Kapoor & Sons

• Indie कपूर एंड सन्स (více)

Rahul (Fawad Khan) a Arjun (Sidharth Malhotra) už dlouho žijí v zahraničí, ale nyní přijíždějí domů, aby navštívili nemocného dědečka. Bratři postupně zjišťují, že manželství jejich rodičů se rozpadá a rodina se ocitla ve špatné finanční situaci. To však nezůstane jedinou nepříjemností, na povrch vyplouvají různá další tajemství. Narušeny jsou všechny vzájemné vztahy v rodině, každý si v sobě nese nějakou křivdu i vinu. Rodiči podceňovaný a odstrkovaný Arjun oprávněně žárlí na úspěšnějšího bratra. Rahul se na druhé straně musí vyrovnat s utajovanou homosexualitou a přehnaným zájmem rodičů. Rodiče v sobě nesou zradu, které se dopustili, jeden na synovi, druhý na partnerovi. (bllm)

*CARNIFEX*

“Všetci robia chyby, no nikto neopúšťa rodinu.” Typická India plná rôznorodých emócii, avšak s minimom hudobno tanečných pasáži. Divák síce vzhliadne jednoducho podaný, rodinný príbeh, no ten je poprepletaný množstvom klamstiev, pretvárky, osočovania, bez akejkoľvek ochoty postaviť sa čelom k svojim vlastným prehreškom. Presne takýto sme “my ľudia”. Poukazovať na chyby iných, nám ide rapídne lepšie, ako čeliť tým svojim vlastným. Chcel som dať tri, no za to záverečné “vysvetľovanie” nezrovnalostí medzi postavami, plnom emócii + nečakaný zvrat, skrátka nemôžem inak. Krásny film, ktorý je komédiou veľmi okrajovo .. ()

rikitiki

Jakoby to střihli podle amerických rodinných dramat, kdy se po dlouhé době sejdou členové, začnou si kde co vyčítat a na povrch vyplave zatím utajované rodinné špinavé prádlo. ()

ScarPoul

Jeden z najsilnejších filmov za poslednú dobu. Kapoor a Sons je príjemnou sondou do jednej obyčajnej rodiny. Jej disfunkčnosť je prostriedkom k veľkému množstvu emocionálne vyhrotených scén, ale aj akejsi vnútornej krásy fungujúcej medzi protagonistami a dovolím si napísať, že bezchybne. Či už sa jedná o vzťah dvoch bratov k rodičom, alebo okoliu - film sa snaží nenásilným spôsobom predstaviť ich problémy a dôvody tejto nefunkčnosti, len aby ich v závere zúžitkoval v pre mňa filmársky a pocitovo krásnom finále. Alia Bhatt je nádherná ako obvykle, ale hlavne potešil Sidharth Malhotra, ktorému som v predchádzajúcich filmov herectvo moc neveril, ale tu sa stal najsilnejšou a najzaujímavejšou postavou. Veľmi silná katarzia aj po dopozeraní a má to krásnu hudbu. ()

Lacike

Indiáni znova bodujú. Tentokrát v civilne ladenej dramedy európskeho štýlu o rodinke, ktorá sa po dlhšej dobe znova stretne a neubehne ani 20 minút filmového času a už sa začnú vynárať na povrch všetky tie rodinné krivdy, tajomstvá, nedorozumenia a naprieky. Je toho plný hrniec a každú chvíľu to rachne. Nie je to ale totálna depka. Sú dojímavé momenty, nepríjemné hádky, ktorá prečistia vzduch ale aj kopa príjemných chvíľ. Predsalen túto rodinu netvoria nepriatelia na život a smrť, ale len ľudia, ktorí by sa majú radi, aj keď je to kurva ťažké. Príbeh každého jedného z nich mi pripadal neskutočne pútavý napriek tomu, že som sa s nikým z nich nestotožnil. Skvele to funguje aj bez toho. Najviac ma bavil pohodový dedko akého by chcel si prial asi každý človek. A najviac ma prekvapila Alia Bhattová. Vo filme Student of the Year hrala tak povrchnú a namyslenú ženu, že mi bola strašne nesympatická. Tu hrá úplný opak. Vtipnú, roztomilú a príjemnú ženu, ktorá ma bavila od prvej sekundy a dokonca aj chémia medzi ňou a Sidharthom Malhotrom funguje bezchybne. Celkovo ma strašne bavilo sledovať všetkých tých Indov hrať normálne civilne bez ich typického prehrávania. Takže nakoniec som rád, že aj tvorca filmu počúvol radu jednej z postáv o tom, že diváci majú radi happyendy a na druhý pokus tá rodinná fotka vyšla. P.S. Samozrejme aj sem museli Indovia zakomponovať hudobné výstupy, ale zase raz to bolo zakomponované zmysluplne. 10/10. ()

kaylin

Jeden z těch indických filmů, kterým se daří potlačit humorná a muzikálová čísla ve prospěch příběhu, který je založen na obrázku jedné rodiny, která na první pohled funguje celkem normálně, ale stačí několik minut s nimi a uvědomíte si, že ty problémy jsou hluboce zakořeněné a ničí jejich životy. Přesto to v sobě má celkem milé poselství. ()

easaque

+3* rodinné dramata založené na potlačovaných výčitkách tu najdeme na stovky a tohle je vyjímečné jen díky exotické lokaci. Proč bych se opakoval, když všechno vlastně napsala uživatelka bllm. Na indické poměry tentokrát tanečků bylo pomálo a lepší známku má jen díky poslední třetině, jinak je to zbytečně natahovaný film. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aljak

Predchádzajúci Batrov film "Ek Main Aur Ekk Tu" patrí medzi moje najobľúbenejšie indické filmy, a tak som bol zvedavý čo nám naservíruje tentokrát. Bola to dráma z rodinného prostredia, ktoré vždy ponúka kopu rôznych tém - a tu bolo to spektrum naozaj veľké. Prvé dve tretiny deju sa stále len tak motali okolo horúcej kaše a všetky problémy a lži sa hromadili. Myslím, že to čakanie kým sa to konečne celé zlomí bolo príliš dlhé a miestami to už pôsobilo príliš monotónne. Posledná tretina (po bode zlomu) už mala perfektný spád (miestami až prirýchly) a bola to už rodinná dráma so všetkým čo k tomu patrí. A či v tom bola aj komédia? Možno akurát tak tie infantilné výstupy dedka, ktoré mne osobne prišli skôr trápne ako zábavné. Škoda, že ten vytúžený zlom prišiel až tak neskoro. Potom už to bolo všetko akési príliš unáhlené. Ale v podstate taký je život - keď sa pravda vyjde najavo, ľudia často konajú v afekte, a potom ľutujú svoje slová (v tom lepšom prípade) alebo nezvratné činy (to je ten horší prípad, viď tento film). Posolstvo teda silné, ale dejovo bohužiaľ nevyvážené... ()

Andrea1717

Zvláštny film, ale pre mňa nie v dobrom slova zmysle, téma rodiny, utajovania skutočností detí pred rodičmi a rodičov pred deťmi, všetkých pred pred všetkými, nepochopenie do toho rodinná tragédia, vzájomné obviňovanie, nepochopenie, zákernosti, zrada a na koniec zdanlivý happyending. Nie je to niečo čo ma oslovuje.... ()

bllm

Další rodinné drama, kdy během setkání jejích členů vyplavou na povrch různé utajované skutečnosti. Ten tají to, a ten si nese v sobě roky zase něco jinýho, a další neřekl pravdu o onom, všichni jsou svým způsobem ublížení. Bylo to tu stokrát, tentokrát je to z Indie, ale nepřináší to vůbec nic zajímavého ani nového. Já jsem si to pustila v očekávání rozsáhlejší gay zápletky, která se nekonala, ale to je moje chyba. O komedii se moc nejedná, vtipnej je dědeček, to je milá postava a nesnesitelně vtipná je Tia, jinak to moc legrace není, spíš lehké drama. ()

jiri.twist

Novotou vonící bollywoodský film mě velice mile překvapil. Rozjíždí se pomalu, chvilkami jsem měl tendenci kousek přeskočit, ale stále mě udrželi v zájmu všichni tři sympatičtí hlavní představitelé Tia, Arjun a Rahul (gay postava, indicky-decentně napsaná a hraje ji pákistánský herec Fawad Khan). To, ale jak se film rozjede v té poslední třetině, je opravdu bomba a především citlivější dušičky si přijdou na své. Cením si také, že poslední dobou je v Indii ve filmu více řešena gay problematika, i když zatím jen okrajově a decentně a hlavně (a dříve tomu tak často nebylo) neantagonně, neurážlivě. Doporučuji ... 8898 ()

keepsmile

Indie řízlá tak trochu starou školou zbytku filmového světa. Krásné vykreslení charakterů, celé rodiny na rozjezd, následná zápletka a úžasná gradace když se celá rodina má vyfotit a zdá se, že ne vše je tak pozitivní jak se na první pohled zdá... Následně režisér celé to více jak hodinu budované pozitivum nechá doslova spláchnout do hajzllu a nastolí těžkou depku, smrt, pláč, odcházení, zradu, pláč .... aby se nakonec vše vrátilo do maximálně sentimentálního konce...ty detaily, kamera, režie.... Miluju Indii, tohle jsem fakt užil. Jen samotná Alia je za 5 hvězdiček! :) ()