Stav ohrožení (TV seriál)

Crisis

Stav ohrozenia

Akční / Drama / Thriller

USA, 2014, 9 h 13 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Rand Ravich

John Paesano

Dermot Mulroney, Rachael Taylor, Lance Gross, James Lafferty, Max Martini, Michael Beach, Stevie Lynn Jones, Halston Sage, Max Schneider, Joshua Erenberg, Gillian Anderson, Adam Scott Miller, Jessica Dean Turner, Almedia Lee Exum, Jason Bradley, Rod Hallett, Mark Valley, Brian McCaskill, David Andrews, John Allen Nelson, Fred Dryer, Melinda McGraw, Rebecca Spence, David Chisum, Arnold Vosloo, Faran Tahir, Wade Williams, Laura Kai Chen, Jonathan Adams, James MacDonald, Fredric Lehne, Martha Byrne, Brian Letscher, Phillip Edward Van Lear, Molly Pan, Amy Newbold, Puja Mohindra, Josh Odor, Natasha Forouzannia, Eddie J. Fernandez, Jeff Garretson, Scott Stangland, Russ Panzarella, Tamberla Perry, Tawny Newsome, Jerod Haynes, Brandon Bowens, Kara Zediker, Keith Kupferer, Ty Olwin, William Dick, Jim Cantafio, Jeremy Isaiah Earl, Alana Arenas, Dan Waller, Brian King, Kamal Angelo Bolden
  • Tommassi3

Že by Krize scénáristů ?? Tak už to dík poměrně zásadně absurdní primární zápletce a často silně nablblým dialogům vypadá, že jsem opět skočil na špek.. Tentokrát třeba Gillian Anderson, která s přibývajícími roky vypadá překvapivě čím dál tím lépe, a rozhodně i žánrově osvědčenému bardovi Phillipu Noyceovi, který naopak vypadá čím dál tím hůře, protože ten si nakonec odřídil pouze pilotní epizodu, byť projekt epizodu od epizody vypadá lépe, téhle novinky od Foxů, která touží být novou Čtyřiadvacítkou.. Ani Prima letos na podzim nemá příliš šťastnou seriálovou ruku, takže u mě osobně nelze mluvit o nějakém extra zklamání.. Nicméně nebudu hulákat hned zkraje a počkám si..(22.2.2016)

Nefalšovaný únosový thriller jak z 90. let natažený do formy 13-dílného seriálu. Stejně brakově napsaný scénář (ale spíš v tom dobrém slova smyslu), občas stupidní chování postav a kotel nelogičností, ale Crisis je především napínavý popcorn, který mi trochu kazil fakt, že na něm bylo až příliš vidět, že je to levný televizní seriál a to zejména v momentech, kdy tvůrci využívali ne moc kvalitní CGI, aniž by zrovna museli. Co se scénáře týče, byl slušně překombinovaný, ale ve výsledku dával jakž takž smysl a seriál byl slušně ukončen, byť si tvůrci neodpustili otevřená vrátka pro případnou další řadu, která díky bohu nenastala, protože by to bylo tutově akorát vaření z vody. Formát minisérie Crisis sedí perfektně.(29.11.2015)

Konečně se kanál rozhodl to po půl roce dovysílat a můžu to zhodnotit jako celek. Jde o hodně slušný thriller, má to propracovaný scénář, chválím kvalitní herce, ne už tolik trochu levné efekty a vyjma slabšího zakončení si to po celou řadu udrželo vysokou úroveň. S bídou to dovysílali, takže s druhou řadou asi počítat nelze, na svém původním hodnocení ale nic neměním > 4*.(23.6.2014)

• Laerry

Roztahání jednoho příběhu, který díky prominentním dětičkám nabízí spoustu možností, je více než dobrý nápad. Žádná epizodnost, jen gradující zápletka, která však začne postupně zabředávat do všech možných klišé a stupidity... Menší počet dílů není na škodu a ani nijak nevadí, že více se jich už ani nedočkáme...(17.8.2014)

1.- 5. diel: Napínavý dej, dobre napísané dialógy, prekvapivo sympatické postavy - ak majú autori premyslené, kam vlastne chcú ísť, Crisis by sa mohol ukázať ako veľmi slušný seriál. 6.-13. diel: Hoci sa ukazuje, že to autori majú premyslené, dej nejako stagnuje a až tak ma to neberie ako na začiatku. Aspoň, že to ako tak uzavreli, keď ich už zrušili.(20.4.2014)

• - První díl byl natočen v Los Angeles, zbytek byl nafilmován v Chicagu. (M.B)