poster

Neznámý od jezera (festivalový název)

 • Francie

  L'inconnu du lac

 • anglický

  Stranger by the Lake

Drama / Thriller

Francie, 2013, 97 min

Režie:

Alain Guiraudie

Scénář:

Alain Guiraudie

Kamera:

Claire Mathon
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  odpad!

  Film o sexualnych uchylkach. Videne na iwannawatch.to /tymto vyhlasujem, ze slavnostne propagujem tuto www stranku/. Hnoj Jo, ja viem, akasi organizacia vyradila homosexualy zo zoznamu chorych, je to uplne normalne, neni to ani uchylka, bukvice su dnes hrozne kul, vobec n to neni choroba, akesi dementaly to vynali zo zoznamu chorob. Len aby homofobia nebola o chvilu zaradena medzi choroby, jo a ak to takto bude pokracovat, raz sa dockam aj filmu : Gay erection -this is ass.. 0 %(16.1.2016)

 • Sarkastic
  ***

  Zvláštní, přesto překvapivě docela fungující směs komedie, dramatu, krimi (s prvky thrilleru) a erotického filmu. Prvních 20 minut je to skoro čistě sranda (nebo min. snaha o ni), ale postupně začne ubývat humoru a nastupovat napětí. A atmosféra při rozhovorech Michela, Francka a inspektora zase pomalu ale jistě houstne. Škoda jen, že se nepodařilo u žádného z výše zmíněného žánrů jít opravdu do hloubky a vytřískat z nich maximum (a co se týče zobrazování sexu; divák sleduje spíš nahé herce, než vyloženě erotické scény, a když už ano, těch detailů není ukázáno zase tolik…ale jak tak čtu zdejší komentáře, na někoho jich bylo asi až moc). Hodnocení je tak někde mezi 3/4*, když však zohledním sice zlověstný, ale nepříliš uspokojivý konec+úvodní scénu s botami (možná detail, pro mě však rušivý), přikloním se přecejenom k nižší variantě. „Copak to nebyla nehoda?“ – „To nevíme. Rozhodně to ale nebyl sumec.“(15.8.2014)

 • Dudek
  ****

  Jezerní pláž, přilehlý les a parkoviště. Místa, jež jsou neukotvená v době, poloze a snad ani realitě. Alain Guiraudie natočil provokativní poetický snímek, jenž díky své retrospektivitě výtečně (i když doslovně) komentuje současnou virtuální dobu. Děj je rozdělen do tří odlišných úseků (seznámení, sexuální partnerství, vyvrcholení), mezi kterými graduje napětí a vyostřuje se atmosféra. Jednotlivé úseky se skládají z několika částí, jejichž náplní je neustále se opakující schéma (příjezd na parkoviště, navázání kontaktu, procházka po lesíku, odchod) odkazující na internetové seznamky (login, pokec, možná schůzka, logout). Odlišnost třech hlavních pasáží je tu dána zejména změnou nálady (zapříčiněnou dějovými zlomy), tedy divákovým vnímáním, řemeslně se příliš neliší. Guiraudie klade důraz na autentičnost. Nepoužívá hudební doprovod, děj omezuje pouze na uvedené lokace, a k vytváření atmosféry používá výhradně vizuální prostředky a divákovu obeznámenost s fakty.(6.1.2014)

 • B-Boy1
  ****

  80% ... Gay nuda pláž - prostredie nezáväzného sexu či rodiacej sa lásky, no možno aj prostredie pre sériového vraha. Mysteriózny thriller s vysokým napätím, no trocha iným aký by ste očakávali. Zároveň neprestáva byť milým a inteligentným. Navodzuje výbornú atmosféru a postupne graduje. Kamera taktiež výborná. Pojednáva aj o všemožných gay stereotypoch a iných morálnych/zdravotných otázkach. Film ma prekvapil. Nečakal som to, čo som dostal. Určite nie pre každého. Len pre ľudí, ktorí sú ochotní tolerovať nadmerne vizuálnu homosexuálnu "lásku".(30.6.2015)

 • Cimr
  ***

  Těšil jsem se na avizovanou ,,hitchcockovskou" atmosféru, ale ta se bohužel nedostavila. Skoro bych řekl, že tvůrci uchopili žánr thriller úplně opačně, než by to dělal sir Alfred. Nejsou zde scény napínající diváka pomocí důmyslného střihu, nejsou tu překvapivé zvraty... Od začátku víme, kdo je vrah a spíš než abychom byli napjatí, jak celá detektivka skončí, jsme udivení tím, kam až Franck v zájmu vášně nechá situaci dojít. Což o to, uchopit téma takto psychologicky není špatné. Vzbuzuje to řadu otázek; třeba o propojenosti vášně a smrti (viz problematiku AIDS - proč jsou lidi kvůli pár vteřinám rozkoše ochotni riskovat život?). Navíc prostředí, v němž se film odehrává, je velmi zajímavé. Problémem ale je, že se snímek táhne v hypnoticky pomalém tempu; léto, pláž, sex, to se stále opakuje, mezi tím se poklábosí o životě se sousedem... což divákovu pozornost celých 100 minut neudrží. Co na mně ale naopak zafungovalo silně, je povedený konec.(30.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace