Reklama

Reklama

Katedrály

(festivalový název)
  • Německo Kathedralen (více)
Dokumentární / Krátkometrážní / Historický
Německo / Čína, 2013, 15 min

Obsahy(1)

V nedávno vystavěném čínském městě Kangbashi by mohlo žít více než dva miliony obyvatel. Většina domů však dosud zeje prázdnotou, neboť byty skoupili ziskuchtiví spekulanti. V úchvatných obrazech je zprostředkován neživotný chlad místa, které prohrálo souboj s nesmyslnou lidskou touhou po bohatství. (MFF Karlovy Vary)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

easaque 

všechny recenze uživatele

+4* neskutečné působivé záběry totálně vylidněného města, které se v Čině staví zejména pro investice. Tomuto dokumentárnímu kraťasu přidává na atmosféře i výstižný komentář. S mou angličtinou by se hodil spíš překlad, ale i to co jsem pochotil je rozhodně na 4 hvězdičky. PS: pokud někdo narazíte na dokument v češtině, tak mě prosím informujte ... předem děkuji;-) [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

rakosabasta 

všechny recenze uživatele

Vizuálně skvělé a sladěné s fantaskním textem Michaela Ende. (Ta prohra není ještě tak jasná, možná se v budoucnu město skutečně zalidní, ale z dokumentu se přece může stát fantastický dokument a nemusí to ani bolet, ne? :-) ) ()

Reklama

Brylin 

všechny recenze uživatele

Krásné obrazy mrtvého města podbarvené básnickým podobenstvím pranýřujícím mamon. Působivý krátký snímek z německé provenience rozhodně zaujal. Čtyři hvězdičky. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama