The Outsider

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 120 min

Dobrý film, drsný, násilný, nebere si servítky, ale nemůžu si pomoct, celkově mi přišel spíše prázdný. Jared Leto je zde klasicky démonický, u něj stačí, aby se jen podíval, ale tentokrát to nějak nestačí, protože s ním nesouzní příběh, který je spíš takový tradiční, více se hraje na krev a násilí než na samotný děj.(3.4.2018)

Teda mám silný pochybnosti, že by to americkej gajdžin mohl v jakuze dotáhnout až na pravou ruku ojabuna, navíc jenom deset let po válce, ale dívá se na to dobře. Pokud si člověk odmyslí za vlasy přitaženej příběh, za vlasy přitaženou lovestory i za vlasy přitaženej konec, jako dokumentární video z jakuzáckýho prostředí je to vcelku záživná záležitost. A Jared Leto má parádně vyšinutej kukuč, kdyby se někdy točilo nějaký béčkový scífko o porouchaným vraždícím androidovi, moc bych si ho přál do hlavní role.(13.8.2018)

• ScarPoul

Túžim vidieť už dobrý Netflix film. Toto malo krásny potenciál. ale pozerať sa dve hodiny na stoporené herectvo Jareda Leta, ktorý nám má akože ukázať o čom je jakuza mi príde značne smiešne. Skrátka poďme vysvetľovať američanom ako toto všetko funguje. Je to lineárne, bez prekvapivých zvratov a čo je ešte horšie bez presahov. Nickovej postave skrátka nerozumieme lebo mu chýba motivácia. Dostávame útržky informácií ale jedným pohľadom nedokáže spasiť celý potenciál na ktorý sa nás snaží film nalákať. Asano je super a aj zvyšok osadenstva. Inak je to ale nudná záležitosť bez rukopisu. Atmosféra 50. rokov je super. Ale to je asi tak všetko. Sklamanie.(17.11.2018)

Jaro Léto hraje gáj džin pro samotnou JáKozu mě uhranul až do té míry, že jsem si ho začala představovat jako mrduchtivou transku. Jeho řešení problémů, kdy buď roztříská kebuli na sračky psacím strojem, nebo prostřelí pár tykví se mi fakt líbilo a hlavně dávám palec hore jeho kamennýmu výrazu za kterej by se nemusel stydět ani SS (Stývn Segál) nebo Džejsn Stethem. Samotná JáKoza působí jako parta fajn chlápků, co si člověka ani nevšimnou, pokud je nenasere a pak si ho všimnou jen jednou na romantickou chvilku s nožem, katanou či pistolí. A tak jsem koukala jak dvě rodinky co se nemaj v lásce bojují o nadvládu Ósaky a čekala kdo s kým ukázkově vymrdá. Hlavní svině, převlečená za kamaráda se dala odhulit celkem rychle, ale zážitek mi to nezmenšilo. Holčina, kterou Jaro Léto brousí je velice šukézní a já po zhlédnutí filmu učinila obrovské rozhodnutí - Dám se potetovat a přidám se k JáKoze, abych si mohla řezat prsty s pohledem, jako bych krájela mrkev. Jooo ten týpek byl terminátor viz jeho poloviční sepukka u který vyváděl míň než já když mám záděru.(14.4.2018)

Anorektický Jared Leto předvede, že zatoulaný bílý pes nemusí být v Japonsku jenom Goro, ale i kapitán americká armády. Sic váhy lotosového květu, ale pln vůle a odhodlání šplhá klasickým způsobem po žebříku ósacké yakuzy, tzn. získávání důvěry, drobné prácičky, omluvy šéfovi, po kterých manikérky brzy nebudou mít co žrát, iniciace, irezumi svetry a účast v nevyhnutelné klanové válce. Dramatický oblouk v podobných filmech bývá obnošená vesta, takže je potřeba vtisknout sílu do jednotlivých scén, což se tady podařilo leda u epizody s Hirschem. Letův „anti-kabuki“ projev také příliš nezaujal a navždy zůstane nezodpovězenou otázkou, jak by si na jeho místě vedl zvažovaný gaidžin Fassbender. Co se týká propojení japonské mafie a jiných kultur, na Kitanovu katanu Brother se to příliš nechytá..(5.3.2019)

• - Světovou premiéru měl The Outsider 8. března 2018 v sídle společnosti Netflix v Los Angeles. Na Netflixu se oběvil den poté, 9 března 2018. (Mani)

• - Hlavní roli měl původně ztvárnit Tom Hardy. On i jeho náhradník Jeremy Renner z časových důvodů od účinkování odstoupili a do hlavní role byl obsazen Jared Leto. (Mani)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj celé jeho natáčanie prebiehalo v Japonsku. (MikaelSVK)