Zločiny nad Seinou (TV seriál)

• francouzský

Jo

• slovenský

Parížske zločiny

The Cop - Crime Scene Paris

Krimi

Francie / Velká Británie, 2013, 6 h 56 min (Minutáž: 52 min)

Jean Reno, Jill Hennessy, Orla Brady, Wunmi Mosaku, Sean Pertwee, Eriq Ebouaney, Joe Tucker, Hugo Becker, Nicholas Gleaves, Matthew Marsh, Patrick Baladi, Elarica Johnson, Geraldine Chaplin, Miranda Raison, Christopher Fulford, Danny Webb, Oliver Milburn, Neil Jackson, Camilla Arfwedson, Adrian Dunbar, Susannah Fielding, Sam Waterston, Leslie Caron, Olivia d'Abo, David Atrakchi, Yassine Azzouz, Tracy Ifeachor, Richard Dixon, Celyn Jones, Tom Austen, Terence Harvey, Amit Shah, Anna Cottis, Myriam Ajar, Raquel Cassidy, Georgina Rylance, Kaya Blocksage, Colin McFarlane, Andy Lucas, Tom Meeten, Tom Sommerlatte, Lee Delong, David Bark-Jones, Audrey Quoturi, John Flanders, Peter Guinness, Karl Theobald, Heida Reed, Sam Mackay, Emilio Doorgasingh, Peter Silverleaf, Simon Thorp, Tomi May, Charlie Anson, James Greene, Shazad Latif, Nigel Whitmey, Luke Neal, Sara Stewart, Laurent Naouri, Michael Nardone, Marian McLoughlin, Charlotte Cornwell, Geoffrey McGivern, Gwendal Anglade, Jane Wymark, Susannah Wise, Alex Hassell, Emma Campbell-Jones, William Bliss, Nicolle Rochelle, Claire Johnston, Miles Richardson, Cara Horgan, Christine Stephen-Daly, Kirsty Dillon, Vivienne Vernes, Tracy Darin, Dorian Lough, George Anton, Luke Pasqualino, Emily Woof, Anna Skellern, Julie Alannagh-Brighten, Matthew Géczy, Lachlan Nieboer, Emma Cunniffe, Jonathan Louis, Doug Rand, Julie Cox, David Coburn, John Light, Martin Turner, Xenija Buravskaja, David Gasman, Trystan Gravelle, Richard Lintern, Mihaela Serban, Zoe Telford, Nicholas Farrell

Viděla jsem první díl v nadabované verzi a nijak mě ten díl nepřišel výjimečný. Zkusila jsem na základě doporučení originál s titulky a díl vás úplně strhne úžasnou hudbou do děje.... Mimochodem hudbu dab. verze totálně vyškrtla a tím zkazila dojem celého seriálu. Vidíte odsoudit vše blbým dabingem by byla škoda. Za mě doporučuji originál a vychutnejte si Rena v angličtině s francouzským přízvukem... Po prvním díle dávám 4 hvězdy a jsem natěšena na další díly....(15.9.2013)

Jean Reno jako značně opotřebovaný a životem unavený policista, který má problémy s vlastními závislostmi a vztahy k jeho blízkým jsou téměř v troskách - tohle pojetí hlavního hrdiny připomíná Branaghova "Wallandera" a stejnojmenný (pro změnu britsko-švédský) kriminální seriál. (Ostatně, oba seriály spojuje i jméno titulní postavy v originálním názvu a také představitelka jedné z ženských rolí, Orla Brady, která na svůj věk vypadá víc než dobře.) Krátká stopáž nedává mnoho prostoru pro rozehrání komplikovanějších zápletek a první epizoda je poněkud pomalejším rozjezdem celé série, ale u mne zatím dobrý. Tedy za tři - uvidíme jak se to vyvine.(30.7.2013)

• MickeyStuma

Popravdě byl jsem překvapen účastí Jeana Rena v tomto TV seriálu. Proč se k tomu zaprodal? Unaveného stárnoucího policistu ztvárnil výtečně, ono jak jinak, ale proboha proč pro televizi? To ho akorát zničí. Seriál totiž nepřináší vůbec nic nového. Drama žádné, akčnost teprve ne. Jen se tu konverzuje a to je při návalu daleko lepších krimi seriálů z Ameriky či z Německa rapidně málo. Akční scény být nutně nemusí, ale aspoň to drama kdyby bylo. Takhle je to seriál při své nezáživnosti akorát tak na uspání. Škoda. Od Jeana Rena bych čekal daleko víc.(4.2.2014)

• honajz

Hvězdička za Rena, kterému stačí stát na scéně a nic neříkat, a má charisma až na půdu, a hvězdička za pařížské lokace. Jinak se nedivím, že seriál propadl a další díly se netočí. Je to anglicky mluvené pro angloamerické země, proč ne, ale celkově je to tupé. Třeba první díl - kriminalisté přijdou v počtu snad tří detektivů (wtf?!) na místo činu, kde prostě během asi dvaceti sekund odhalí souvislost s Posledním soudem na katedrále, trumpetami a propíchnutými ušními bubínky. Pak se nám místo napětí nebo nějaké atmosféry dostane roztěkané kamery po opici a spousty slovního a dialogového balastu, mezi čímž se Reno snaží vypadat drsně, ale žel mu scénář nedává moc prostoru jako třeba v Purpurových řekách. Takže je z toho tupá selanka, kopie kopií všech kriminálek CSI apod. Spousta klišé, minimum akce a hlavně minimum originálních nápadů.(18.10.2015)

Ano, Reno je opravdu skvělý. Vlastně zachraňuje trochu kostrbatou konstrukci celého seriálu. Vztahy mezi vyšetřujícími by mohly být spletitější. Z herců mě taky potěšila Orla Brady, které tato role sluší. Co se týče vražd, tady je to trošku slabší. //Spoiler k prvnímu dílu!// : Nemám rád, když se vrah objeví skoro na konci. Jinak se mi ale velice líbil ten St-Clairův postřeh s klikou. //Konec spoileru!// Uvidíme, co se z toho nakonec vyvine, zatím dávám 3,7.(28.8.2015)