Stav ohrožení (TV seriál)

Crisis

Stav ohrozenia

Akční / Drama / Thriller

USA, 2014, 9 h 13 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Rand Ravich

John Paesano

Dermot Mulroney, Rachael Taylor, Lance Gross, James Lafferty, Max Martini, Michael Beach, Stevie Lynn Jones, Halston Sage, Max Schneider, Joshua Erenberg, Gillian Anderson, Adam Scott Miller, Jessica Dean Turner, Almedia Lee Exum, Jason Bradley, Rod Hallett, Mark Valley, Brian McCaskill, David Andrews, John Allen Nelson, Fred Dryer, Melinda McGraw, Rebecca Spence, David Chisum, Arnold Vosloo, Faran Tahir, Wade Williams, Laura Kai Chen, Jonathan Adams, James MacDonald, Fredric Lehne, Martha Byrne, Brian Letscher, Phillip Edward Van Lear, Molly Pan, Amy Newbold, Puja Mohindra, Josh Odor, Natasha Forouzannia, Eddie J. Fernandez, Jeff Garretson, Scott Stangland, Russ Panzarella, Tamberla Perry, Tawny Newsome, Jerod Haynes, Brandon Bowens, Kara Zediker, Keith Kupferer, Ty Olwin, William Dick, Jim Cantafio, Jeremy Isaiah Earl, Alana Arenas, Dan Waller, Brian King, Kamal Angelo Bolden, Bishop Stevens, Aubrey Deeker Hernandez, John Omohundro, Michael Bunin, Jacob Lyman, Ryan Postell

Dnešné seriály sú filmy na pokračovanie. Majú viac než slušnú rozpočtovú a hereckú kvalitu. A v tom má práve Stav ohrožení smolu. Tento seriál totiž prišiel s cca desaťročným oneskorením. Dnes už tá béčková zápletka (aj keď miestami naberá áčková charakter) s céčkovými hercami jednoducho na ohúrenie nestačí. Napriek tomu si seriál získal moju pozornosť a vyvolal vo mne chuť sa dopracovať až k vyústeniu zápletky. Je škoda, že Stav ohrožení končí po prvej sérii, ale dosť možno mu neúspech u amerického publika umožnil skončiť v najlepšom.(27.9.2014)

• Tommassi3

Že by Krize scénáristů ?? Tak už to dík poměrně zásadně absurdní primární zápletce a často silně nablblým dialogům vypadá, že jsem opět skočil na špek.. Tentokrát třeba Gillian Anderson, která s přibývajícími roky vypadá překvapivě čím dál tím lépe, a rozhodně i žánrově osvědčenému bardovi Phillipu Noyceovi, který naopak vypadá čím dál tím hůře, protože ten si nakonec odřídil pouze pilotní epizodu, byť projekt epizodu od epizody vypadá lépe, téhle novinky od Foxů, která touží být novou Čtyřiadvacítkou.. Ani Prima letos na podzim nemá příliš šťastnou seriálovou ruku, takže u mě osobně nelze mluvit o nějakém extra zklamání.. Nicméně nebudu hulákat hned zkraje a počkám si..(22.2.2016)

Nefalšovaný únosový thriller jak z 90. let natažený do formy 13-dílného seriálu. Stejně brakově napsaný scénář (ale spíš v tom dobrém slova smyslu), občas stupidní chování postav a kotel nelogičností, ale Crisis je především napínavý popcorn, který mi trochu kazil fakt, že na něm bylo až příliš vidět, že je to levný televizní seriál a to zejména v momentech, kdy tvůrci využívali ne moc kvalitní CGI, aniž by zrovna museli. Co se scénáře týče, byl slušně překombinovaný, ale ve výsledku dával jakž takž smysl a seriál byl slušně ukončen, byť si tvůrci neodpustili otevřená vrátka pro případnou další řadu, která díky bohu nenastala, protože by to bylo tutově akorát vaření z vody. Formát minisérie Crisis sedí perfektně.(29.11.2015)

De facto zas jeden takový nenáročný seriál, co odsejpá nehledě na to, že má jisté mezery. Finále (poslední dvě epizody) jsou dokonce tak hektické, že dávají prostor k logickým nesrovnalostem ještě víc než předtím, protože se skáče od scény ke scéně a divák má kolikrát dojem, že určitý sekvence byly pro urychlení děje záměrně vystřiženy. Do posledních vteřin je také nejisté, jestli k postavě Gillian Anderson, kvůli které jsem tohle zkouknul, máte cítit (anti-)sympatie, každopádně za to může opět scénář, ona by zas Megan Fitchová nebyla bez Gill tím pravým ořechovým. Mě tahle krize prostě bavila, tak ji nebudu házet do průměru :)(25.6.2014)

• vitekpe

Dve hvezdy navic za skvostne vypadajici Gillian. Jinak ani nemam moc silu to komentovat...nejde o to, jak je to natoceny, ale je to naivita od a az do z, scenar pro debily. A kdyz uz, tak proc daji do hlavni role takovou nesympatickou osobu jako Rachael Taylor? Ach jo, kam se to ta Gilli zase dostala.(21.4.2014)

• - První díl byl natočen v Los Angeles, zbytek byl nafilmován v Chicagu. (M.B)