poster

Papusza (festivalový název)

 • Polsko

  Papusza

Životopisný

Polsko, 2013, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Pokud čekáš film, který bude zaměřen na Bronislavu Wajsovou, můžeš být zklamaný (á), tohle je spíš nádherně potetické seznámení s cikánskou tradicí a kulturou. Navíc se mě extremě líbila ta neutrální linka, kterou cikány film podával, nedělal z nich utisklý chudinky, ale ani hajzly. Lecos u nich chápeš, vidíš jejich štěstí při kočovném způsobu života a jejich neštěstí při povinném začleňování. Co jsem příliš nepochopil bylo zbytečně přeskakované časové období, vždyť kdyby to bylo vyprávěno kontinuálně, krásně by člověk mohl vidět mizející atmosféru dávných časů. Co musím zmínit stejně jako kolegové je kamera, bože to byli tak krásný kompozice, statické užívající si své schopnosti vyprávět a mluvit k divákovi. Nápad natočit film černobíle považuju za geniální, stejně jako výběr lokací a jako třešinku na dortu považuju záběr na rozestavěnou kultovní Varšavskou budovu zvanou "Stalinova injekce" .(15.9.2016)

 • jamalka
  ****

  Krásná kamera a výprava, některé scény mi spíše připomínaly fotografické kompozice. Černobílý film, který rozhodně nenabízí černobílá řešení. Pro mě nejlepší film ze soutěžní sekce KVIFF 48th.(8.7.2013)

 • Domec
  ****

  Perfektni zabery, vyborna hudba a cela kultura cikanu. Nic vic k tomu asi nemuzu dodat, obrazek si kazdej musi udelat sam, nekomu to sedne, nekomu ne. KVIFF 48th(4.7.2013)

 • danliofer
  *****

  Krásná hluboká cikánská epopej. Co obraz, to perla. Neskutečná kameramanská práce. To vše podbarveno krásnou hudbou.(24.10.2016)

 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(11.9.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace