Zločiny nad Seinou (TV seriál)

• francouzský

Jo

• slovenský

Parížske zločiny

The Cop - Crime Scene Paris

Krimi

Francie / Velká Británie, 2013, 6 h 56 min (Minutáž: 52 min)

Jean Reno, Jill Hennessy, Orla Brady, Wunmi Mosaku, Sean Pertwee, Eriq Ebouaney, Joe Tucker, Hugo Becker, Nicholas Gleaves, Matthew Marsh, Patrick Baladi, Elarica Johnson, Geraldine Chaplin, Miranda Raison, Christopher Fulford, Danny Webb, Oliver Milburn, Neil Jackson, Camilla Arfwedson, Adrian Dunbar, Susannah Fielding, Sam Waterston, Leslie Caron, Olivia d'Abo, David Atrakchi, Yassine Azzouz, Tracy Ifeachor, Richard Dixon, Celyn Jones, Tom Austen, Terence Harvey, Amit Shah, Anna Cottis, Myriam Ajar, Raquel Cassidy, Georgina Rylance, Kaya Blocksage, Colin McFarlane, Andy Lucas, Tom Meeten, Tom Sommerlatte, Lee Delong, David Bark-Jones, Audrey Quoturi, John Flanders, Peter Guinness, Karl Theobald, Heida Reed, Sam Mackay, Emilio Doorgasingh, Peter Silverleaf, Simon Thorp, Tomi May, Charlie Anson, James Greene, Shazad Latif, Nigel Whitmey, Luke Neal, Sara Stewart, Laurent Naouri, Michael Nardone, Marian McLoughlin, Charlotte Cornwell, Geoffrey McGivern, Gwendal Anglade, Jane Wymark, Susannah Wise, Alex Hassell, Emma Campbell-Jones, William Bliss, Nicolle Rochelle, Claire Johnston, Miles Richardson, Cara Horgan, Christine Stephen-Daly, Kirsty Dillon, Vivienne Vernes, Tracy Darin, Dorian Lough, George Anton, Luke Pasqualino, Emily Woof, Anna Skellern, Julie Alannagh-Brighten, Matthew Géczy, Lachlan Nieboer, Emma Cunniffe, Jonathan Louis, Doug Rand, Julie Cox, David Coburn, John Light, Martin Turner, Xenija Buravskaja, David Gasman, Trystan Gravelle, Richard Lintern, Mihaela Serban, Zoe Telford, Nicholas Farrell
  • ostravak30

Nad hodnocením jsem váhal. Jenže mě zaujaly pouze dvě věci. Francouzská kriminálka je příjemná změna po německých a amerických kriminálkách. A pak Jean Reno. Samotné případy, které kriminalisté řeší nejsou také nezajímavé. Ale styl, jakým je vyšetřují už příliš nápaditý a zajímavý není. Navíc, soukromé problémy Jeana Rena seriál nedělají zase až tak osvěžujícím, jak se na úvod zdálo. Vše je tak nějak nezáživné. Chtělo by to více napětí a akce. Stručně řečeno...nic moc a čekal jsem víc.(23.10.2015)

• honajz

Hvězdička za Rena, kterému stačí stát na scéně a nic neříkat, a má charisma až na půdu, a hvězdička za pařížské lokace. Jinak se nedivím, že seriál propadl a další díly se netočí. Je to anglicky mluvené pro angloamerické země, proč ne, ale celkově je to tupé. Třeba první díl - kriminalisté přijdou v počtu snad tří detektivů (wtf?!) na místo činu, kde prostě během asi dvaceti sekund odhalí souvislost s Posledním soudem na katedrále, trumpetami a propíchnutými ušními bubínky. Pak se nám místo napětí nebo nějaké atmosféry dostane roztěkané kamery po opici a spousty slovního a dialogového balastu, mezi čímž se Reno snaží vypadat drsně, ale žel mu scénář nedává moc prostoru jako třeba v Purpurových řekách. Takže je z toho tupá selanka, kopie kopií všech kriminálek CSI apod. Spousta klišé, minimum akce a hlavně minimum originálních nápadů.(18.10.2015)

Mám ráda kriminálky a Jeana Reno. Když se tohle spojí dohromady, tak je ze mě šťastný člověk. Pět hvězdiček jsem nedala proto, že jsem očekávala na konci každěho dílu vysvětlení, jak to ten vrah všechno naplánoval, uskutečnil, atd. U jednoho dílu tuším, že to bylo. Reno moc nehraje v seriálech, takže pro mě je to premiéra. Nejvíce se mi líbili rodinné scény. Smrt Yannika jsem tak trochu tušila.(1.7.2016)

Ano, Reno je opravdu skvělý. Vlastně zachraňuje trochu kostrbatou konstrukci celého seriálu. Vztahy mezi vyšetřujícími by mohly být spletitější. Z herců mě taky potěšila Orla Brady, které tato role sluší. Co se týče vražd, tady je to trošku slabší. //Spoiler k prvnímu dílu!// : Nemám rád, když se vrah objeví skoro na konci. Jinak se mi ale velice líbil ten St-Clairův postřeh s klikou. //Konec spoileru!// Uvidíme, co se z toho nakonec vyvine, zatím dávám 3,7.(28.8.2015)

Jo. Jo je totiž nejen původní jméno serálu, ale také jméno hlavního hrdiny kterého si střihnul Jean Reno. Pro mě celkem překvapení. Ne že by mu seriálová role neseděla, ale spíš ten zub času co se na něm podepsal. Ale k věci. Nejdřív plusy: je to krátké a nestihne se okoukat. Také zápletky působí originálně a "zamotaně" (a to neublíží). Krom případů tu máme na pozadí i dějovou linku. Teď mínusy: Krom případů tu máme na pozadí i dějovou linku. A ta dějová linka je tak nějak od ničeho nikam. Prostě nastoupíte do rozjetého a pak vás z toho samého doslova vykopnou. Při začátku závěrečných titulků poslední epizody jsme si připadal tak nějak ošizen a okraden o pořádný závěr série (když už ne celého seriálu). Tím se prakticky celé Jo degraduje na ubohý průměr :(.(5.9.2013)