DK

Česko, 2013, 73 min

Bára Kopecká

Bára Kopecká

Braňo Pažitka

Podobné dokumenty mám ráda, protože jsou o skutečném člověku, bez filmových příkras. Architekta Davida Kopeckého jsem neznala a vlastně jsem se šla podívat, jak je na tom v dnešním českém světě vizionář provokáter. A je na tom blbě. Je na tom blbě, a to je dobře, protože to připomíná, že svět není obracen jen proti nám samotným, ale má to v něm těžké každý, jen to nejde na první pohled vidět. Výpovědi spolupracovníků, přátel a manželky nám umožňují si o DK vytvořit vlastní obrázek. Přesto si nemyslím, že zcela pravdivý, protože na to 75 minut nestačí a výpovědi lidí kolem něj bez výpovědi samotného Davida Kopeckého nemůžou pomoct tuto osobnost zcela pochopit. DK je inspirující dokument o člověku, který bořil a stavěl a zdá se, že neviděl lidi kolem sebe, což se podílelo na jeho sebedestrukci. Ale je to další výrazná osobnost dnešního světa.(21.11.2013)

Bolestne tema zpracovane do jakesi piety, ktera ale nevyzniva jako plactive vzpominani. Silne osobni vec prezentovana divakovi tak, ze se neciti nesvuj.(28.10.2013)

Kdysi dávno mě zaujala zmínka jednoho architekta o geniálním vizionáři, který postavil na Slovensku průhledný dům ze skla. Nyní jsem si k té zmínce konečně přiřadil nejen jméno, ale i pozoruhodný životní příběh. A souhlasím, David Kopecký byl nesporně génius.(5.12.2014)

Kopeckého divoký život je sám o sobě námět, který nemůže nudit. Spolu s perfektní koláži "domácích" záběrů a zajímavým zpracováním vzniká velice poutavý dokument o člověku, kterého většina lidí ani neznala - ale to vůbec nevadí.(13.7.2013)

Celkem zajímavé...(9.12.2014)

• - Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech 2013 byl tento dokument jediným českým zástupcem. (Terva)