Redirected

Redirected / Uz Lietuva!

Akční / Komedie / Thriller

Velká Británie / Litva, 2014, 115 min

• Zl0

Vytriezvenie z pocitu že britské = vtipné. Toto je trápne. Silené ksichty, silený prízvuk, nasilu vykrútená huba pri snahe byť anglicky coolovejší než je vôbec možné. Tvária sa že majú srandu z Ost Bloku, ale na smiech mi skôr prišli oni. Respektíve tento film. Možno snívali že natočia ďalší Svéráz národního lovu v british kabáte, no vyšla z toho ďalšia Fontána pre Zuzanu 3. Aspoň pre mňa.(25.3.2015)

• J*A*S*M

Buranský humor založený výhradně na tělesnosti a stereotypech o východní Evropě. Působí to sice filmověji než třeba náš Troška, ale v obsahu zas až takového rozdílu není. Chvíli - dejme tomu půlhodinu - je to snesitelné a občas i úsměvné, ale když postupem času člověk pochopí, že jiných vtipů už se nedočká, začne to být spíš ubíjející a trapné.(18.12.2014)

• Lacike

Vdaka zabavnemu traileru a ucasti Vinnieho Jonesa som sa tesil, ze sa po dlhsej dobe dockam kvalitnej gangsterky v style Guya Ritchieho. Lenze vysledok je zase sklamanim. Technicka stranka je v poriadku. Akcne sceny su prehladne, obcas sa najde cool nezvycajny zaber, tempo je dynamicke, hudba tomu dodáva drajv. Ale problem vidim v scenary. Sice si dal scenarista a reziser v jednej osobe zalezat na tom, aby vsetky linie na konci do seba pekne zapadli ale samostatne linie mi prilis zaujimave nepripadali. Ustredna stvorka mi bola uplne ukradnuta a bolo mi jedno ako skoci a ani ostatne postavy neboli blaznive natolko, aby boli zabavne. Spasou nie su ani dialogy na ktorych film nestoji a ziadna poriadna hlaska, ktoru by ste si s kamaratmi citovali sa tu nenajde. Vinnie Jones tu hra velmi slaby odvar svojich kultovnych drsniakov. A ostatni herci ani nestoja za zmienku. Vysledkom je tučný stejk bez chuti, ktory poriadne nezaženie hlad fanusika tychto blaznivych gangsteriek a radsej nech si znova dopraje nejake staru dobru klasiku, ktora mu bude chutit ovela viac. 5/10.(31.12.2014)

Dosť divoká a občas i vtipná jazda, ktorá sa inšpiruje gangsterskými filmami G. Ritchieho a šialeným tempom E. Kusturicu. Isté je, že V. Jones má proste na takéto úlohy ksicht a asi ťažko ho niekedy budeme vidieť v romantike. Vo filme je množstvo postáv a postavičiek, množstvo divokých situácií i neuveriteľných náhod. V mnohých z nich sa však dosť prestrelilo, iste si pomyslíte, že menej je niekedy viac, no na jeden zábavne ladený večer to stačí. Ten, kto nikdy v živote nedvíhal liatinový radiátor asi uverí koľko kilometrov sa dá s radiátorom nabehať, ale ok. Je to komédia a zopár vtipov sa tu vydarilo. V tom záverečnom zmätku sa akosi pozabudlo na zopár maličkostí ako prsteň, priateľka na telefóne či imigranti v lese, ale dá sa to prežiť. Na jedno pozretie. 60%.(12.10.2015)

Je to blbost,která baví.Je to trochu i křupanský styl,kdy chudáci Litevci se nejspíš obrací v hrobech,ale co. Výborná jednohubka,která jede od prvního momentu až do konce.Nechápu,kde člověk viděl nudu.Tempo jelo od první minuty,vzalo styling z Británie,přes mluvu,humor a jelo se do Litvy se vší parádou,kde v hlavní roli Vinnie Jones si musel jet pro svůj prsten o kterýho ho banda blbců obrala.S nima si člověk užije až až a hlavně nejsou vůbec pospolu,ale každý zvlášť a tady je síla toho filmu.Pořád se mění prostředí a herci a jenom kuprospěchu.Je tu mnich co si rád zašpásuje a má rád sádlo máslo, Staska co je kápo v Litvě a obchoduje s lidma,pěkná kočinka,dva tupce co si jednou užijou pořádný mejdlo,Michael co pořád dostává finishery do ksichtu,aby vzápětí zas jel na plný obrátky a pořád se snažil dostat peníze i pro sebe,Johhny co běží skoro od půlky filmu s radiátorem v ruce atd.Prostě je tam toho hodně,aby to bavilo tak trochu jinak.Moc velkých fórů určitě zde není,ale možná právě proto to bohatě stačí.(27.3.2015)

• - Postava menom Vova (Mindaugas Papinigis) sa objavila už v predchádzajúcich filmoch režiséra Emilisa Velivisa, a to Zero (2006) a Zero 2 (2010). (Ludo444)

• - Scéna kedy posádka ambulancie znásilňuje bezvedomú pacientku, je založená na skutočnom incidente, ktorý sa stal v roku 2009 v hlavnom meste Litvy, Vilniuse. Obvinení zo znásilnenia 18 ročnej pacientky počas prevozu boli vtedy 62 a 36 roční zamestnanci záchrannej služby. (Ludo444)