The Fosters (TV seriál)

USA, 2013 - 2018, 73 h 40 min (Minutáž: 42 min)

Teri Polo, Sherri Saum, David Lambert, Maia Mitchell, Cierra Ramirez, Danny Nucci, Noah Centineo, Jake T. Austin, Amanda Leighton, Jordan Rodrigues, Tom Williamson, Annika Marks, Alex Saxon, Gavin MacIntosh, Elliot Fletcher, Denyse Tontz, Izabela Vidovic, Meg DeLacy, Brandon Quinn, Kerr Smith, Jay Ali, Louis Hunter, Ashley Argota, Rosie O'Donnell, Madisen Beaty, Bianca A. Santos, Caitlin Carver, Christopher Meyer, Michael Traynor, Marla Sokoloff, Annie Potts, Bailee Madison, Jack DePew, Colby French, David Sullivan, Justina Machado, Sam McMurray, Necar Zadegan, Leslie Stevens, Alejandra Pérez, Romy Rosemont, Exie Booker, Sadie Alexandru, Jayne Taini, Hannah Kasulka, Jamie McShane, Garrett Clayton, Mary Matilyn Mouser, John Lee Ames, Jake Elliott, Caroline Fogarty, Jeffrey Nicholas Brown, Alex Skuby, Mandy June Turpin, Ricardo Chacon, Jonathan Davila, Anna Akana, Paul Schackman, Anne Winters, Octavio Gómez Berríos, Geoffrey Rivas, Preston James Hillier, Ashlee Füss, Alberto De Diego, Myles Grier, Amanda Anka, Stephanie Erb, Suzanne Cryer, Kevin Sizemore, Toks Olagundoye, Patrick Duffy, Barry Livingston, Rolando Boyce, Nikki Hahn, Brandon W. Jones, Keean Johnson, Anzu Lawson, Chad Todhunter, Diahnna Nicole Baxter, Tanner Buchanan, Hilary Ward, Raney Branch, Michael Dempsey, Stacy Hall, Madison Pettis, Anna Khaja, Jason Tobias, David L. King, Norma Maldonado, Mike Ostroski, Tom Beyer, Deborah Lacey, Cornell Womack, Jasmin Savoy Brown, Michael John Long, Scot Zeller, Giselle DaMier, Anjali Bhimani, J.R. Cacia, Mercedes Colon, Hope Olaide Wilson, Joseph Julian Soria, David Haley, Reggie Austin, Kristen Ariza, Daniel Hagen, John Prosky, Kara Royster, Chelsea Rendon, Tory N. Thompson, Stacy Edwards, Rahnuma Panthaky, Tai Bennett, Karimah Westbrook, Dallas Hart, Angel Qinan, Kim Estes, Trevor Stines, Fran Bennett, Ivar Brogger, Jonna Walsh, Mia Cottet, Cameron McKendry, Jearnest Corchado, John Marshall Jones, Julian Works, Andrew Leeds, Elizabeth Anweis, Ser Anzoategui, Joy Nash, Craig Partamian, Reid Miller, April Parker-Jones, Nicole J. Butler, Alex MacNicoll, Robert Neary, Danielle Kennedy, Aylin Bayaromoglu, Vaughn Armstrong, Pepi Sonuga, LaToya Tonodeo, P.J. Marino, Jully Lee, Rebecca Flinn-White, Abigail F. Cowen, Burl Moseley, Angela Elayne Gibbs, Reiley McClendon, Kevin Brief, Lorraine Toussaint, Soledad St. Hilaire, John Rubinstein, Michael Filipowich, Scott Lowell, Karl T. Wright, Samantha Sloyan, Stephen Collins, Asante Jones, Cyrus Farmer, Hayley Kiyoko, Monica Garcia, Lynn A. Henderson, Alain Uy, Yara Shahidi, Mari Weiss, Chris Bruno, Samantha Logan, Marcus Choi, Alexis Rhee, Matthew Jones, Michael Fairman, Judy Kain, James C. Victor, Christopher Goodman, Angela Alvarado, Phil Tyler, Tony Plana, Marlene Forte, Scott Alan Smith, Katherine McNamara, Harrison White, Yvette Monreal, Travis Schuldt, Bruce Davison, Ruben Garfias, Chris Warren Jr., Kathryn Zenna, Mike Gomez, Alessandra Torresani, Jillian Armenante, Kathleen Gati, Fenessa Pineda, Kelli Williams, Rob Morrow, Anna Grace Barlow, Corbin Bleu, Debbon Ayer, Billy Mayo, Rico E. Anderson, John Gabriel, Nay Nay Kirby, Brynn Thayer, Bonnie Burroughs, Cyrina Fiallo, Adam Irigoyen, Arden Belle, Tonya Kay, Michael Dunn, Lisa Sheridan, Beth Littleford, John Ales, Hugh Scott, Emma Dumont, Missy Doty, Angeline Appel, Gavin MacIntosh (a.z.), Levi Fiehler, Gabriela Fresquez, Juliet Lopez, Jenny O'Hara, Tim Russ, Gary Poux, Trevor St. John, Miles Gaston Villanueva, Rekha Sharma, David Rees Snell, Kelly Albanese, Dexter Bell, Henry Barrial, Nia Peeples, Marcos De Silvas, Jean Louisa Kelly, Chris McGarry, Alex Quijano, Leticia Jimenez, Kevin Christy, Tyler Alvarez, Justin Tinucci, Vincent Ventresca, Debra Christofferson, Mark Weiler, Cara Pifko, Sal Stowers, Heather Grace Hancock, Annie Sertich, Eric Steinberg, Jeremy Glazer, Dale Waddington, Jose Diaz, Anastasia Dextrene, H. Richard Greene, Julie Wittner, Michelle L. Gardner, Beau Mirchoff, Robert Gant, Susan Walters, Spencer List, Katherine Kamhi, Wayne Wilderson, Carter Sand, Monique Green, Hayden Byerly, Tom Phelan, Julian de la Celle, Kathryn Winslow, Lisseth Chavez, Nick Fink, Cullen McCarthy, Alicia Sixtos

Kde se první série ubírala nekonvenční cestou - aneb nebudeme se zaměřovat na gay problémy hlavní dvojice, jako spíš na problémy výchovy adoptovaných a problémových, téměř-osvojených dětí - tam se druhá série rozhodla ubírat stezkou zvanou "sledovanost roste, pojďme z toho udělat Beverly Hills 90210 nebo třeba Krok za krokem bez toho humoru". Postavy se proměňují ne z logiky děje, ale z nelogičnosti scenáristů, zápletky se nedaří zamotávat (člověk v 99,9% případů okamžitě odhadne, co/jak/proč/kdo) a všechno se tváří okatě didakticky. Stef a Lena už převážnou většinu času fungují jenom jako poplácání po rameni v těžkých životních situacích svých dětí, přičemž každé dítě něčím (méně či více) závažným trpí. Ve zkratce jsou nám v naučném balíčku podstrkovány gay a transgender problémy, šikana, znásilnění (a lehká pedofilie, jestli se vůbec dá říct o pedofilii, že je "lehká"), rasové předsudky a ústrky, drogová závislost, alkoholismus, citové újmy/vydírání v důsledku neúplné/žádné rodiny, potraty, adopce, umělé oplodnění... Kdyby problémové linie byly navazovány a rozvíjeny postupně a nepokoušely se divákovi za každou cenu vysvětlit, že postavy ty a ty problémy ale vážně mají a vážně jimi velmi trpí, pak by se možná dalo se vším tím emotivním bordelem nějak smysluplně pracovat, ale když jako divák musím trpět naprosto ubohými scenáristickými posuny a berličkami, tak to tak nějak neberu, na konci druhé série balím tašku a mizím (SPOILER! - jako ilustrativní příklad viz. Brandonovo "znásilnění", které je nuceno nejen Brandonovi - který musí z nelogičnosti scenáristů začít hrát duševní újmu - ale hlavně divákovi, který má ovšem svou hlavu a musí mu to zákonitě připadat "tak trochu" mimo mísu)(9.9.2014)

Jedno ze škatulky toho lepšího, co léto 2013 nabídlo. Rodinné drama o lesbickém páru a hromadě dětí, ať už vlastních, adoptivních či pouze v opatrovnictví. Hned pilot mě upoutal otevřeností, srozumitelnými rodinnými hodnotami a do jisté míry inovativním příběhem znázorňujícím prostředí dnes již nepřekvapivé, nicméně stále docela neznámé a pro některé třeba vzbuzující roztodivné emoce. Deset čtyřicetiminutových epizod první série je co do délky tak akorát a v případě děštivého víkendu jde krásně zvládnout v jednom zátahu. Některé části příběhu možná působí trochu nevěrohodně, nicméně není to problém hereckého obsazení, protože tady se strefili tvůrci do černého, ale spíše občasným tlačením na pilu ze strany scénáristů. Už jen námět sám o sobě nabízí mnoho předpokládaných příběhových linií, o překvapivý vývoj však nouze není. Přestože se nepovažuji za úplnou cílovku, The Fosters mě zaujali a druhou sérii určitě na začátku příštího roku s očekáváním načnu, protože je fajn občas vypnout, nenechat se vysávat emocemi a sledovat, jak se v tom plácají ostatní. (70 %)(11.8.2013)

Úžasný seriál. Ale občas sa mi to zdalo byť nereálne, lebo všetci mali stále s niečím problém a každý tam bol do niečoho zapletený ( napr. klamstvo, drogy, podvádzanie), ale tomu chápem lebo len tými všetkými problémami a zápletkami bol ten film tak strašne super. Najviac ma aj tak zaujala láska Callie a Brandona. 1. a 2. séria ma veľmi bavili. 3. 4. boli trošku slabšie, ale stále super a 5. séria ma opäť veľmi bavila. Callie som mala od začiatku veľmi rada, ale potom som už trošku menila názor, lebo sa stále zaplietala do nebezpečných vecí čo mi trochu liezlo na nervy. Mariana tak isto som ju na začiatku milovala ale začala mi liesť na nervy lebo stále iba klamala a všetko vždycky vyzradila. Bola som nahnevaná že zmenili hlavnú postavu Jesus, ale tak čo už s tým. Posledné 4. diely ma bavili asi najviac, ale to asi preto že to už končilo tak som si ich viac užívala. Koniec celého filmu ma aj dosť dojal a je mi ľúto že to už skončilo. Na tento film som na csfd natrafila náhodou a som zaň veľmi rada.(27.12.2018)

1. SÉRIE (70 %): Na The Fosters jsem narazil, když jsem hledal seriál podobný Parenthood. Podoba tam bezesporu je, ačkoli musím říct, že Parenthood zatím vede na plné čáře. The Fosters má jednak slabší herecké výkony, ale PŘEDEVŠÍM příliš tlačí na pilu. Na Parenthood se mi líbilo, jak "plyne" - za každou cenu se tam prostě pořád nemuselo něco dít. Naopak v The Fosters se ještě ani nevzpamatujete z jedné zápletky a už se rozehrává druhá, třetí, čtvrtá. Na můj vkus to prostě tvůrci až příliš moc zamotávají. Ale uvidíme, jaké to bude dál, zatím spíše spokojenost. // 2. SÉRIE (65 %): Hodně podobné první řadě. První polovina dokonce o chlup lepší než 1. řada. Druhá polovina mě už však trochu otrávila, především co se týče adopce Callie - už mě štve, jak se pořád něco dokola "na poslední chvíli" stane. A Callie / Brandon nekomentuju. Scénář začíná být už lehce na facku, ale tak nějak mám pořád potřebu sledovat, dobrých momentů tam je totiž stále poměrně dost. // 3. SÉRIE (60 %): Kdepak, seriál jde prostě jiným směrem než by se mi zamlouvalo. Je to vážně pořád dokola, téměř na každou postavu se lepí jeden problém za druhým a je zázrak, pokud někdo vydrží jeden díl být "v pohodě". Z postav obecně tvůrci začínají dělat opravdu extra blbce - někdo něco po*ere, v "dobrým úmyslu" to dotyčný nikomu neřekne, takže to po*ere ještě víc, pak se to většinou pitomě vyřeší, všichni se ujistí, že se to příště nesmí opakovat - a jedeme nanovo... :) Na Callie začínám mít jinak abnormální alergii, ale třešničkou na dortu je tentokrát výměna Jesuse. Nevím, ale pomalu mě ten seriál začíná fascinovat trochu jiným způsobem, než by měl... Ale dejme tomu, že v obecném měřítku to je stále koukatelné. // 4. SÉRIE (50 %): Co vám budu povídat, dobrých dílů je tam čím dál víc pomálu, scénář je čím dál víc otřesnější, kriminální zápletky čím dál víc zbytečnější a Callie je stále více stupidnější... Ale na její obranu vlastně nejen ona. Nevím, zdali je to záměr tvůrců - dělat z postav čím dál větší tupce bez soudnosti a rozumu - ovšem už je to fakt únavné. Také začínám pochybovat, že se už vůbec někdy dočkám dílu, kde se za každou cenu nemusí něco ohromně podělat. Klasika. Nicméně zatím nejhorší řada průměrná naprosto ve všem. // 5. SÉRIE (60 %): Nakonec se seriál v rámci možností důstojně rozloučil. Nebylo to sice zdaleka podle mých představ, ale mohlo to dopadnout znatelně hůř. Dlouho jsem si myslel, že by se mohlo jednat dokonce i o nejlepší řadu, ale po závěrečných tří dílech mírné nadšení zmizelo (mohlo to klidně skončit 19. dílem). Finále seriálu si představuji jinak, nicméně pár silnějších momentů pátá řada přeci jen nabídla a to se taky počítá. V každém případě jsem si při sledování finálových dílů uvědomil, jak moc chybí The Fosters potřebné filmařské kvality. Že je to jen lehce nadprůměrná feel-good patlanina, která takovému This is Us nebo Parenthood nesahá ani po kotníky nejen co se týče filmařiny, ale i emočního dopadu. Nezbývá než doufat, že spin-off se poučí z chyb a v nejlepším případě vyfasuje lepší režii či vyspělejší scénář. Třeba jo! :) Takhle je to nicméně celkově za 3*.(2.3.2016)

Příjemné drama o dvou lesbičkách, které se starají o pět dětí. Lesbičky jsou velice sympatické, menší problém mám s dětma, protože ty mi všechny tolik nesedly a občas to jejich hraní není moc dobrý. Celkově příjemná pohodovka, ale SaB se to nevyrovná. Jinak momentálně odvysílano 10 epizod s tím, že seriál byl prodloužen o dalších 10 epizod, které se budou vysílat v lednu 2014. 70%(8.8.2013)

• - Seriál produkuje Jennifer Lopez. (Beagle)

• - Seriál se zapsal do historie amerických televizních stanic polibkem nejmladšího páru stejného pohlaví. Jedná se o postavy Connora (Gavin MacIntosh) a Jude (Hayden Byerly), kterým bylo 13 let. (10milda)

• - Hlavní představitelka Maia Mitchell, která ztvárnila Callie, hraje od mala ráda na kytaru. Svůj talent předvedla i v tomto seriálu, a to hned v několika dílech. (maluti)