Zločiny nad Seinou (TV seriál)

• francouzský

Jo

• slovenský

Parížske zločiny

The Cop - Crime Scene Paris

Krimi

Francie / Velká Británie, 2013, 6 h 56 min (Minutáž: 8x52 min)

Tvůrci:

Franck Ollivier

Jean Reno, Jill Hennessy, Orla Brady, Wunmi Mosaku, Sean Pertwee, Eriq Ebouaney, Joe Tucker, Hugo Becker, Nicholas Gleaves, Matthew Marsh, Patrick Baladi, Elarica Johnson, Geraldine Chaplin, Miranda Raison, Christopher Fulford, Danny Webb, Oliver Milburn, Neil Jackson, Camilla Arfwedson, Adrian Dunbar, Susannah Fielding, Sam Waterston, Leslie Caron, Olivia d'Abo, David Atrakchi, Yassine Azzouz, Tracy Ifeachor, Richard Dixon, Celyn Jones, Tom Austen, Terence Harvey, Amit Shah, Anna Cottis, Myriam Ajar, Raquel Cassidy, Georgina Rylance, Kaya Blocksage, Colin McFarlane, Andy Lucas, Tom Meeten, Tom Sommerlatte, Lee Delong, David Bark-Jones, Audrey Quoturi, John Flanders, Peter Guinness, Karl Theobald, Heida Reed, Sam Mackay, Emilio Doorgasingh, Peter Silverleaf, Simon Thorp, Tomi May, Charlie Anson, James Greene, Shazad Latif, Nigel Whitmey, Luke Neal, Sara Stewart, Laurent Naouri, Michael Nardone, Marian McLoughlin, Charlotte Cornwell, Geoffrey McGivern, Gwendal Anglade, Jane Wymark, Susannah Wise, Alex Hassell, Emma Campbell-Jones, William Bliss, Nicolle Rochelle, Claire Johnston

Viděla jsem první díl v nadabované verzi a nijak mě ten díl nepřišel výjimečný. Zkusila jsem na základě doporučení originál s titulky a díl vás úplně strhne úžasnou hudbou do děje.... Mimochodem hudbu dab. verze totálně vyškrtla a tím zkazila dojem celého seriálu. Vidíte odsoudit vše blbým dabingem by byla škoda. Za mě doporučuji originál a vychutnejte si Rena v angličtině s francouzským přízvukem... Po prvním díle dávám 4 hvězdy a jsem natěšena na další díly....(15.9.2013)

• subic

Jean Reno jako policejní vyšetřovat v televizním seriálu? Ne to není chyba tisku. Obdobně jako nedávno Til Schweiger v německém kriminálním cyklu Místo činu. Nedělejte to. Televizní produkce vám oběma neumožní ukázat a rozvinout to, proč vás mám rád. Dívat se na to dá, ale jako kdybych už to někde viděl, takže na tenhle seriál se už někdy jindy znovu dívat určitě nebudu.(30.7.2013)

• MickeyStuma

Popravdě byl jsem překvapen účastí Jeana Rena v tomto TV seriálu. Proč se k tomu zaprodal? Unaveného stárnoucího policistu ztvárnil výtečně, ono jak jinak, ale proboha proč pro televizi? To ho akorát zničí. Seriál totiž nepřináší vůbec nic nového. Drama žádné, akčnost teprve ne. Jen se tu konverzuje a to je při návalu daleko lepších krimi seriálů z Ameriky či z Německa rapidně málo. Akční scény být nutně nemusí, ale aspoň to drama kdyby bylo. Takhle je to seriál při své nezáživnosti akorát tak na uspání. Škoda. Od Jeana Rena bych čekal daleko víc.(4.2.2014)

Jo. Jo je totiž nejen původní jméno serálu, ale také jméno hlavního hrdiny kterého si střihnul Jean Reno. Pro mě celkem překvapení. Ne že by mu seriálová role neseděla, ale spíš ten zub času co se na něm podepsal. Ale k věci. Nejdřív plusy: je to krátké a nestihne se okoukat. Také zápletky působí originálně a "zamotaně" (a to neublíží). Krom případů tu máme na pozadí i dějovou linku. Teď mínusy: Krom případů tu máme na pozadí i dějovou linku. A ta dějová linka je tak nějak od ničeho nikam. Prostě nastoupíte do rozjetého a pak vás z toho samého doslova vykopnou. Při začátku závěrečných titulků poslední epizody jsme si připadal tak nějak ošizen a okraden o pořádný závěr série (když už ne celého seriálu). Tím se prakticky celé Jo degraduje na ubohý průměr :(.(5.9.2013)

Mám ráda kriminálky a Jeana Reno. Když se tohle spojí dohromady, tak je ze mě šťastný člověk. Pět hvězdiček jsem nedala proto, že jsem očekávala na konci každěho dílu vysvětlení, jak to ten vrah všechno naplánoval, uskutečnil, atd. U jednoho dílu tuším, že to bylo. Reno moc nehraje v seriálech, takže pro mě je to premiéra. Nejvíce se mi líbili rodinné scény. Smrt Yannika jsem tak trochu tušila.(1.7.2016)