Reklama

Reklama

Zločiny nad Seinou

(seriál)
  • Francie Jo (více)
Krimi
Francie / Velká Británie, 2013, 6 h 56 min (Minutáž: 52 min)

Hrají:

Jean Reno, Jill Hennessy, Orla Brady, Wunmi Mosaku, Sean Pertwee, Eriq Ebouaney, Joe Tucker, Hugo Becker, Nicholas Gleaves, Matthew Marsh (více)
(další profese)

Epizody(8)

Obsahy(1)

V tomto koprodukčním kriminálním televizním seriálu se setkáme s policejním vyšetřovatelem z oddělení vražd Joachimem Saint-Clairem (Jean Reno), kterému všichni říkají Jo. Společně se svým mladým kolegou Marcem Bayardem (Tom Austen) řeší řadu závažných zločinů na nejznámějších pařížských místech a také se snaží urovnat vztahy se svou dcerou Adèlou s pomocí jeptišky Karyn. (Trajektt)

(více)

Recenze (25)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Popravdě byl jsem překvapen účastí Jeana Rena v tomto TV seriálu. Proč se k tomu zaprodal? Unaveného stárnoucího policistu ztvárnil výtečně, ono jak jinak, ale proboha proč pro televizi? To ho akorát zničí. Seriál totiž nepřináší vůbec nic nového. Drama žádné, akčnost teprve ne. Jen se tu konverzuje a to je při návalu daleko lepších krimi seriálů z Ameriky či z Německa rapidně málo. Akční scény být nutně nemusí, ale aspoň to drama kdyby bylo. Takhle je to seriál při své nezáživnosti akorát tak na uspání. Škoda. Od Jeana Rena bych čekal daleko víc. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Jean Reno jako značně opotřebovaný a životem unavený policista, který má problémy s vlastními závislostmi a vztahy k jeho blízkým jsou téměř v troskách - tohle pojetí hlavního hrdiny připomíná Branaghova "Wallandera" a stejnojmenný (pro změnu britsko-švédský) kriminální seriál. (Ostatně, oba seriály spojuje i jméno titulní postavy v originálním názvu a také představitelka jedné z ženských rolí, Orla Brady, která na svůj věk vypadá víc než dobře.) Krátká stopáž nedává mnoho prostoru pro rozehrání komplikovanějších zápletek a první epizoda je poněkud pomalejším rozjezdem celé série, ale u mne zatím dobrý. Tedy za tři - uvidíme jak se to vyvine. ()

Reklama

ceskyhonza 

všechny recenze uživatele

První díl se mi nezdál nic moc, ale další už byl lepší a pak ještě lepší. Je to střízlivé, jak asi běžná kriminalistika je, takže to má formát jisté poctivosti. Jo St-Clair je zkušený polda z kriminálky, který zdaleka nedělá vše předpisově, chlap bez svatozáře, který lecos v životě pokazil a má víc za sebou, než před sebou. Právě jeho osobní život, je jakýmsi tmelem, spojujícím jednotlivé případy, jinak samostatné, jak už tak příběhy vražd a vrahů bývají. Epizody mají cca 45 min., tedy méně, než těch 52, jak je zde zatím chybně uvedeno, ale ten čas je využit s "profesionální rutinou", která dodává realistický rozměr. LiVentura tu píše, že nemá kriminálky rád, tak potom nechápu, proč na to kouká. Tohle je naopak určeno těm, kdo je rádi mají, ty střízlivé, realistické, s trochou koření, třeba v podobě zkušeného policajta. Já k takovým patřím, to nebudu popírat, líbí se mi moc např. Jesse Stone a Jo St-Clair mi také sedí. Epizodu od epizody víc. Takže bych byl rád, kdyby bylo i více, než zatím uváděných 8 částí. Čímž ovšem nemyslím "nekonečný seriál", co pak ztratí všechny původní atributy. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Hvězdička za Rena, kterému stačí stát na scéně a nic neříkat, a má charisma až na půdu, a hvězdička za pařížské lokace. Jinak se nedivím, že seriál propadl a další díly se netočí. Je to anglicky mluvené pro angloamerické země, proč ne, ale celkově je to tupé. Třeba první díl - kriminalisté přijdou v počtu snad tří detektivů (wtf?!) na místo činu, kde prostě během asi dvaceti sekund odhalí souvislost s Posledním soudem na katedrále, trumpetami a propíchnutými ušními bubínky. Pak se nám místo napětí nebo nějaké atmosféry dostane roztěkané kamery po opici a spousty slovního a dialogového balastu, mezi čímž se Reno snaží vypadat drsně, ale žel mu scénář nedává moc prostoru jako třeba v Purpurových řekách. Takže je z toho tupá selanka, kopie kopií všech kriminálek CSI apod. Spousta klišé, minimum akce a hlavně minimum originálních nápadů. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Jo. Jo je totiž nejen původní jméno serálu, ale také jméno hlavního hrdiny kterého si střihnul Jean Reno. Pro mě celkem překvapení. Ne že by mu seriálová role neseděla, ale spíš ten zub času co se na něm podepsal. Ale k věci. Nejdřív plusy: je to krátké a nestihne se okoukat. Také zápletky působí originálně a "zamotaně" (a to neublíží). Krom případů tu máme na pozadí i dějovou linku. Teď mínusy: Krom případů tu máme na pozadí i dějovou linku. A ta dějová linka je tak nějak od ničeho nikam. Prostě nastoupíte do rozjetého a pak vás z toho samého doslova vykopnou. Při začátku závěrečných titulků poslední epizody jsme si připadal tak nějak ošizen a okraden o pořádný závěr série (když už ne celého seriálu). Tím se prakticky celé Jo degraduje na ubohý průměr :(. ()

Galerie (120)

Reklama

Reklama