Burton a Taylorová (TV film)

Burton & Taylor

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2013, 90 min

Richard Laxton

Komentáře uživatelů k TV filmu (18)

Poutače divadelní ohlašují: "Divadelní sousoší, pár filmový zastřeší." Repertoár slavných nejslavnějších, opěvovat nejopěvovanější, se sluší. Burton & Taylor veřejně soukromé emoce na jevišti odlupují. Ostražité oči sledují, v soukromých životech si libují, potlesk ve stoje si zasluhují. Než se spustí finální opona, mok si spolu v divadelní šatně vychutnáme až do dna. Nikdy více doušky objetí, našich životů osudové prokletí. Jen žít a náruč nezapřít. Filmoví výletníci i milovníci neplakátového vyobrazení osobnostních (in)dispozic hvězdné herecké dvojice dozajista neodejdou s prázdnou.(27.3.2015)

• kleopatra

On a ona, když už měli hodně za sebou. Milovali se, ale nemohli být spolu. "Je to ještě láska nebo už jen závislost?". Ano, navzájem se týrat je taky hodně vzrušující a fajn, ale my jsme zde sledovali už jen poklidnou rezignaci, u Burtona určitě, u Liz ještě záchvěvy citového vyškrabování a zatímco jeho představitel mi dal zapomenout na originál, Helena se špatně namalovaným obličejem Liz na své tváři neměla ani ponětí, že proti charismatu ženský, jejíž pohled přiměje mrznout i tát, nemá šanci. Je to nějak tak, jak Ričí o své Lizí řekl: já jsem Marca Antonia hrál, ona Kleopatrou byla.(8.4.2015)

Snad nejzajímavější herecká dvojice minulosti. Temný uzavřený Burton a koketní excentrická Talyorová. Zde se herci pro tyto role příliš nehodili, ale zkuste zase najít obličej "burtonovského" typu a neskutečnou "ženskost" Taylorové..(26.3.2015)

Tolik emocí, vášně, lásky a jiskření mě doslova přibilo do křesla a zírala jsem na Burton & Taylor divadlo (životní i hrané) s otevřenou pusou a přiblblým úsměvem celých 90 min. Výtečné procítěné herecké výkony vzdaly hold této osudové partnerské dvojici, jejichž láska neznala hranic a trvá patrně dodnes. ET byla nejen lascívní poněkud labilní osůbka, jíž nešlo přehlédnout nejen pro prsa a mejkap, taktéž pro její osobitou auru vzhledu a vystupování, ale především uměla žít a život naplno prožít. Smekám a jen tiše závidím, není každému shůry dáno...(27.3.2015)

Zajímavý pohled do života Elizabeth a Richarda. Helena a Dominic byli pro tyto role jako stvoření.(6.1.2014)

To, že je Helena Bonham Carter dobrá herečka, to už vím po "Králově řeči". Ale že Dominic West předvede tak zajímavé představení a vtělí se do jednoho z největší herců celé filmové éry, to už je přece jen něco jiného. Velmi mile mě tihle dva překvapili svým pojetím obou legendárních herců. Pokud se o Burtonovi a Taylor chcete něco dovědět, myslím, že snímek je dobrou cestou. Není to moc kontroverzní, ale film se nesnaží být ani moc citlivý. Je takový televizně vyvážený. Stojí za to zhlédnout.(11.4.2014)

Málo platné: NENÍ TO LIZ ... a připomíná ji jen VELICE vzdáleně. Má pěknou tvářičku, odpovídající tělesné proporce ... jenomže nemá rafinovanou ladnost kočkovité šelmy, která zná svou cenu - jakousi neokázalou, a přesto vyzývavou sebejistotu ... přirozený šarm, který nelze napodobit. Chvíli mi trvalo, než jsem si na ni zvykla - a když jsem ji definitivně vzala na milost, prakticky bez pozvání přišlo finále ... a v jeho světle se najednou veškeré moje snažení jevilo jako zcela zbytečné - a nadmíru pošetilé, protože tuctová kopie prostě nemůže nahradit originál. Ovšem jinak nemám po ruce nic zásadního, co bych mohla vytknout, takže za 3,5*.(30.3.2015)

• klima777

No, ano, jistě. Ale, co počít, když má člověk rád skutečného Burtona a (někdy i) skutečnou Taylorovou?(27.3.2015)

• MacGuffin

H. - Dominic West (Richard Burton); Helena Bonham Carter (Elizabeth Taylor); Greg Hicks (Zev Bufman); Trevor White (novinář); Lenora Crichlow (Chen Sam); Isabella Brazier-Jones (Maria Burton); Jeff Mash (novinář)(2.5.2014)

Škoda místy až nudného scénáře, který ale na druhou stranu vyvažují skvělé herecké výkony. Helena Bonham Carter zde předvádí jeden z dalších hereckých koncertů, na který je radost se dívat.(24.7.2013)

• quixote

Zajímavé, ale mám s tím problém: herci hrají herce. Navíc takové, kteří jsou notoricky známí.(27.3.2015)

Film nema okrem Heleny velmi co ponuknut.(9.10.2013)

Do té role nemohli obsadit nikoho lepšího než Dominica. Zvládl to skvěle. Naopak Helena mi do té role příliš neseděla, ale ono hrát Taylorovou je taky pořádné sousto. Jinak krásný příběh nejslavnějšího hollywoodského páru své doby. Byli pro sebe prostě stvořeni.(27.3.2015)

Dobře zahrané. Chemie mezi herci fungovala. Carter chvílema vypadala komicky tím, jak byla zmalovaná, afektovaná a vypadala jako mužatka. Dokonce mi připadalo, jakoby se West musel držet, aby se nesmál, v některých momentech. Carter jsem viděla hrát v hodně filmech a byla skvělá. V tomto filmu není výjimkou. Myslím, že ji vybrali pro tuto roli dobře, protože je to oblíbená herečka stejně jako byla E. Taylor.(2.4.2015)

Burton & Taylor si rozhodně nezaslouží nebýt v červených. Chemie mezi hlavními postavami funguje naprosto bezvadně, West s Carter předvedli vynikající výkony. Objektivně 75%, fanoušci Westa či Carter si mohou v klidu přidat dalších 5%.(7.9.2013)

"Love is a drug".Láska z Heleně je droga. Láska k filmům je droga! A láska k tomuhle filmu se stane jednou z mých největších drog. Je to tak dokonalé. Herecké výkony...nepopsatelné. Obvzlášť , když před shlédnutím uděláte drobný nálet do filmografie Liz Taylor a Richarda Burtona. Dominic s Helenou zářili. Už se těším až se na to podívám znovu. Ha, já to říkala, že to bude moje nová droga!(26.5.2014)

Helena zde předvedla, ostatně jako ve většině filmů, v nichž se objevila, naprosto uchvacující výkon. Role Elizabeth jí naprosto sedla a díky taktéž skvělému Dominicu Westovi se vztah Elizabeth a Richarda dostal do úplně jiné dimenze. Tenhle film je prostě dokonalý.(12.6.2014)

Helena byla výborná, gesta, chůzi, hlas Liz dobře zvládnuté. Škoda, že Dominic West tak zcela neodpovídal typově uhrančivému Burtonovi. I tak jsem se bavila a nad silou vášně skutečných protagonistů uronila slzu. Já chci taky! :-) (no i když...)(27.1.2016)