poster

Burton a Taylorová (TV film)

 • Velká Británie

  Burton & Taylor

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2013, 90 min

Režie:

Richard Laxton
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pakobylka
  ***

  Málo platné: NENÍ TO LIZ ... a připomíná ji jen VELICE vzdáleně. Má pěknou tvářičku, odpovídající tělesné proporce ... jenomže nemá rafinovanou ladnost kočkovité šelmy, která zná svou cenu - jakousi neokázalou, a přesto vyzývavou sebejistotu ... přirozený šarm, který nelze napodobit. Chvíli mi trvalo, než jsem si na ni zvykla - a když jsem ji definitivně vzala na milost, prakticky bez pozvání přišlo finále ... a v jeho světle se najednou veškeré moje snažení jevilo jako zcela zbytečné - a nadmíru pošetilé, protože tuctová kopie prostě nemůže nahradit originál. Ovšem jinak nemám po ruce nic zásadního, co bych mohla vytknout, takže za 3,5*.(30.3.2015)

 • Roman.Ticka
  ****

  Tolik emocí, vášně, lásky a jiskření mě doslova přibilo do křesla a zírala jsem na Burton & Taylor divadlo (životní i hrané) s otevřenou pusou a přiblblým úsměvem celých 90 min. Výtečné procítěné herecké výkony vzdaly hold této osudové partnerské dvojici, jejichž láska neznala hranic a trvá patrně dodnes. ET byla nejen lascívní poněkud labilní osůbka, jíž nešlo přehlédnout nejen pro prsa a mejkap, taktéž pro její osobitou auru vzhledu a vystupování, ale především uměla žít a život naplno prožít. Smekám a jen tiše závidím, není každému shůry dáno...(27.3.2015)

 • marhoul
  ****

  Mně se to líbilo. Moc. Jasně, žádná nebude Taylorka, žádný nebude Burton, podobnosti asi není možné dosáhnout a proč taky? Divadlo, které mezi sebou Helena s Dominicem rozehráli bylo komorní, intimní, podle mě silné. Věrně nám servírují strasti vášnivé lásky, která je ničila a zároveň poháněla dál. Stejně jako na alkoholu nebo lécích byli živočišně závislí na sobě, od facek do postele měli tak blízko a to i v letech, kdy už byli starší a měli za sebou svá dvě bouřlivá manželství, obě ukončena rozvodem.(15.12.2019)

 • AnniBella
  *****

  "Love is a drug".Láska z Heleně je droga. Láska k filmům je droga! A láska k tomuhle filmu se stane jednou z mých největších drog. Je to tak dokonalé. Herecké výkony...nepopsatelné. Obvzlášť , když před shlédnutím uděláte drobný nálet do filmografie Liz Taylor a Richarda Burtona. Dominic s Helenou zářili. Už se těším až se na to podívám znovu. Ha, já to říkala, že to bude moje nová droga!(26.5.2014)

 • kaylin
  ****

  To, že je Helena Bonham Carter dobrá herečka, to už vím po "Králově řeči". Ale že Dominic West předvede tak zajímavé představení a vtělí se do jednoho z největší herců celé filmové éry, to už je přece jen něco jiného. Velmi mile mě tihle dva překvapili svým pojetím obou legendárních herců. Pokud se o Burtonovi a Taylor chcete něco dovědět, myslím, že snímek je dobrou cestou. Není to moc kontroverzní, ale film se nesnaží být ani moc citlivý. Je takový televizně vyvážený. Stojí za to zhlédnout.(11.4.2014)

 • - Film byl natáčen především v londýsnké části Chiswicku, a to po dobu pouhých 18 dní. (..Lucas..)