poster

For No Good Reason

 • USA

  For No Good Reason

Dokumentární

Velká Británie / USA, 2012, 89 min

Režie:

Charlie Paul

Kamera:

Charlie Paul

Hudba:

Ed Harcourt
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dellamorte
  ****

  Brilantná výpoveď majstra Ralpha s Johnnyho interesom, ktorá poodkrýva úmysel človeka so skoro až nákazlivým nadšením.(25.9.2014)

 • FFilipCZ
  ****

  Dokument oslavuje život a dobu umělce Ralpha Steadmana a je veden skrz zpověď Johnnyho Deppa, který ho navštívil doma/v jeho ateliéru. Interview, které Johnny vede, ale vůbec není násilné nebo nepřirozené. Spíše to vypadá jako takový pokec u píva a cigaret. Steadmanova díla jsou opravdu nevšední, zajímavá a je radost se dívat jak na jejich tvorbu, tak na finální výsledek. Nejsem sice žádný umělecký guru, ale tento originální dokument doplněný povedenými animacemi jsem si užil.(23.9.2014)

 • KajusaK
  ***

  Perfektní Johnny na kterého se dobře dívalo.(30.8.2015)

 • Devadesát Dva
  ****

  Možná je to pro mě dobře. Možná je to celé jeden dobře načasovaný návrat ke kořenům. Skoro jsem zapomněl, jak moc mě nadchl a ovlivnil Gilliam > Fear and Loathing > Hunter > Ralph. ____ 'For No Good Reason' jsem vyhlížel dlouhé měsíce. Čekal jsem, než se tohle nezávislé a pod radarem letící cosi, řádně vyklube a musím říct, že je to definitivně jeden z těch nejlepších dokumentů k tématu, které nevím, jak pojmenovat, možná něco jako 'Spirit of Gonzo'. Dokument dokazuje, jak ikonická byla dvojrole Thompson / Steadman, že se neskutečně doplňovali a jeden fungoval díky druhému a Hunter svou sebevraždou (spadla kniha) vzal hodně z nich obou. Ralph chce být brán vážně. Nemá smysl malovat něco, o čem máte přesnou a jasnou představu. Ironie, že výtvarník takového kalibru sám sebe vidí a degraduje na pouhého brakového kreslíře komiksů, přitom udělal už jen formálně, zlom a vytvořil si naprosto svébytný, ojedinělý a unikátní styl. Pro mě jedna z největších inspirací.(7.11.2014)