Ke konci druhé světové války vedlo Německo boj uvnitř třetí říše. Při jedné z razií SS v Berlíně v červenci 1944 je zatčen plukovník Stauffenberg (Brad Davis) a jeho pracovníci. Předtím se plukovník v rozhovoru se svým nadřízeným vyjádřil nelichotivě o Vůdci. Po návratu z nemocnice, kde byl hospitalizován pro zranění, přemýšlí Stauffenberg o situaci a rozhodne se pro atentát. (šubelinka)

majo25

Veľmi dobre odsypajúci film podľa skutočného príbehu o operácii Valkýra. Má tempo i zaujímavo napísané charaktery postáv. Akurátna stopáž nedáva šancu nude. Samozrejme, nedosahuje kvalít novšieho filmu Valkýra, herecký predstaviteľ Hitlera nebola žiadna výhra, ale na to, že sa jedná iba o televízne spracovanie, je to viac než pozerateľné. ()

Denny

Docela zajímavá rekonstrukce(téměř) atentátu na Hitlera. Přestavitel hlavního aktéra Stauffenberga, Brad Davis, zemřel na AIDS. Hitler se mi moc nelíbil, v ruských válečných filmech byl věrohodnější. ()

Salus

Příliš statické, bez většího nápadu. Smysl má snad jen pro ujasnění historických souvislostí, ale jako film - slabota. Taky už jsem viděl mnohem lepší dvojníky Hitlera. ()

kpt.Johanson

První ucelené zpracování skutečného příběhu kolem hraběte Stauffenberga a jeho pokusu zbavit se Hitlera. Spiknutí vysokých špiček německých armádních složek využilo k provedení atentátu a následnému převzetí moci nad zemí dříve odsouhlasenou směrnici, známou pod jménem Valkýra, která jim umožnila legálně zatknout všechny vládní představitele. Film přehledně vysvětluje motivy, proč a jak se k tomuto kroku „spiklenci“ rozhodli i jejich smutný konec. Pokud bychom film porovnali s moderním zpracováním, filmem „Valkýra“ s Tomem Cruisem, zjistíme, že „Valkýra“ tento film v nemálo scénách přímo kopíruje a to včetně scénáře. Na rozdíl od „Valkýry je však „The Plot to Kill Hitler“ historicky věrný a okořeněný skvělými hereckými výkony i ve vedlejších rolích jako je Ian Richardson v roli odejitého Generála Ludwiga Becka nebo Michael Byrne co by Generál Olbricht. Vytknout by se filmu dalo obsazení Mika Gwilyma na roli Adolfa Hitlera, avšak po geniálním výkonu Bruno Ganze v Pádu třetí říše se tak jeví téměř každý. ()