Redirected

Redirected / Uz Lietuva!

Akční / Komedie / Thriller

Velká Británie / Litva, 2014, 115 min

• J*A*S*M

Buranský humor založený výhradně na tělesnosti a stereotypech o východní Evropě. Působí to sice filmověji než třeba náš Troška, ale v obsahu zas až takového rozdílu není. Chvíli - dejme tomu půlhodinu - je to snesitelné a občas i úsměvné, ale když postupem času člověk pochopí, že jiných vtipů už se nedočká, začne to být spíš ubíjející a trapné.(18.12.2014)

"Taky mám své sny. Chci se stát filmovou kritičkou." Přízemní zábava pro to, co mají smysl pro černý humor a pořádnou dávku nadsázky.(22.2.2015)

Lithe-fuckin-what? Okej chill, máme tu jednu slavorum verziu Podfucku skríženú s Hangoverom, bez budgetu ale s nadšením. A Viniem ako bonus. Velivis nie je Ritchie, ale má napozerané a vie dávkovať tempo, humor aj bizár. Síce vidlami a v šušťákoch, ale who cares. Sme na litovskej svadbe. 70%(24.1.2018)

Dosť divoká a občas i vtipná jazda, ktorá sa inšpiruje gangsterskými filmami G. Ritchieho a šialeným tempom E. Kusturicu. Isté je, že V. Jones má proste na takéto úlohy ksicht a asi ťažko ho niekedy budeme vidieť v romantike. Vo filme je množstvo postáv a postavičiek, množstvo divokých situácií i neuveriteľných náhod. V mnohých z nich sa však dosť prestrelilo, iste si pomyslíte, že menej je niekedy viac, no na jeden zábavne ladený večer to stačí. Ten, kto nikdy v živote nedvíhal liatinový radiátor asi uverí koľko kilometrov sa dá s radiátorom nabehať, ale ok. Je to komédia a zopár vtipov sa tu vydarilo. V tom záverečnom zmätku sa akosi pozabudlo na zopár maličkostí ako prsteň, priateľka na telefóne či imigranti v lese, ale dá sa to prežiť. Na jedno pozretie. 60%.(12.10.2015)

• sochoking

To už každý vidlák točí teraz filmy a úplne každý jeden, kto sa vie vidlami oháňať, v nich už aj hrá! A ešte Vinnie Jones... Kvalitná buranská zábava! Ja už na toto nie som...(17.12.2014)

Je to buranské, nad Míru vulgární, trošku Troškovité, to je všechno pravda. Ale moc se mi líbilo, jak Boží mlýny intenzivně a rychle mlely a tím se krásně bavil. Na IMDb 72% ...to by tak přibližně odpovídalo.(11.2.2015)

Naprosto TOP!(5.8.2018)

• 6thSun

Tajné přání, že by mohlo jít od další Sbal prachy a vypadni, vezme zasvé po deseti minutách, kdy začne být čím dál víc zřetelnější, jaká peachovina to bude. Že to má k dnešnímu dni 82% na IMDB?!! Konec světa se blíží.(23.12.2014)

Tak tohle byla jízda! Představte si Pařbu ve Vegas a místo světla neonů města v poušti dosaďte litevský venkov. Nefalšovaná buranská šílenost.(28.3.2015)

• Lacike

Vdaka zabavnemu traileru a ucasti Vinnieho Jonesa som sa tesil, ze sa po dlhsej dobe dockam kvalitnej gangsterky v style Guya Ritchieho. Lenze vysledok je zase sklamanim. Technicka stranka je v poriadku. Akcne sceny su prehladne, obcas sa najde cool nezvycajny zaber, tempo je dynamicke, hudba tomu dodáva drajv. Ale problem vidim v scenary. Sice si dal scenarista a reziser v jednej osobe zalezat na tom, aby vsetky linie na konci do seba pekne zapadli ale samostatne linie mi prilis zaujimave nepripadali. Ustredna stvorka mi bola uplne ukradnuta a bolo mi jedno ako skoci a ani ostatne postavy neboli blaznive natolko, aby boli zabavne. Spasou nie su ani dialogy na ktorych film nestoji a ziadna poriadna hlaska, ktoru by ste si s kamaratmi citovali sa tu nenajde. Vinnie Jones tu hra velmi slaby odvar svojich kultovnych drsniakov. A ostatni herci ani nestoja za zmienku. Vysledkom je tučný stejk bez chuti, ktory poriadne nezaženie hlad fanusika tychto blaznivych gangsteriek a radsej nech si znova dopraje nejake staru dobru klasiku, ktora mu bude chutit ovela viac. 5/10.(31.12.2014)

Sem tam je to i docela vtipné. Hlavně se mi líbí, že z Británie přišlo něco, co je sice akční a je to thriller, ale má to v sobě alespoň nějaký ten humor, není to celé až moc vážné, což už mi na současných Britských kriminálních filmech prostě vadí. Ten humor tady je hodně jednoduchý, ale tak na ten průměr to stačí.(16.4.2015)

Další z pokusů přiblížit se Ritchiemu a podle mě se to docela zdařilo. Režisér tu sice neměl k ruce, kromě Vinnieho Jonese, solidnější či známější herce a když přesunul děj do Litvy, nevyhnul se jistým archetypálním zobrazením Východu, ale na druhou stranu policajti tu aspoň nejezdí v žigulících a prostředí Vilniusu není depresivním obrazem vyrabovaného panelákového sídliště, jako třeba Bratislava (nebo co to bylo) v Eurotripu. No a hlavně má film neutuchající tempo a spoustu vtipných momentů, které sice nejsou nijak originální, ale mě se trefily do nálady. 70%(29.12.2014)

Dalo se to. Spíš takovej fuckin anglicko-litevskej výlet. Vinnie neměl moc prostoru, ale jako nenáročnej flick se to dalo. 3* - 4*(17.2.2016)

No ja som sa celkom dobre bavil. Možno to bolo tým, že som mal už trošku vypité. Film je zvláštna zmes, druholigového Kusturicu, Guya Ritchieho a buranskej komédie. Do toho plné vrece mýtov o postkomunistických zapadákovoch. V Litve som bol a nie je to také hrozné. Napriek tomu som sa na východoeurópskych klišé celkom bavil. Ak už režisér a scénarista v jeden osobe niečo zvládli, sú to situácie. Veľa vecí je slabých ale tie situácie sú fakt bomba. Páni Angličania to fakt poriadne schytávajú. Zasmial som sa viac ako pri niektorých amerických veľko komédiach. Nápady Emilis rozhodne má. Príjemné prekvapenie od niečoho, kde som nečakal absolútne nič. 3,5*, veľmi málo chýbalo aby som dal štyri (možno pivo dve).(1.2.2015)

Trocha Tarantina, trocha Guy Ritcheho, Kusturicu, ... Ale najviac sa mi páčilo, že si Litovčan robí srandu z vlastných. (Nie ako v Hosteli, príp. v Eurotripe, kde si Amíci robili srandu z Európanov.) Klasická oddychovka, kde dá zasmiať a najpoužívanejším slovom je "fuck" a Vinnie tentoraz nesklamal.(15.3.2015)

• uglug

Docela koukatelná ptákovina ala Guy Ritchie balancující mezi dvouma a třema hvězdama. 55%(9.4.2015)

Má první asociace se snímkem Redirected je SUROVOST. Ten filmek se vůbec nemaže se svými hrdiny a už vůbec ne se svými diváky (no a o Litevcích ani nemluvě). Svým stylem se to lehce snaží přiblížit "ritchieovkám" ale jde o podstatně obhroublejší a zemitější kousek, ve kterém lze vypozorovat jistou režijní nezkušenost. Přesto to jako taková "party-jednohubka" funguje dost dobře a v pár okamžicích i slušně pobaví. Velmi dobře je využito paralelního vyprávěni tří zlodějíčků, jejichž příběh se na podstatnou část snímku rozdělí. Škoda toho nezvládnutého finále. 2,5* zaokrouhleno nahoru, ale už druhý den po projekci, si horko těžko vzpomínám na podrobnosti a po týdnu to vyšumí úplně... _____p.p.č.: Nikdy nejezdit do Litvy!!!(11.5.2015)

• ondrula

Na začátku to skutečně vypadalo trochu jako Sbal prachy a vypadni. A kdyby děj zůstal v Londýně, třeba by film zaznamenal i podobný úspěch, protože určitý potenciál jakožto gangsterka rozhodně měl. Záhy se ale Angláni dostanou do Litvy, kde se započne podivná fraška zesměšňující východní Evropany a celý film zaznamená ukrutný úpadek. Dle filmu jsou VŠICHNI Litevci zločinci: vrazi, korupčníci, obchodníci s lidským masem, podvodníci, zloději, násilníci, lupiči atd. Bylo by to možná i zábavné (poté co divák překousne tu zkurvenou šanci natočit slušnou gangsterku), nebýt toho, že z opakované vlastní zkušenosti vím, že Angličani nevědí o zemích bývalého východního bloku vůbec nic, prostě je to nezajímá. V horším případě si myslí skutečně to, co je ve filmu zobrazeno.(26.2.2015)

Koukám, že se tu někoho dotklo, že si dělají srandu z východních zemí, ale jaksi si někdo nevšiml, že hlavní "hrdinové" jsou Angláni. Je to trochu buranské a infantilní, ale srovnávat to s Troškou? To snad ne. Mimochodem, že se každý snaží okrást každého není zase tak daleko od reality ani u nás. 70%(22.2.2015)

Je to občas vtipné, pak zase trapné a laciné, ale litevské reálie, ač povrchní, tomu dávají šťávu a šmrnc. Zjevně inspirováno filmem Sbal prachy a vypadni, ale jeho kvalit nedosahuje. Ale párkrát jsem se opravdu zasmál, jako oddechovka fajn. Pobavila třeba jadrná polština v baru.(10.6.2018)

• vander19

Toto je krásny príklad toho ako sa niekto snaží robiť kópie overených a kvalitných vecí. Velyvis má zo seba pocit, že je asi Guy Ritchie. No nemal vzťah s Madonou a písanie scenárov mu už absolútne nejde. Od samého začiatku mi to pripomínalo kópiu tých skvelých filmov na prelome storočí z Londýnskeho prostredia. Lenže to Velyvisovi nestačilo a skĺbil dokopy neskutočné množstvo výborných filmov, aby ich zasmradil svojim výsledkom. Jediné pozitívum ostáva Vinnie Jones a vlastne len kvôli nemu som si pozrel tento film. Humoru minimálne - aspoň takého na ktorom sa rozumný človek dokáže zasmiať, zato si to kompenzuje obrovským množstvom vulgarizmov, čo zrejme malo byť COOOL. Ak mám prirovnať tento film ku niečomu napadá ma jedine ako keby si z toho sajrajtu, čo som si spravil výbornú kávu znova uvaril ďalší hrnček. Proste z humusu sa kvalita vyťažiť nedá. Stupídny príbeh, postavy, repliky, ako tak hudba sa dala prežiť. Znovu mám pocit, keď niekto sa snaží z východnej časti EÚ spraviť prdel sveta na úrovni Mauritánie. Velyvis ak ešte niečo vytvoríš mali by ťa vo Vilnuse nadobro zavrieť do krídla medzi duševne a paranoidne chorých, ktorí majú pocit, že sú umelcami.(17.1.2015)

<< předchozí 1 2 3