Gutshot Straight

Thriller

USA, 2014, 88 min

Ač plakáty vzbuzují dojem, že Gunshot Straight bude zábavná gangsterka ve stylu Guye Richieho, film má mnohem blíž k Red Rock West Johna Dahla a především k U-Turnu Olivera Stonea. Což ovšem neznamená, že je stejně dobrý. Největší problém je, že film jede na půl plynu a divák vůbec nemá pocit naléhavosti. Hlavní hrdina je sice v průseru, ale tak nějak je pořád v pohodě. Člověk se slzou v oku vzpomena na Penna, na kterýho se v U-Turnu valil jeden průser za druhým a nemělo to konce. Taky tempo by mohlo být svižnější. Scénář je sice obstojný v dialozích, ale mdlý v zápletce. Člověk by u filmu o zkrachovalým gamblerovi, co se zabouchne do nesprávný ženský, čekal vetší porci zvratů a zlomyslnýho násilí. I přes docela hezkou kameru, působí vizuál spíš televizním dojmem, za což může nejen režisér, který to příliš nehrotí, tak i použité digitální video, který se dá u podobně drahého filmu čekat. Celkově to působí jako takový obstojně natočený televizní film. Na druhou stranu to nenudí a pořád jsem čekal, kam se zápletka vyvine. Kdybych neviděl trailer, udělal bych úplně nejlíp. Jinak herci super. Pochvalu si tvůrci zaslouží především za obsazení starejch mazáků jako Ted Levin nebo Stephen Lang, který dokážou dát vcelku plochej postavám slušnej drajv. Seagal je ve filmu pár minut a jeho role se musela točit tak den, maximálně dva. Celkově sympatickej, zábavnej, ale hrubě nedotaženej film, kterej z hlavy vyšumí dřív, než dojedou závěrečný titulky.(16.10.2014)

• kaylin

Pokud se nepletu, tohle je první film, kde vidíme George Eadse, mimo jeho účinkování v "CSI" - snadným ověřením jsem si to skutečně potvrdil. Ten film má celkem dobrý rozjezd, objeví se zde zajímaví herci, ale pak to v polovině prostě chcípne a tvůrci vlastně nemají o čem natáčet. Prostě to jen protrpíte do konce.(21.10.2014)

• mzss1

|13%| What the fuck ? Tak jako nevím, ale mě to přišlo jako úplná nudná blbost. Děj to snad ani nemá. Vše tak pozvolně a líně ubíhá a na to, že má tak krátkou stopáž tak jsem se nudil příšerně. Něco se tu občas děje – něco co pozornost udrží, ale tak na pár minut. Pak se tu aspon objeví dva herci: Steven Seagal a Vinnie Jones. No, moc se teda nepředvedou. Seagal za stolem něco moudrého povídá a Vinnie Jones se také moc nepředvede. O nějaké akci tu už vůbec nemůžem mluvit. A jako thriller ? Také nic extra. Hudba v normálu. Odpad jsem teda nedal, ty dávám málokdy, ale moc k tomu nechybělo – bylo to na hraně. Já vím, že je tohle strašný nízkorozpočták, ale neříkejte mi, že by se to nedalo vylepšit ? Nemělo to nějakou velkou ultrachybu, takže proto ta nejslabší možná 1 hvězda u mě. No, nikdy víc, nudil jsem se dost, příště už budu sázet odpady. Proč já jsem tak hodný. No nic, už tu nebudu dál nadávat, béčka mám rád, ale tohle mě ničilo.(21.12.2014)

• sir-dave

Gutshot Straight není klasická Seagalovka. Ten je tady jen krátce na začátku a na konci celkem ve dvou scénách. Nick Stokes ze CSI hraje ztroskotance, co se za vidinou peněz, namočí do problému. Nemá to pořádně hlavu ani patu. Místy se to snažilo aspoň o atmosféru. Herce to na takové béčko nemá špatné a úvodní titulky byl zajímavý nápad. 1-2*(4.12.2014)

• Wacoslav1

Ale copak se stalo milý Šotku? Tebe nasralo, že Stývn mámrádburgery sádelník se tu jenom mihnul? Stejně jako Vinej Jonesák? Tak to se dalo čekat. Jinak to je řádná porce filmových ejakulátů o akční scény ani bitky tu nezavadíte, ale je to občas prča. Pobavili mě úvodní titulky jak z nějaký Bondovky a je fajn, že Sumista Seagal tu konečně zase vystupuje bez bradky a nevypadá tudíž jako totální čůrák. No jak málo stačí ke štěstí. Sádlo aspoň na konci naběhne ve vojenských hadrech a sejme padoucha. Asi nemám ten správnej odjebávací den.25%(14.10.2014)

• - Ve filmu se objeví i někteří profesionální zápasníci MMA, konkrétně bývalý dvojnásobný šampion v těžké váze UFC Frank Mir, dále Maurice Smith a Angelo Antuna. (The Viper)