The Outsider

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 120 min

Hmm-tohle je oříšek.. Americké filmy o Japonsku mají většinou tendenci se manýristicky a až kýčovitě soustředit na divácky vděčné a exotické motivy na úkor děje. Tomuhle zlozvyku se The Ousider poměrně zdařile vyhýbá (na meče skoro nedojde, prsty se sekají jen tak mimochodem atd..) i když občas už to zavání (tetovací scény..) Dalším vcelku výrazným plusem je, že se mu daří držet se v mantinelech žánru. Jde skutečně o noirem šmrncnutou gangsterku která svým charakterem silně připomíná "špinavé" gangsterky jaké se v japonsku točily na přelomu 60.-70.let. Žádná velká vznešenost, žádná přehnaná estetika.. Na druhou stranu je tu Jared Leto který se svým přestylizovaným zevnějškem rádobyandrogynní rockové hvězdy působí nepatřičně jako čokl na kočičí párty. Ani Tadanobu Asano už není tak zajímavý poté co sám sebe nesmyslně devalvoval v hollywoodské továrně.. Já se opravdu nemůžu ubránit dojmu, že kdyby tyhle dva známé xichty nahradili dvěma na západě anonimními japonci (ta gaijinská linka je tam stejně jen jako prvoplán aby se to v USA prodalo) mohla to být brillatní yakuzárna. V tomhle stavu je to "jen" dobrý žánrový film u kterého ale pořád musím koukat na šulina kterému čouhá z očí jak si o sobě myslí, že to hraje minimálně na Oscara.. Holt Takeshi Kitano je jen jeden-smůla.(11.3.2018)

Jared Leto jako elitní zabiják Yakuzy a dvě hodiny ve společnosti v jádru tuctového a několikrát omletého příběhu, který nemá moc čím nadchnout. Surovost, kvalitní audiovizuální zpracování a slušná kamera tu sice jsou, dojmy ale i film samotný se vám ale docela rychle vypaří z hlavy, především díky přehnanému lpění na kopírování podstatně lepších či alespoň lépe provedených příběhů obdobného ražení a absenci čehokoliv nového nebo zajímavého.(21.3.2018)

Jaro Léto hraje gáj džin pro samotnou JáKozu mě uhranul až do té míry, že jsem si ho začala představovat jako mrduchtivou transku. Jeho řešení problémů, kdy buď roztříská kebuli na sračky psacím strojem, nebo prostřelí pár tykví se mi fakt líbilo a hlavně dávám palec hore jeho kamennýmu výrazu za kterej by se nemusel stydět ani SS (Stývn Segál) nebo Džejsn Stethem. Samotná JáKoza působí jako parta fajn chlápků, co si člověka ani nevšimnou, pokud je nenasere a pak si ho všimnou jen jednou na romantickou chvilku s nožem, katanou či pistolí. A tak jsem koukala jak dvě rodinky co se nemaj v lásce bojují o nadvládu Ósaky a čekala kdo s kým ukázkově vymrdá. Hlavní svině, převlečená za kamaráda se dala odhulit celkem rychle, ale zážitek mi to nezmenšilo. Holčina, kterou Jaro Léto brousí je velice šukézní a já po zhlédnutí filmu učinila obrovské rozhodnutí - Dám se potetovat a přidám se k JáKoze, abych si mohla řezat prsty s pohledem, jako bych krájela mrkev. Jooo ten týpek byl terminátor viz jeho poloviční sepukka u který vyváděl míň než já když mám záděru.(14.4.2018)

• filmfanouch

Verzi s Tomem Hardym nikdy neuvidíme. A to je možná škoda. Nemyslete si, že jsem nějaký homofób který podceňuje herecké schopnosti Jareda Leta. Právě jsem naopak přesvědčený, že herec je to zdatný. Ale do té role prostě nepadne i přes to, že mu to machrování katanou a souložení s ženskými vietnamských prostitutek jde od věci. A do toho ještě strčme hrozně odfláklou režii se stupidním scénářem vyjde z toho podprůměrný film který znova už nikdy. Netflixu pořád sázka na filmy nevychází a přijde mi to zvláštní. Zvláštní v tom, že kdybyste vedle sebe strčili seriály a filmy od Netflixu rozdílů byste našli spoustu... v té kvalitě.(13.3.2018)

• P1tr

Velmi nudný pokus o art, který hrubě nevyšel. The Outsider vypráví svůj "příběh" silně nezúčastněným způsobem, kdy nedisponuje téměř žádnou atmosférou, nijak negraduje a dramaturgicky vůbec nefunguje, neboť na sebe scény prostě nějak navazují a nepůsobí uceleně a často se dějí věci, aniž byste pořádně věděly proč, proto tedy příběh v uvozovkách. Děj je tedy hrozně plytký a nezajímavý a nemá šanci utáhnout dvouhodinovou stopáž, která utíká nehorázně pomalu, neboť se tvůrci rozhodli o šnečí tempo, které pouze umocňuje pocit z prázdnoty a nezábavnosti snímku, který nemá opravdu čím zaujmout.(10.3.2018)