Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zatiaľ čo záchranár Kang Ji-gu (Jang Hyuk), vysiac na lane, vyťahuje doktorku Kim (Soo Ae) zo šachty, do ktorej vletela svojím autom, na opačnom konci Bundangu, zaľudneného predmestia Soulu s takmer pol miliónom obyvateľov, otvára skorumpovaný policajt kontajner s utečencami. Po otvorení ho čaká hrôza a smrad z rozkladajúcich sa tiel nelegálnych prisťahovalcov, z ktorých len jeden akoby zázrakom prežil. Smrtiaca epidémia sa začína bleskurýchle šíriť... (sochoking)

(více)

Recenze (42)

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Zatím jsem neviděla žádný korejský film, který by na mě působil víc americky. Kvůli filmům jako je tenhle jsem kdysi podlehla korejské kinematografii. Protože byla jiná, přirozenější, originálnější a reálnější. Neboli opak toho, co jsem právě viděla. Světlých momentů bylo pomálu, hloupých náhod víc, než lidí nakažených chřipkou. Pozitiva? Soo Ae je skvělá. Jang Hyuk je skvělej. Jenže to já přece už dávno vím. 2,5* ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Korejce by někdo měl naučit, jak se kašle do kapesníku :-) Ale možná je hození soplem na ksicht jinému, součástí korejské kultury? Na ostrově Bali např. je na veřejnosti běžné krkání a prdění. I když stačí se projít Ostravou a uvidíte všechny zvyky světa..... Co se týče filmu, dobře se na to koukalo, dramatické scény spalování mrtvol a na konci i slza ukápne. ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

Po minuloročnom úspechu Deranged bolo len otázkou času, kedy do kórejských kín nabehne ďalší katastrofický film s témetikou ohrozenia ľudskej populácie nákazlivým vírusom. Gamgi prináša väčší rozpočet a import väčšieho počtu neázijských tvári, ovšem v jadre je to stále ten predpovedateľný mix katastrofického thrilleru a u Kórejcov obľúbenej melodrámy. Takže celá linka s vypuknutím nákazy je s každou ďalšou minútou len podložím pre melodramatické výlevy ľúbostného tokania mladého hasiča k slobodnej mamičke s malou dcérou vo víre dramatických udalostí pandémie. A hoci vďaka tomu film ničím neprekvapí, stále tu máme potešenie z dobrej technickej stránky filmu a pre mňa osobne aj bonusovou čerešničkou v podobe Soo Ae. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Jo jo, jak tady píše jeden uživatel, také jsem přemýšlela, proč Korejci nekašlou do kapesníku. Když bych měla psát o pocitech, tak jsem se zamilovala do té malé a ze začátku ubreptané prťavičky, dcery doktorky. Ta to snad ani nehrála, to byl heroický výkon, hodný Oskara. Dalo by se skoro říct, že až v jejím stínu hráli Soo-ae a In-pyo Cha i když do budoucna to vidím tak, že se stanou mými oblíbenci. Mělo to grády, akorát v druhé polovině v tom už byl mírný hokej a tu konfrontaci na konci....nevím, to se mně moc nezdálo, ale pak by to asi ztratilo tu živost. Ale já tomu houby rozumím, tak to házím za hlavu a dávám, co dávám. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Název filmu mluví za vše! Vzdušný virus, tisíce infekcí za sekundu, 100% smrt. Ve filmu sledujeme lidské zoufalství,naději,násilí,lásku,pomstu a přátelství. The Flu je opět strhující,napínavá katastrofa s působivou myšlenkou a obrovským rozsahem. Technická stránka je slušná, obzvlášť scéna se skládkou lidských mrtvol byla více než atraktivní a šokující. Chvílemi mě štvalo tradiční Asijské melodrama,kde se řešily mezilidské vztahy a zbytečně film natahovali,ale celkově se jedná o slušný thriller,který určitě doporučuji. 75% ()

Galerie (36)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení snímku probíhalo v Bundang-gu, příměstské části Seongnamu, satelitního města hlavní jihokorejské metropole, Soulu, a to od 11. května do 11. října 2013. (Conspi)

Reklama

Reklama