poster

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street In Concert (divadelní záznam)

Krimi / Drama / Horor / Muzikál

USA, 2001, 150 min

Režie:

Lonny Price

Předloha:

Hugh Wheeler (kniha)
 • Huguette
  ****

  Podle mě je toto nejlepší verze tohoto muzikálu. Musím uznat, že verze s Angelou Lansbury a taktéž Georgem Hearnem měla své kouzlo, ale trochu víc mi sedí tato verze, kde herci hrají na jedom jevišti s celým orchestrem, nepotřebují příliš mnoho rekvizit a mnoho věcí je jen tak "jako"...Na divadle preferuji střízlivou scénu, kde nic neodvádí pozornost od herců. Patti LuPone byla skvělá, vtipná, ale jinak než Angela. Angela byla až roztomilá. Filmová verze je úplně mimo a nikdy se mi moc nelíbila. A alespoň podle střípků, které jsem viděla, tak novější Broadwayská verze z roku 2005 opět s Patti jako paní Lovettovou a Michaelem Cerverisem (Sweeney) je úplně jiná, než výše zmiňované verze a asi nesedne každému. Oproti koncertu, který byl hbitý, živý a energický, je tato verze ponurá a "línější". A na závěr si dovolím zmínit citát neznámého uživatele YT, který pronesl: ""Angela Lansbury for Acting, Patti LuPone for voice, Helena Bonham-Carter for making the other two looking even better than before"" ANO, naprosto souhlasím!(20.8.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Jde o záznam koncertu vzniklého na základě muzikálového zpracování příběhu o ďábelském Sweeney Toddovi od Stephena Sondheima. Není to podbízivě vlezlé jako jiné rozjuchané muzikály. Tady se jde na až dřeň. Temné tóny, složitá partitura a deprese. Po vizuální stránce bída a děs, po poslechové stránce dokonalost. Bohatě by stačila CD verze. Dokonce bych řekl, že by to poté byl mnohem lepší zážitek.(12.1.2008)

 • Rosaviva
  ****

  Neil Patrick Harris is awesome. I když teda v jeho roli bych si spíše představovala dítě, on byl skvělej, tak jasně no, dívala jsem se na to hlavně kvůli němu. Nezklamal mě, já jednoduše miluju jeho zpěv.(23.4.2010)

 • iamek

  Neil Patrick Harris je prostě fantastický ! Vidět to živě musí být docela silný zážitek.(15.8.2010)

 • wendus92
  *****

  Skvělá koncertní verze, kterou jsem si oblíbila více než originální divadelní adaptaci z roku 1982. V roli Mrs. Lovett mám radši Patti LuPone. Je geniální. Kdežto Sweeneyho Todda nemohl zahrát lépe nikdo jiný než George Hearn, který se za těch bezmála 20 let skoro nezměnil. Skvělá hudba, zpěv, černý humor, no prostě dokonalost sama. Nikde jsem to nemohla sehnat, takže kdyby jste měli zájem, na jednom nejmenovaném internetovém serveru začínajícím na Y a končícím na E, můžete toto představení shlédnout.(19.12.2007)