Burton a Taylorová (TV film)

Burton & Taylor

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2013, 90 min

Richard Laxton

To, že je Helena Bonham Carter dobrá herečka, to už vím po "Králově řeči". Ale že Dominic West předvede tak zajímavé představení a vtělí se do jednoho z největší herců celé filmové éry, to už je přece jen něco jiného. Velmi mile mě tihle dva překvapili svým pojetím obou legendárních herců. Pokud se o Burtonovi a Taylor chcete něco dovědět, myslím, že snímek je dobrou cestou. Není to moc kontroverzní, ale film se nesnaží být ani moc citlivý. Je takový televizně vyvážený. Stojí za to zhlédnout.(11.4.2014)

• kleopatra

On a ona, když už měli hodně za sebou. Milovali se, ale nemohli být spolu. "Je to ještě láska nebo už jen závislost?". Ano, navzájem se týrat je taky hodně vzrušující a fajn, ale my jsme zde sledovali už jen poklidnou rezignaci, u Burtona určitě, u Liz ještě záchvěvy citového vyškrabování a zatímco jeho představitel mi dal zapomenout na originál, Helena se špatně namalovaným obličejem Liz na své tváři neměla ani ponětí, že proti charismatu ženský, jejíž pohled přiměje mrznout i tát, nemá šanci. Je to nějak tak, jak Ričí o své Lizí řekl: já jsem Marca Antonia hrál, ona Kleopatrou byla.(8.4.2015)

Škoda místy až nudného scénáře, který ale na druhou stranu vyvažují skvělé herecké výkony. Helena Bonham Carter zde předvádí jeden z dalších hereckých koncertů, na který je radost se dívat.(24.7.2013)

• klima777

No, ano, jistě. Ale, co počít, když má člověk rád skutečného Burtona a (někdy i) skutečnou Taylorovou?(27.3.2015)

Snad nejzajímavější herecká dvojice minulosti. Temný uzavřený Burton a koketní excentrická Talyorová. Zde se herci pro tyto role příliš nehodili, ale zkuste zase najít obličej "burtonovského" typu a neskutečnou "ženskost" Taylorové..(26.3.2015)

• - Film byl natáčen především v londýsnké části Chiswicku, a to po dobu pouhých 18 dní. (..Lucas..)