White Bird in a Blizzard

White Bird

Drama / Thriller

USA / Francie, 2014, 91 min

• JohnnyD

Táto wanna-be Ellisovka je v prvom rade kolosálnym zlyhaním Gregga Arakiho čoby scenáristu a režiséra. Postavy sú plytké, no nie charakterom ale tým, ako sú napísané. Araki nevie viesť hercov, lebo to čo tu stvára inokedy skvostná Eva Green, je až komické prehrávanie. Jeho diletantstvo pokračuje v predvídateľnom príbehu, v ktorom sa vlastne nič zaujímavé nestane a to zaberá cca 2 roky života postáv. Soundtrack číta zoznam skvelých skladieb, no ani to, čo mu kultové new wave a post-punkové kapely zložili, nedokáže Araki spracovať, a tak s výnimkou Behind the Wheel žiadna z piesní nie je poriadne zasadená do scény. A ako bonus tu máme fádnu ne-atmosféru 80tych rokov, či skôr rok 2014 s plagátmi 80s kapiel na stenách. Jediné, čo tu stojí za to, je, že sa Arakimu podarila jedna vec, v ktorú som ani neveril. Dokázal zo Shailene Woodley urobiť sexy kosť (a následne ju opakovane vyzliekol).(22.3.2015)

Ze začátku se to tvářilo jako rutinní drama s klasicky poctivě bláznivou Evou Green. Ke konci se to ale otočil o třistašedesát stupňů a vznikla z toho příběhu úplně jiná dimenze. Do té doby tří hvězdičkový film rázem u mě stoupl ještě o jednu a víceméně si mě získal. I tak Eva Green zůstala výborná jako vždy. Stejně tak mě mile překvapila i Shailene Woodley, která ukázala opravdu dost, což místy vůbec nebylo na škodu v rámci osmdesátkové atmosféry, kterou tam parádně podkresluje i samotná muzika.(21.11.2014)

Šílel táta v chomoutu, šílela máma taky, šílel táta, šílela máma, šílely jejich děti. Dokonalé rodiny nejsou tím, čím se zdají být a ke konci filmu vám tohle klišé bude silně smrdět sírou. Očekávala jsem art-psychologickou záležitost, po které mě bude bolet žaludek i mozkové závity a dočkala se "pouze" poctivé detektivky, v níž jsou hranice mezi vrahem a obětí, lovcem a kořistí, krutou bolestí a citovou invaliditou stejně nezřetelné, jako cesta uprostřed vánice. V té jsou nakonec ztraceny všechny postavy a otázkou jen zůstává, co se objeví, až bouře ustane a sníh odvane vítr? (více zde)(29.10.2014)

Tak už aj Shailene Woodley zablúdila do Arakiho divného, bisexuálneho sveta. To dievča ide hore, nebojí sa vyzliecť, prechádza od lascívnosti k roztomilosti a naspäť v päťsekundových intervaloch. Odvážil by som sa až povedať, že film stojí viac na nej, ako na Arakim. Charaktery sa takmer držia pri zemi, mimo (dokazený) koniec nešokujú, a Shailene si zamilujete. Tú bezprostrednosť, živočíšnosť, jej postavu bezmála fyzicky poznáte. "O panenstvo som prišla v okamžiku. Tak ako moja matka.."(14.3.2017)

Celkom obyčajná, ničím výnimočná dráma, thriller ani omylom, na to tu bolo až príliš málo napätia (vlastne žiadne). Dejová linka bola strašne šedivá a často nudná, aj keď pozerať sa na večne nadržanú Woodley, ktorá myslí iba na ocas a na zmiznutú matku, malo niečo do seba :). Film mal preto šancu zaujať hlavne hereckým obsadením, čo sa celkom podarilo. Shailene Woodley zahrala skvelo, myslím, že ju čaká ešte veľa výborných filmov, má pred sebou skvelú budúcnosť. Evu Green ani nekomentujem, pretože kde sa zjaví, tam film nemôže byť podpriemerný, škoda že jej scenár nedal viac priestoru. Ku koncu sme svedkami pokusu o akúsi šokujúcu pointu, čo skôr vyznelo smiešne, pretože už zhruba od polky je jasné, čo je vo veci. Na druhú stranu priznám sa, dôvody ma trocha prekvapili, to sa podarilo. Čistý priemer. 60/100(9.10.2014)

• Eva Green