Reklama

Reklama

Stav ohrožení

(seriál)
TV spot 1
Akční / Drama / Thriller
USA, 2014, 9 h 13 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Rand Ravich

Hudba:

John Paesano

Hrají:

Dermot Mulroney, Rachael Taylor, Lance Gross, James Lafferty, Max Martini, Michael Beach, Stevie Lynn Jones, Halston Sage, Max Schneider (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Po únosu dětí prominentních osobností je svět ve Stavu ohrožení. Agentka FBI proto musí spojit síly s agentem Tajné služby, aby zabránili národní krizi. Během školního výletu se studenti elitní Ballardovy střední školy z Wahingtonu D. C. stanou obětmi únosu. Až na jedinou výjimku jsou to všechno potomci mocných a bohatých magnátů, diplomatů a politiků. Dokonce mezi nimi nechybí ani syn amerického prezidenta. Únos způsobí národní krizi a vyvolá stav ohrožení. Mladý agent Tajné služby Marcus Finley (Lance Gross) se od začátku ocitá ve středu dění, protože během incidentu střežil „prvního syna Ameriky", byl postřelen, ale přesto se mu podařilo částečně narušit plány teroristů.
Po příkazu z vyšších míst začne Finley spolupracovat s agentkou FBI Susie Dunnovou (Rachel Taylor), která má případ na starosti. Jenže ani pro ni nemá případ jednoznačně černobílé kontury. Její starší sestra, ředitelka mamutí společnosti Meg Fitchová (Gillian Anderson), je totiž matkou jedné z unesených. Brzy se ukazuje nejen, že Dunnová sdílí s „neteří" nečekaně blízké pouto, ale i to, že únos je součástí mnohem většího a složitějšího spiknutí. Agenti budou muset společně překračovat právní i morální hranice, aby je nepohltily zrádné vody nejvyšších sfér moci a korupce. (TV Prima)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (33)

BoPo 

všechny recenze uživatele

Dnešné seriály sú filmy na pokračovanie. Majú viac než slušnú rozpočtovú a hereckú kvalitu. A v tom má práve Stav ohrožení smolu. Tento seriál totiž prišiel s cca desaťročným oneskorením. Dnes už tá béčková zápletka (aj keď miestami naberá áčková charakter) s céčkovými hercami jednoducho na ohúrenie nestačí. Napriek tomu si seriál získal moju pozornosť a vyvolal vo mne chuť sa dopracovať až k vyústeniu zápletky. Je škoda, že Stav ohrožení končí po prvej sérii, ale dosť možno mu neúspech u amerického publika umožnil skončiť v najlepšom. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Nefalšovaný únosový thriller jak z 90. let natažený do formy 13-dílného seriálu. Stejně brakově napsaný scénář (ale spíš v tom dobrém slova smyslu), občas stupidní chování postav a kotel nelogičností, ale Crisis je především napínavý popcorn, který mi trochu kazil fakt, že na něm bylo až příliš vidět, že je to levný televizní seriál a to zejména v momentech, kdy tvůrci využívali ne moc kvalitní CGI, aniž by zrovna museli. Co se scénáře týče, byl slušně překombinovaný, ale ve výsledku dával jakž takž smysl a seriál byl slušně ukončen, byť si tvůrci neodpustili otevřená vrátka pro případnou další řadu, která díky bohu nenastala, protože by to bylo tutově akorát vaření z vody. Formát minisérie Crisis sedí perfektně. ()

Reklama

Vojťas 

všechny recenze uživatele

Thrillerové drama o únosu autobusu s dětmi bohatých a vlivných rodičů, včetně prezidentova syna. Ač to vypadá na Hostages s rozsáhlejšími možnostmi směřování děje, vidím to spíš na epizodní využití jednotlivých rodičů proložené skuhráním unesených teenagerů. Zatímco Hostages řeklo hned v prvním dílu, o co jde a dokázalo stanovený cíl krásně rozvinout, zde zatím netušíme. To by samozřejmě nevadilo, ale vadí mi očividná věková přístupnost seriálu = tvůrci si opět nedovolí za každou cenu zabíjet postavy (seriál jde rovnou o příčku dolů na rozdíl od syrovějšího a reálnějšího The Following). Pilot mě tedy v setrvání u seriálu nepřesvědčil, ale i tak dávám za smysluplné dialogy poměrně slušných 60 %. ()

Tommassi3

všechny recenze uživatele

Že by Krize scénáristů ?? Tak už to dík poměrně zásadně absurdní primární zápletce a často silně nablblým dialogům vypadá, že jsem opět skočil na špek.. Tentokrát třeba Gillian Anderson, která s přibývajícími roky vypadá překvapivě čím dál tím lépe, a rozhodně i žánrově osvědčenému bardovi Phillipu Noyceovi, který naopak vypadá čím dál tím hůře, protože ten si nakonec odřídil pouze pilotní epizodu, byť projekt epizodu od epizody vypadá lépe, téhle novinky od Foxů, která touží být novou Čtyřiadvacítkou.. Ani Prima letos na podzim nemá příliš šťastnou seriálovou ruku, takže u mě osobně nelze mluvit o nějakém extra zklamání.. Nicméně nebudu hulákat hned zkraje a počkám si.. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Skrz naskrz průměrný thriller, který sem tam dokáže příjemně překvapit, ale jinak je to přehlídka klišé a většinou dost tupých dialogů. Ale zatím mě to i díky sympatickému hereckému obsazení celkem baví. První tři díly - 60% K mému překvapení se to po těch nemastných neslaných prvních dílech velmi slušně rozjelo a výsledkem se stala vcelku povedená napínavá podívaná, i přes to trochu překombinované finále. Jsem ale ráda, že zůstalo u jediné sezóny, ačkoli tvůrci by očividně rádi pokračovali dál, kdyby jim to stanice neutnula. 1. série - 70% ()

Galerie (136)

Zajímavosti (1)

  • První díl byl natočen v Los Angeles, zbytek byl nafilmován v Chicagu. (M.B)

Reklama

Reklama