Burton a Taylorová (TV film)

Burton & Taylor

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2013, 90 min

Richard Laxton

Poutače divadelní ohlašují: "Divadelní sousoší, pár filmový zastřeší." Repertoár slavných nejslavnějších, opěvovat nejopěvovanější, se sluší. Burton & Taylor veřejně soukromé emoce na jevišti odlupují. Ostražité oči sledují, v soukromých životech si libují, potlesk ve stoje si zasluhují. Než se spustí finální opona, mok si spolu v divadelní šatně vychutnáme až do dna. Nikdy více doušky objetí, našich životů osudové prokletí. Jen žít a náruč nezapřít. Filmoví výletníci i milovníci neplakátového vyobrazení osobnostních (in)dispozic hvězdné herecké dvojice dozajista neodejdou s prázdnou.(27.3.2015)

"Love is a drug".Láska z Heleně je droga. Láska k filmům je droga! A láska k tomuhle filmu se stane jednou z mých největších drog. Je to tak dokonalé. Herecké výkony...nepopsatelné. Obvzlášť , když před shlédnutím uděláte drobný nálet do filmografie Liz Taylor a Richarda Burtona. Dominic s Helenou zářili. Už se těším až se na to podívám znovu. Ha, já to říkala, že to bude moje nová droga!(26.5.2014)

Málo platné: NENÍ TO LIZ ... a připomíná ji jen VELICE vzdáleně. Má pěknou tvářičku, odpovídající tělesné proporce ... jenomže nemá rafinovanou ladnost kočkovité šelmy, která zná svou cenu - jakousi neokázalou, a přesto vyzývavou sebejistotu ... přirozený šarm, který nelze napodobit. Chvíli mi trvalo, než jsem si na ni zvykla - a když jsem ji definitivně vzala na milost, prakticky bez pozvání přišlo finále ... a v jeho světle se najednou veškeré moje snažení jevilo jako zcela zbytečné - a nadmíru pošetilé, protože tuctová kopie prostě nemůže nahradit originál. Ovšem jinak nemám po ruce nic zásadního, co bych mohla vytknout, takže za 3,5*.(30.3.2015)

• kleopatra

On a ona, když už měli hodně za sebou. Milovali se, ale nemohli být spolu. "Je to ještě láska nebo už jen závislost?". Ano, navzájem se týrat je taky hodně vzrušující a fajn, ale my jsme zde sledovali už jen poklidnou rezignaci, u Burtona určitě, u Liz ještě záchvěvy citového vyškrabování a zatímco jeho představitel mi dal zapomenout na originál, Helena se špatně namalovaným obličejem Liz na své tváři neměla ani ponětí, že proti charismatu ženský, jejíž pohled přiměje mrznout i tát, nemá šanci. Je to nějak tak, jak Ričí o své Lizí řekl: já jsem Marca Antonia hrál, ona Kleopatrou byla.(8.4.2015)

Tolik emocí, vášně, lásky a jiskření mě doslova přibilo do křesla a zírala jsem na Burton & Taylor divadlo (životní i hrané) s otevřenou pusou a přiblblým úsměvem celých 90 min. Výtečné procítěné herecké výkony vzdaly hold této osudové partnerské dvojici, jejichž láska neznala hranic a trvá patrně dodnes. ET byla nejen lascívní poněkud labilní osůbka, jíž nešlo přehlédnout nejen pro prsa a mejkap, taktéž pro její osobitou auru vzhledu a vystupování, ale především uměla žít a život naplno prožít. Smekám a jen tiše závidím, není každému shůry dáno...(27.3.2015)

• - Film byl natáčen především v londýsnké části Chiswicku, a to po dobu pouhých 18 dní. (..Lucas..)