park naproti mě v 11 večer. Nezábavný až ubíjející film, který zachraňuje maximálně tak hudební doprovod, který se celkem povedl a jedna scéna se stínem. Jinak prostě slabota a nuda.(7.9.2014)

• Frajer42

První díl už si prakticky vůbec nepamatuji. Pouze vím, že to byla píčovina, a proto jsem nemohl vynechat pokračování, které bylo natolik propracované, že by jej jeden režisér ukočírovat nezvládl. Stejně tak nestačil jeden pán na sepsání vynikajícího scénáře, který kromě toho, že je neskutečně napínavý, odhaluje odpovědi na otázky týkající se samotného smyslu života. Obsazení nezklamalo. V hlavní rolích se opět objevila banda retardů. Především agent FBI byl tím nejméně sympatickým člověkem, jakého jsem poslední dobou viděl. Vše bylo točeno brzy ráno, aby se mohli všichni zúčastnění věnovat v průběhu dne věcem, které za to stojí. Po určité době jsem se rozhodl sledovat snímek se zvýšenou rychlostí, abych měl to utrpení dříve za sebou. Atmosféru se podařilo vybudovat v jediné krátké scéně. Zbytek byl pro mě nesledovatelný. Kompletní děj a veškeré dialogy byly vrcholem lobotomie. Navíc byl děj neskutečně průhledný. Dokonce tento snímek nemá ani nic společného s žánrem horor. Jedná se o krajně podařenou kriminálku. Doporučuji věnovat svůj čas raději něčemu jinému. Můžete vybrat jedině lépe.(15.1.2017)

• EvilPhoEniX

Odpady dávám velmi zřídka, téměř vůbec, ale zde nemohu jinak. Pact 2 je přesně typ hororu, který nesnáším a urážel mě. První díl si držel jakžtakž slušnou atmosféru, ale byl převážně kriminálkou s hororovými prvky, kdežto druhý díl je pouze KRIMINÁLKA! Nuda, hrůza, amatérský look, opravdu jsem trpěl jako bych byl mučen čtyřmi chlapy ve stodole.(15.9.2014)

• tron

Jednotku napriek chybám radím medzi najlepšie horory posledných 10 rokov, takže som sa na dvojku tešil. Nanešťastie, je mizerná. Nová hrdinka je síce rozkošné mačiatko... ale rozkošným mačiatkam neveríte, že pracujú ako čističi miest činov s hovnami, vystrelenými mozgami a črevami na dlážke. Síce jej na pomoc príde hrdinka z prvej časti... ale stále žiadny zázrak. Ten nevytvorí ani návrat ďalšej postavy z jednotky, ktorý je samoúčelný. Už iba posledné sekundy sú samoúčelnejšie. Kým jednotka bola znepokojivá, strašidelná a originálna, dvojka je po stránke strašenia tupá, zaseknutá v 80. rokoch. Samé klišé ako že hrdinka stojí pred skrinkou so zrkadlom kúpeľni a čistí si zuby, v odraze nič, otvorí skrinku, zavrie a v spätnom odraze vidíme za ňou stáť postavu. Koľkokrát ste to videli? K tomu si pripočítajte naťahované univerzum (ktoré ledva stačilo na jeden film) a nesympatické postavy (krava, ktorá v podstate bezdôvodne zatajuje kľúčové informácie agentovi FBI, jej čudný milenec, otravný agent FBI).(22.11.2016)