Outpost: Rise of the Spetsnaz

Rae Brunton

Scénografie:

James Lapsley
  • George Stobbart

Niečo vyše roka trvalo, kým sa objavil tretí diel rozbehnutej "Outpost" trilógie (zatiaľ). V tomto prípade však dej nepokračuje v udalostiach po 2. časti, ale vracia sa až do 2. svetovej vojny a slúži teda skôr ako prequel, v ktorom ruskí vojaci objavia tajný nemecký výskum. Skôr než však stihnú niečo urobiť, sú zajatí a zisťujú, že si budú musieť prebojovať cestu von nielen cez fašistov, ale aj cez ich zombie experimenty. Štýlovo je film podobný svojim dvom predchodcom, ibaže sa už nadobro vytratila tá atmosféra a napätie prvého dielu, čo sa nahradilo zvýšením tempa, akcie a krvavých scén. Niekomu to sadne, niekomu nie, mne to prišlo už slabšie a stereotypnejšie.(12.10.2013)

Z celé "Outpost Trilogy" se mi nejvíce líbil druhý díl, Outpost: Black Sun. Tento další navazující díl se zase dějově přesouvá do roku 1945, kamsi do temných lesů. Nejprve mě překvapilo, že Rusáci mluví anglicky. Poté mě zarazilo, že Náckové mluví také anglicky. Ale vzhledem k tomu, že spolu po celý film obě válčící strany komunikují, jsem to pochopila jako záměr režiséra, protože jinak by se spolu vlastně vůbec nemohli domluvit, že:) Ale co, nějak jsem to překousla a film netrval zase tak dlouho, aby se to nedalo vydržet:) Rusáci jsou chlápci drsní jako skála, přesto to vypadá, že proti Zombie Nazi Experimentu nemají moc šancí. Podzemní bunkr a jeho továrnu na nezničitelné vojsko vede magor jménem Strasser v podání Michaela McKella. Ten chlap mi připomínal britské herecké ďábly, Malcolma McDowella a Marca Warrena. Outpost: Rise of the Spetsnaz je slušným přídavkem do této trilogie, i když na předchozí díl pro mě nemá:) "Jestli to jsou moji muži, které chcete použít jako návnadu, tak nejdřív nauč ty svoje, jak bojovat.", "Typy, jako ty, si můžou hrát na Boha, jak dlouho budou chtít, ale vždycky se najde sedlák, který vám vykope hrob."(31.5.2015)

Tak na hlavního hrdinu bych si teda dával pořádnýho majzla ! Je to zatraceně vostrej a nabuchanej týpek co se s nikým a totálně s ničím nesere. Má posunutý práh bolesti, rozdává zatraceně tvrdý rány, rozerve pouta a s chutí a agresí pitbulla jde za svou svobodou. Cestou střílí, mlátí nácky a pomalu se přepíná do modu Terminátor. Jinak všechno ostatní je čistokrevně béčkové.(5.1.2015)

Po bezva dvojce přichází slabší trojka. Hororové atmosféry jsem si moc neužil, lekačka ani jedna a napětí mi maximálně občas nesměle zaklepalo na rameno, aby mě ujistilo, že tu je, ale nechce se moc ukazovat. Třetí díl se dějově odehrává před prvníma dvouma a ukazuje nám tedy jak to všechno začalo a jak se ty SS zombie vlastně zrodily. Akce je celkem dost a nuda to není, ale spíš než horor je to fakt akční snímek. Hlavní hrdina byl v pohodě - pravej nezlomnej ruskej muž a docela jsem m i fandil. Masky nácků asi tak na úrovni dvojky akorát tady byly zombíci víc na steroidech. Dle všeho se dočkáme i čtyřky a určitě si jí pustím jen doufám že v ní bude více prvků hororu. Jako jednohubka ale Outpost 3 rozhodně neurazí.(3.3.2014)

• ricci.s

Najprv strieľanie a naháňačky po lese, potom strieľanie a naháňačky po podzemných tuneloch. Horda akcie, horda súbojov, ale atmosféra za nula bodov, príliš monotónne, príliš nudné. Nevidím proste ani jeden jediný dôvod na to, aby som sa hodinu a pol pozeral na to isté - ako sa skupinka idiotov navzájom strieľa, reže a mláti so zombíkmi. Celkovo: Rovnaká blbosť ako predchádzajúca časť a zbytočne vyhodené peniaze za nič.(12.10.2013)

• - Hodnosti vojáků SS u límce nekorespondují s hodností na výložkách, některé jsou i smyšlené viz velitel vlčího komanda na konci filmu. (SsgtJira)