poster

Náměstí Tahrír (festivalový název)

 • El Midan

 • anglický

  The Square

Dokumentární

Egypt / USA, 2013, 90 min

Režie:

Jehane Noujaim

Producenti:

Karim Amer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pierre9
  *****

  Tam, kde by sme kedysi privítali aspoň neostré šumiace zábery, dnes môžeme sledovať videá priamo z námestia v HD kvalite. Samozrejme, to nič nemení na sile ideálov, ktoré tých ľudí na to námestie pohnala. Je pekné vidieť, že ľudia za ne ešte sú ochotní bojovať. 4,5*(26.9.2016)

 • xxmartinxx
  ***

  Snaží se to brutálně dojímat od první vteřiny - nevím, co je víc otravné než právě tohle. Jinak jde prostě o nepřetržitou změť záběrů na lidi, kteří křičí, že chtějí změnu. Místy je to působivé, ale nepřiblíží to realitu víc než zprávy na Nově.(26.2.2014)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Dokument(21.2.2014)

 • DaViD´82
  ****

  Jde to do hloubky a je to nestranné? Nejde, není a navíc je to značně melodramatické. Působivost dokumentu o léta se táhnoucích protestech na Tahríru tkví v něčem jiném. Je bezprostřední. Vyvolává dojem, že vznikl jako spontální akce "pojďme si natočit jak protestujeme". Je to bezprostřední ve sluníčkovém úvodu "svrháváme ruku v ruce režim Mubáraka muslim nebo křesťan", je to bezprostřední během "svrháváme armádní režim a začínáme politikařit" a je bezprostřední i během pasáží "svrháváme bratr proti bratru Mursího a kliku Muslimského bratrstva". A právě to postupné kruté vystřízlivění z revoluční nálady za lepší zítřky, které do slova a do písmene naplňuje "z deště pod okap a z bláta do louže", je na tom tím nejsmutnějším a zároveň nejzajímavějším.(4.3.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace