Redirected

Redirected / Uz Lietuva!

Akční / Komedie / Thriller

Velká Británie / Litva, 2014, 115 min

• Lacike

Vdaka zabavnemu traileru a ucasti Vinnieho Jonesa som sa tesil, ze sa po dlhsej dobe dockam kvalitnej gangsterky v style Guya Ritchieho. Lenze vysledok je zase sklamanim. Technicka stranka je v poriadku. Akcne sceny su prehladne, obcas sa najde cool nezvycajny zaber, tempo je dynamicke, hudba tomu dodáva drajv. Ale problem vidim v scenary. Sice si dal scenarista a reziser v jednej osobe zalezat na tom, aby vsetky linie na konci do seba pekne zapadli ale samostatne linie mi prilis zaujimave nepripadali. Ustredna stvorka mi bola uplne ukradnuta a bolo mi jedno ako skoci a ani ostatne postavy neboli blaznive natolko, aby boli zabavne. Spasou nie su ani dialogy na ktorych film nestoji a ziadna poriadna hlaska, ktoru by ste si s kamaratmi citovali sa tu nenajde. Vinnie Jones tu hra velmi slaby odvar svojich kultovnych drsniakov. A ostatni herci ani nestoja za zmienku. Vysledkom je tučný stejk bez chuti, ktory poriadne nezaženie hlad fanusika tychto blaznivych gangsteriek a radsej nech si znova dopraje nejake staru dobru klasiku, ktora mu bude chutit ovela viac. 5/10.(31.12.2014)

Další z pokusů přiblížit se Ritchiemu a podle mě se to docela zdařilo. Režisér tu sice neměl k ruce, kromě Vinnieho Jonese, solidnější či známější herce a když přesunul děj do Litvy, nevyhnul se jistým archetypálním zobrazením Východu, ale na druhou stranu policajti tu aspoň nejezdí v žigulících a prostředí Vilniusu není depresivním obrazem vyrabovaného panelákového sídliště, jako třeba Bratislava (nebo co to bylo) v Eurotripu. No a hlavně má film neutuchající tempo a spoustu vtipných momentů, které sice nejsou nijak originální, ale mě se trefily do nálady. 70%(29.12.2014)

Koukám, že se tu někoho dotklo, že si dělají srandu z východních zemí, ale jaksi si někdo nevšiml, že hlavní "hrdinové" jsou Angláni. Je to trochu buranské a infantilní, ale srovnávat to s Troškou? To snad ne. Mimochodem, že se každý snaží okrást každého není zase tak daleko od reality ani u nás. 70%(22.2.2015)

• vander19

Toto je krásny príklad toho ako sa niekto snaží robiť kópie overených a kvalitných vecí. Velyvis má zo seba pocit, že je asi Guy Ritchie. No nemal vzťah s Madonou a písanie scenárov mu už absolútne nejde. Od samého začiatku mi to pripomínalo kópiu tých skvelých filmov na prelome storočí z Londýnskeho prostredia. Lenže to Velyvisovi nestačilo a skĺbil dokopy neskutočné množstvo výborných filmov, aby ich zasmradil svojim výsledkom. Jediné pozitívum ostáva Vinnie Jones a vlastne len kvôli nemu som si pozrel tento film. Humoru minimálne - aspoň takého na ktorom sa rozumný človek dokáže zasmiať, zato si to kompenzuje obrovským množstvom vulgarizmov, čo zrejme malo byť COOOL. Ak mám prirovnať tento film ku niečomu napadá ma jedine ako keby si z toho sajrajtu, čo som si spravil výbornú kávu znova uvaril ďalší hrnček. Proste z humusu sa kvalita vyťažiť nedá. Stupídny príbeh, postavy, repliky, ako tak hudba sa dala prežiť. Znovu mám pocit, keď niekto sa snaží z východnej časti EÚ spraviť prdel sveta na úrovni Mauritánie. Velyvis ak ešte niečo vytvoríš mali by ťa vo Vilnuse nadobro zavrieť do krídla medzi duševne a paranoidne chorých, ktorí majú pocit, že sú umelcami.(17.1.2015)

A k*rva prečo nie.. Naposledy som taký dokonale trhnutý humor videl vo filme "Rane (1998)". Vo štvorici po opici je oproti tomuto filmu iba pózerska, prvoplánová, dementná nuda. Príbeh týchto "grázlikov" je dokonalý. Briti v Litve dokonalá kombinácia. Je tu, ale kopa "hodnotiacich inteligentov", ktorí si pózerskou vážnosťou snažia pridať dáke to IQ naviac.(13.1.2015)

• - Postava menom Vova (Mindaugas Papinigis) sa objavila už v predchádzajúcich filmoch režiséra Emilisa Velivisa, a to Zero (2006) a Zero 2 (2010). (Ludo444)

• - Scéna kedy posádka ambulancie znásilňuje bezvedomú pacientku, je založená na skutočnom incidente, ktorý sa stal v roku 2009 v hlavnom meste Litvy, Vilniuse. Obvinení zo znásilnenia 18 ročnej pacientky počas prevozu boli vtedy 62 a 36 roční zamestnanci záchrannej služby. (Ludo444)