Outpost: Rise of the Spetsnaz

Kieran Parker

Rae Brunton

Scénografie:

Jamie Lapsley

Všetky tri filmy som si pozrel behom dňa. Od tretieho pokračovania som očakával úplne niečo iné. Dvojka skončila jasným nábehom na pokračovanie, avšak tento diel sa odohráva časovo pred oboma predchádzajúcimi filmami. Sklamaný som však nebol, pretože tento diel asi o nejaké to percento u mňa zvíťazilo nad tými predchádzajúcimi. Postavy sú opäť atraktívne a môžete si len tipnúť, ktorá prežije najdlhšie. Musím podotknúť ale jednu dôležitú vec a to fakt, že tento krát sa ani tak nejedná o horor a zombíkov, ale akoby o bežnú strielačku z druhej svetovej vojny. Zombíci skoro nikde, len ich predchodcovia v podobe hnusákov z filmov Hory majú oči. Film ale má čo ponúknuť, i keď sa strieľa a bojuje skoro stále. Dávam asi tak 85% ale dúfam, že sa dočkám pokračovania z druhej časti.(28.11.2014)

• George Stobbart

Niečo vyše roka trvalo, kým sa objavil tretí diel rozbehnutej "Outpost" trilógie (zatiaľ). V tomto prípade však dej nepokračuje v udalostiach po 2. časti, ale vracia sa až do 2. svetovej vojny a slúži teda skôr ako prequel, v ktorom ruskí vojaci objavia tajný nemecký výskum. Skôr než však stihnú niečo urobiť, sú zajatí a zisťujú, že si budú musieť prebojovať cestu von nielen cez fašistov, ale aj cez ich zombie experimenty. Štýlovo je film podobný svojim dvom predchodcom, ibaže sa už nadobro vytratila tá atmosféra a napätie prvého dielu, čo sa nahradilo zvýšením tempa, akcie a krvavých scén. Niekomu to sadne, niekomu nie, mne to prišlo už slabšie a stereotypnejšie.(12.10.2013)

• Terva

CITÁT - Nikdo, kdo kdy žil, nebude zapomenut.......... Nacistický experiment se zombíky pokračuje ve třetím filmu. Tentokrát to odnese spetsnaz - tedy Rusové. CITÁT - Kdo se bojí "vlků" nesmí do lesa........ Sice tu je spousta žraní, ale už je to jen odvárek. Žádné dobré gore scény ani napětí. Dlouhé dialogy bez akce.(27.7.2014)

Kdo by čekal, že nejlepší část série bude až trojka? Ta přišla po dvojce velmi záhy, a možná i proto se netěší takové pozornosti. Rise of the Spetsnaz přišel o původního režiséra, ale změna je tentokrát vítána. Parker se ve svém debutu vydal do roku 1945 a odhalil nám, co vlastně předcházelo všem hrůzám z dílů předešlých. Jeho prequel sice postrádá tísnivou atmosféru jedničky, za to přidává na brutalitě a dravé akci. Hned od začátku tu Rusáci s nacisty vedou boje v odlehlých lesích. Krátce nato se pokračuje ve známých podzemních tunelech, kde zbytek Rusáků čelí uměle vytvořeným monstrům. Hodně se tu střílí, bodá, podřezává, ale nechybí ani fighty tělo na tělo. Stále se něco děje, divák se nestačí nudit, a dočká se dokonce návratu jednoho "starého známého". Bloodyho spokojenost navíc potvrdily stylové závěrečné titulky. Pořekadlo "do třetice všeho dobrého" tentokrát beze zbytku platí.(30.1.2014)

• SOLOM.

Po roce jsme se dočkali dalšího pokračování zombie série Outpost. Tentokrát jde o prequel původního snímku a my se ocitneme u jedné z mnoha menších akcí druhé světové války. Já tuhle hororovou sérii moc nemusím, vlastně se mi nelíbil ani jeden díl (oběma jsem dal 40%) a k mému podivu i tento třetí díl má úplně stejnou kvalitu jako jeho předchůdci. Tudíž dost podprůměrnou, přesto naprosto totožnou. Nevím proč, ale ruský silák Dolokhov si získal mé sympatie a vlastně se stal jediným světlým bodem v celém snímku. Jinak jsem to dost odzíval. Parker téměř po celou dobu nedokázal vytvořit potřebnou atmosféru, která by se k tomuto žánru slušela, jeho dílo obsahovalo tolik nelogických momentů a „přemrštěností“, že jsem je nestačil počítat a jak pevně věřím, jeho dílo brzy upadne v úplné zapomnění. Opět jsem se ovšem přesvědčil, že „pravý sovětský muž“ (jak to bylo lidem vtloukáno po desetiletí do hlavy) je prostě nepřemožitelný…(31.12.2013)

• - Hodnosti vojáků SS u límce nekorespondují s hodností na výložkách, některé jsou i smyšlené viz velitel vlčího komanda na konci filmu. (SsgtJira)