Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kat Connors (Shailene Woodley) je sedmnáct let, když její dokonalá matka Eva (Eva Green) zmizí. Poté co Kat žila tak dlouho v emocionálně potlačované domácnosti, sotva registruje nepřítomnost své matky. Ale jak čas plyne, Kat začne zjišťovat, jak hluboce jí matčino zmizení ovlivnilo. Když se pak vrátí domů na přestávku z vysoké školy, ocitne se tváří v tvář pravdě o odchodu své matky a svém vlastním popření událostí, které jí obklopují... (AlexisGraham)

(více)

Videa (6)

Recenze (108)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Docela netradičně podaný příběh zmizení jedné zoufalé manželky. Zajímavá atmosféra, estetika amerického nezávislého filmu, nelineární způsob vyprávění, osobitý filmový jazyk, originální práce s barevnými odstíny a barvami, velmi překvapivá pointa, v podstatě detektivka s mimikry indie filmu o dospívání a hájemstvích sexuality. Celý film je vyprávěný rastrem dospívající hlavní hrdinky, jen v překvapivém finále se náhle podíváme na věc pohledem matky, tenhle objektivizující rastr mi vlastně chyběl, škoda, že byl použit jen v jedné konkrétní scéně, docela by mne zajímal takový pohled očima otce. Originální film. Ale bože, ta hudba! Cocteau Twins, ale taky Depeche Mode a hlavně The Cure...nádhera...prožil jsem to stejně, jen na druhé straně železné opony... ()

RedAK 

všechny recenze uživatele

Musím uznat, že slečna Woodley je solidní kachna. Ovšem jen, pokud si ji vezme do parády kosmetický tým o velikosti menšího státu a dvou provincií. To se pak z průměrné roštěnky s roztomilou tvářičkou stane po nanesení laku na nehty a jednoho Avon krámku vysoce jebatelný kus masa, ze kterého se mi při projekci ztopořili i sousedi a já místo toho, abych si užíval ladně se pnoucí atmosféru vztahového dramatu a opulentní variabilitu pestrých barev, tak jsem se hladil v rozkroku a hlasitě si blekotal "kuř ty kurvo, kuř!". Fanoušci psychotické zapšklosti si také přijdou na své, neboť Žlutomodrá paní se ani protentokrát nevymanila z role neurotického klubka podřezaných nervových tkání a v nepříjemnosti tak zdatně konkuruje nejedné otrávené škebli za pokladnou v Lidlu. Finální rozuzlení také není nic, co by vás donutilo nevěřícně vykulit oči, hystericky se chytit za hlavu a se slovy "ty pičo, tak to jsem nečekal" zmateně vyskočit z okna osmého patra, přesto je to snímek nadprůměrný, na tichou vraždu jednoho deštivého večera ideální, a to převážně díky skvělé, permanentně nadržené Shailene a jejímu superrozkošnému výrazu jménem "kouřím tě zmrde, kouřím!" ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MANŽELSTVÍ MÝCH RODIČŮ BYLO JAKO DLOUHÝ DOUŠEK VODY ZE ZMRZLÉ FONTÁNY...“ /// Rodinka a její vztahy. Mladá Kat vypráví, rozjímá, bilancuje… o manželský (rodinný) krizi, která vedla ke zmizení. ,,A JAKÝ Z TOHO MÁŠ POCIT?“ No… tak předně uznávám (po druhý), že S.Woodley dramatická poloha sekne (i voblečený). Ale já kurva nesnáším tyhle vztahovky, který se táhnou jak smrad a hovno se v nich děje. Eva Green jako ženská, kvůli který se (zase) vraždí, ovšem na který není co vobdivovat a Arakiho pointa, která slabší povahy přinutí zvednout hodnocení. MĚ NE! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1999 napsala Laura Kasischke, číst nebudu. 2.) Stará je na mě hnusná. 3.) Su stará a znuděná… 4.) Thx za titule ,,Ergulis“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ze začátku se to tvářilo jako rutinní drama s klasicky poctivě bláznivou Evou Green. Ke konci se to ale otočil o třistašedesát stupňů a vznikla z toho příběhu úplně jiná dimenze. Do té doby tří hvězdičkový film rázem u mě stoupl ještě o jednu a víceméně si mě získal. I tak Eva Green zůstala výborná jako vždy. Stejně tak mě mile překvapila i Shailene Woodley, která ukázala opravdu dost, což místy vůbec nebylo na škodu v rámci osmdesátkové atmosféry, kterou tam parádně podkresluje i samotná muzika. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Líbilo se mně, jak film postupně přitápěl pod kotlem. Ze začátku byl zajímavej, ale bylo to takový mouchy vemte si mě, ovšem to se hrozně nenápadně měnilo a příběh si mě postupně pěkně obtáčel a tím koncem mě úplně dostal. Ještě deset minut před koncem jsem si říkal, další divná role v Evinčině sbírce, ale na konci se to všechno změnilo. Není to přímo o napětí, spíš o naší zvědavosti a s tou to tvůrci evidentně umí. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama