poster

The Outsider

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Real Tom Hardy
  ***

  "I'M SURE YOU GOT RESPECT FOR THESE PEOPLE BECAUSE THEY WEAR SILK PAJAMAS AND THEY BOW LIKE YOU'RE FUCKIN' SUN GOD WHEN THEY POUR THE COFFEE." ------------- Na ázijské eposy to rozhodne nemá, avšak na americký pokus veľmi solídne. Aj keď nás film zaviedol do povojnového Japonska, nebolo mi moc smutno za domovom. Jared v elegantnom obleku a s uhladeným účesom vyzeral ako Joker, no a starý Min Tanaka je bezkonkurenčná japonská verzia Plummera. Príbeh nemal moc čo ponúknuť, viac menej stál na romantickej zápletke, čo už býva tak štandardným javom, až mi je to smiešne. Výprava taktiež nenadchla. Okrem hŕstky podarených záberov a zopár zaujímavých interiérov akoby sme ani neboli v Japonsku. Do deja som síce vtiahnutý určite nebol, napriek tomu som sa ale slušne bavil a to je najdôležitejšie, preto za tri.(10.3.2018)

 • filmfanouch
  **

  Verzi s Tomem Hardym nikdy neuvidíme. A to je možná škoda. Nemyslete si, že jsem nějaký homofób který podceňuje herecké schopnosti Jareda Leta. Právě jsem naopak přesvědčený, že herec je to zdatný. Ale do té role prostě nepadne i přes to, že mu to machrování katanou a souložení s ženskými vietnamských prostitutek jde od věci. A do toho ještě strčme hrozně odfláklou režii se stupidním scénářem vyjde z toho podprůměrný film který znova už nikdy. Netflixu pořád sázka na filmy nevychází a přijde mi to zvláštní. Zvláštní v tom, že kdybyste vedle sebe strčili seriály a filmy od Netflixu rozdílů byste našli spoustu... v té kvalitě.(13.3.2018)

 • ledzepfan
  ****

  Hmm-tohle je oříšek.. Americké filmy o Japonsku mají většinou tendenci se manýristicky a až kýčovitě soustředit na divácky vděčné a exotické motivy na úkor děje. Tomuhle zlozvyku se The Ousider poměrně zdařile vyhýbá (na meče skoro nedojde, prsty se sekají jen tak mimochodem atd..) i když občas už to zavání (tetovací scény..) Dalším vcelku výrazným plusem je, že se mu daří držet se v mantinelech žánru. Jde skutečně o noirem šmrncnutou gangsterku která svým charakterem silně připomíná "špinavé" gangsterky jaké se v japonsku točily na přelomu 60.-70.let. Žádná velká vznešenost, žádná přehnaná estetika.. Na druhou stranu je tu Jared Leto který se svým přestylizovaným zevnějškem rádobyandrogynní rockové hvězdy působí nepatřičně jako čokl na kočičí párty. Ani Tadanobu Asano už není tak zajímavý poté co sám sebe nesmyslně devalvoval v hollywoodské továrně.. Já se opravdu nemůžu ubránit dojmu, že kdyby tyhle dva známé xichty nahradili dvěma na západě anonimními japonci (ta gaijinská linka je tam stejně jen jako prvoplán aby se to v USA prodalo) mohla to být brillatní yakuzárna. V tomhle stavu je to "jen" dobrý žánrový film u kterého ale pořád musím koukat na šulina kterému čouhá z očí jak si o sobě myslí, že to hraje minimálně na Oscara.. Holt Takeshi Kitano je jen jeden-smůla.(11.3.2018)

 • Lacike
  **

  Crying Freeman bez akcnych scen. Nudaaa. Ani ako mafiansky film o yakuzakoch to poriadne nefunguje. Jednak film obsahuje tie najobohratejsie klise a najmä hlavny hrdina v podani Jareda Leta je uplne nevyrazny. Pôsobi cely cas znudene az nepritomne, takze ma jeho postup v yakuzackej hrierarchii vôbec nazujimal. Holt hrat cely film yakuzaka s kamenou tvarou si môze dovolit len Takeshi Kitano. P.S: neviem preco po kazdom yakuzackom filme dostanem chut na rybie prsty. :) 5/10.(11.3.2018)

 • Psema
  **

  Kdyby to vzniklo na konci osmdesátek a místo Leta by s katanou řádil Marc Dacascos, byla by to asi docela zábavná céčková bejkovina. Se seriózním Letem, který kadí mramor ať už przní místní prostitutky nebo uřezává palice, je to jenom strašlivě nenápaditá nuda o ničem. Další netflixovský nákup, který mi hlava nebere.(10.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace