poster

DK

Dokumentární

Česko, 2013, 73 min

Režie:

Bára Kopecká

Scénář:

Bára Kopecká

Kamera:

Braňo Pažitka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tayen
  ****

  Podobné dokumenty mám ráda, protože jsou o skutečném člověku, bez filmových příkras. Architekta Davida Kopeckého jsem neznala a vlastně jsem se šla podívat, jak je na tom v dnešním českém světě vizionář provokáter. A je na tom blbě. Je na tom blbě, a to je dobře, protože to připomíná, že svět není obracen jen proti nám samotným, ale má to v něm těžké každý, jen to nejde na první pohled vidět. Výpovědi spolupracovníků, přátel a manželky nám umožňují si o DK vytvořit vlastní obrázek. Přesto si nemyslím, že zcela pravdivý, protože na to 75 minut nestačí a výpovědi lidí kolem něj bez výpovědi samotného Davida Kopeckého nemůžou pomoct tuto osobnost zcela pochopit. DK je inspirující dokument o člověku, který bořil a stavěl a zdá se, že neviděl lidi kolem sebe, což se podílelo na jeho sebedestrukci. Ale je to další výrazná osobnost dnešního světa.(21.11.2013)

 • grysom
  ***

  Bolestne tema zpracovane do jakesi piety, ktera ale nevyzniva jako plactive vzpominani. Silne osobni vec prezentovana divakovi tak, ze se neciti nesvuj.(28.10.2013)

 • marvan
  *****

  Kdysi dávno mě zaujala zmínka jednoho architekta o geniálním vizionáři, který postavil na Slovensku průhledný dům ze skla. Nyní jsem si k té zmínce konečně přiřadil nejen jméno, ale i pozoruhodný životní příběh. A souhlasím, David Kopecký byl nesporně génius.(5.12.2014)

 • kubyno
  ****

  Kopeckého divoký život je sám o sobě námět, který nemůže nudit. Spolu s perfektní koláži "domácích" záběrů a zajímavým zpracováním vzniká velice poutavý dokument o člověku, kterého většina lidí ani neznala - ale to vůbec nevadí.(13.7.2013)

 • sator
  ***

  Celkem zajímavé...(9.12.2014)

 • - Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech 2013 byl tento dokument jediným českým zástupcem. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace