Ztráta panenství Evy van End

Ztráta panenství Evy van Endové

(festivalový název)

Drama / Komedie

Nizozemsko, 2012, 98 min

Manueli, dej pracky pryč z mý veverky! 1) Se svérázným občas i rozpaky budícím humorem se v holandských filmech setkávám často. Zde se nám ho dostalo v míře přehojné. 2) Návštěva německého studenta zapůsobí jako katalyzátor do zarezlých poměrů uvnitř jedné asi dost typické holandské rodiny. Vzornému skopčáčkovi bych nejraději vrazil jednu do zubů, nic to však nemění na tom, že má pravdu a že jeho pobyt se stane potřebnou byť jízlivou katarzí. 3) Debutující 29letý režisér Michiel ten Horn obsadil do titulní roli 16letou Vivian Dierickx (obézní dcera Eva) a neprohloupil. Takových telat jsou kolem dokola spousty. 4) Zaujali mě dále 19letý Abe Dijkman (rebelující syn Manuel), 26letý Tomer Pawlicki (syn s akné Erwin) a snad i 18letý Rakušan Rafael Gareisen (německý student Veit).(5.4.2015)

• Icefist

Že já se nepoučím a pořád čas od času nakouknu do evropské kinematografie, ačkoliv s ní mám v drtivé většině špatnou zkušenost. Ale kdybych to měl vztáhnout k horké plotně, tak to není tak, že bych neměl dost rozumu abych na ní šahal opakovaně. Moc dobře vím, co mi hrozí. Jenže i tak se výjimečně a shodou okolností stane, že se spálím. Ačkoliv se teď může zdát, že jsem ke snímku vlastně nic nenapsal, chtěl jsem sdělit jediné- pokud nejste magoři, tak se zbytečně nespalte a najděte si jiný film. O tuhle ujetost nestojíte. 30 % Oblíbená část- nehoda s králíčkem(4.12.2014)

• kolodej1

nevim, patrně jsem koukal úplně na jiný film, než k jakému se tu někteří vyjadřují. Za hodinu, kterou jsem s tímto filmem vydržel, jsem nenalezl žádnou situaci nebo moment, kterému by se dalo zasmát. Bylo to nezáživné, zalidněné postavami, jejichž osud a vývoj mě absolutně nezaujal. Zkrátka film, plný nudy, v zásadě o ničem, vhodný místo ukolébavky(3.12.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Vyhledávám humor inteligentní, debilní, odborný, černý, žlutý a mám příležitostné pochopení i pro ten fekální, ale ten chrochtající mi často zůstává utajen. Já Holanďanům zkrátka moc nerozumím a pokud pominu kratinkou soutěž v rychlosti vyhonění, tak jsem se tentokrát ani nezasmál. Přesto mne celkem bavil alespoň ten optimistický Árijec, který všude byl, všechno znal, všem pomohl a dokonce do jedné takřka němé obludy statečně vsunul svůj kyj. Ostatní mi k srdci rozhodně nepřirostli, snad trošku tatík se svým afrikanátkem, a tak doufám, že už se nikdy neuvidíme.(1.10.2015)

Extrémně zábavná, extrémně chytrá podívaná z Holandska o jedné spořádané rodince, která dojde katarze a vykoupení během jedné takové milé návštěvy výměnného studenta Veita z Německa. Veit je dokonalý mladý árijec, pohledný, laskavý, s velkou dávkou porozumění a schopností naslouchat. Není proto divu, že obrátí život na ruby matce rodiny upozorněním na to, že všem svým blízkým nemusí celý život jen posluhovat. Otci rodiny ukáže nový směr života tím, že ho seznámí se svým Skypovým přítelem z chudé Afriky. Staršího syna popostrčí k coming outu, mladšího nechá projít uličkou outsiderství, na jejímž konci znovu nalezne lásku vlastní matky... A Eva? Tento holčičí pařez, dojde zcela mimochodem díky Veitovi k prvnímu sexuálnímu uspokojení a stane se ženou. De Ontmaagding van Eva van End je břitká ironická černá komedie, u které by mě zajímala německá recepce. Protože toto, to je humor na druhou. #freshfilmfest(1.9.2013)