Redirected

Redirected / Uz Lietuva!

Akční / Komedie / Thriller

Velká Británie / Litva, 2014, 115 min

• Santino7

K tejto snímke sa mi dosť obtiažne zaujíma nejaký definitívny postoj, pretože na jednej strane to bolo jednoducho až príšerne stupídne a nevkusné, avšak zas na strane druhej tomu nemožno uprieť ani niekoľko svetlejších momentov. V podstate definitívne rozhodnutie (medzi dvoma/troma hviezdičkami) u mňa padlo až pri finálnej scéne, a teda litovskej svadbe, ktorá tomu celkovému nevkusu, trápnosti a vidláctvu (à la Zdeněk Troška a jeho najväčšie filmové "perly") udelila už len akúsi pomyselnú korunku. Škoda, pretože tie náznaky boli skutočne fajn, rovnako ako aj obsadenie Vinnieho Jonesa do polohy, ktorá mu sedí zo všetkých najviac už od čias ritchieoviek. Presne tých istých ritchieoviek, ktorých úspech sa tvorcovia asi snažili do istej miery napodobiť, no žiaľ sa vybrali tak trochu nesprávnym smerom prílišného sebaparodovania a tú eleganciu, ktorá z tých absurdných gangsteriek Guya Ritchieho vždy nejak tak prirodzene vyžarovala, nahradili oným spomínaným vidláctvom, nevkusným humorom (ktorý ťaží z podobných "hitov", ako väčšina amerických tínedžerských komédií) a tak ďalej. Neviem aký bol zámer tvorcov, rovnako ako nechápem až príliš priaznivé hodnotenie na IMDb, no tak či onak môžem s určitosťou prehlásiť, že opakované pozretie sa v mojom prípade rozhodne konať nebude. 2/5(29.1.2015)

Dosť divoká a občas i vtipná jazda, ktorá sa inšpiruje gangsterskými filmami G. Ritchieho a šialeným tempom E. Kusturicu. Isté je, že V. Jones má proste na takéto úlohy ksicht a asi ťažko ho niekedy budeme vidieť v romantike. Vo filme je množstvo postáv a postavičiek, množstvo divokých situácií i neuveriteľných náhod. V mnohých z nich sa však dosť prestrelilo, iste si pomyslíte, že menej je niekedy viac, no na jeden zábavne ladený večer to stačí. Ten, kto nikdy v živote nedvíhal liatinový radiátor asi uverí koľko kilometrov sa dá s radiátorom nabehať, ale ok. Je to komédia a zopár vtipov sa tu vydarilo. V tom záverečnom zmätku sa akosi pozabudlo na zopár maličkostí ako prsteň, priateľka na telefóne či imigranti v lese, ale dá sa to prežiť. Na jedno pozretie. 60%.(12.10.2015)

• J*A*S*M

Buranský humor založený výhradně na tělesnosti a stereotypech o východní Evropě. Působí to sice filmověji než třeba náš Troška, ale v obsahu zas až takového rozdílu není. Chvíli - dejme tomu půlhodinu - je to snesitelné a občas i úsměvné, ale když postupem času člověk pochopí, že jiných vtipů už se nedočká, začne to být spíš ubíjející a trapné.(18.12.2014)

Trocha Tarantina, trocha Guy Ritcheho, Kusturicu, ... Ale najviac sa mi páčilo, že si Litovčan robí srandu z vlastných. (Nie ako v Hosteli, príp. v Eurotripe, kde si Amíci robili srandu z Európanov.) Klasická oddychovka, kde dá zasmiať a najpoužívanejším slovom je "fuck" a Vinnie tentoraz nesklamal.(15.3.2015)

• vander19

Toto je krásny príklad toho ako sa niekto snaží robiť kópie overených a kvalitných vecí. Velyvis má zo seba pocit, že je asi Guy Ritchie. No nemal vzťah s Madonou a písanie scenárov mu už absolútne nejde. Od samého začiatku mi to pripomínalo kópiu tých skvelých filmov na prelome storočí z Londýnskeho prostredia. Lenže to Velyvisovi nestačilo a skĺbil dokopy neskutočné množstvo výborných filmov, aby ich zasmradil svojim výsledkom. Jediné pozitívum ostáva Vinnie Jones a vlastne len kvôli nemu som si pozrel tento film. Humoru minimálne - aspoň takého na ktorom sa rozumný človek dokáže zasmiať, zato si to kompenzuje obrovským množstvom vulgarizmov, čo zrejme malo byť COOOL. Ak mám prirovnať tento film ku niečomu napadá ma jedine ako keby si z toho sajrajtu, čo som si spravil výbornú kávu znova uvaril ďalší hrnček. Proste z humusu sa kvalita vyťažiť nedá. Stupídny príbeh, postavy, repliky, ako tak hudba sa dala prežiť. Znovu mám pocit, keď niekto sa snaží z východnej časti EÚ spraviť prdel sveta na úrovni Mauritánie. Velyvis ak ešte niečo vytvoríš mali by ťa vo Vilnuse nadobro zavrieť do krídla medzi duševne a paranoidne chorých, ktorí majú pocit, že sú umelcami.(17.1.2015)

• - Scéna kedy posádka ambulancie znásilňuje bezvedomú pacientku, je založená na skutočnom incidente, ktorý sa stal v roku 2009 v hlavnom meste Litvy, Vilniuse. Obvinení zo znásilnenia 18 ročnej pacientky počas prevozu boli vtedy 62 a 36 roční zamestnanci záchrannej služby. (Ludo444)

• - Postava menom Vova (Mindaugas Papinigis) sa objavila už v predchádzajúcich filmoch režiséra Emilisa Velivisa, a to Zero (2006) a Zero 2 (2010). (Ludo444)