poster

Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti

 • USA

  Batman v Superman: Dawn of Justice

 • USA

  Batman vs. Superman

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 151 min (SE: 183 min)

Externí recenze k filmu (19)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Film působí těžkopádně a chybí mu prokreslenost jak dějová, tak charakterová. Pokud chtěl Zack Snyder tímto scenáristicky nepříliš šťastně vystavěným prologem k Justic League přilákat pozornost k jeho DC Avengerům, moc se mu to nezdařilo." (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Diváci, ktorí nemajú toľko napozeranú komixovú tematiku, môžu namietať slabšie vykreslené charaktery či motivácie bojujúcich postáv, no ja ako Batmanov hardcore fanúšik musím povedať, že som z kina odchádzal absolútne spokojný." (více)

 • Comicbox.eu *****

  "Snyder tedy svůj úkol splnil na jedničku. Ostatně komiksových adaptací už má za sebou celou řadu a vždy se mu to hezky povedlo natočit. Teď už jen čekat na Ligu spravedlivých, která by měla do kin zavítat příští rok a měla by mít dvě části. Kromě toho jsou ještě ohlášené samostatné filmy pro Wonder…" (více)

 • Comixzone.cz ****

  "Dlouho očekávaný souboj dvou ikon se vyvedl na jedničku, hudba byla výborná, Batman byl parádní, Wonder Woman nádherná a drsňácká, Lex Luthor originální. Přefanouškovaný scénář a režie Snyderovi uškodí u kritiků, ale komiksáky spíše potěší. Pokud bychom to brali jako film, jedná se o nepřehledný,…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti se snaží přiblížit komiksovým předlohám všude, kde mu to rámec filmu dovolí, tím zajisté musí potěšit každého fanouška tohoto universa. Ve své první částí se mu daří poměrně úspěšně lákat na hlavní atrakci, kterou je souboj mezi Batmanem a Supermanem, ve své…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jitka Kameníková) **

  "Hromada peněz, skvělá myšlenka a Ben Afleck v nejlepší formě, s tímhle vším mohli tvůrci pracovat a předvést tak světu další kultovní komiksový film a konečně se tak vyrovnat Marvelovým hrdinům. Nakonec jen rozdělili svět na dvě poloviny, na ty, kteří na svoje superhrdiny nedají dopustit a na ty,…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Navzdory nemalému množství problémů a nerozumné délce dokáže BvS komiksově bavit a zároveň nabízet zajímavá témata ukotvená v částečně realistickém přístupu. Škoda, že témata nejsou víc prozkoumána a na jejich úkor se zabýváme vedlejším balastem a okatým poklonkováním pro hard core fandy" (více)

 • Filmovyguru.cz (David Hanuš) ****

  "I když má BvS několik logických nedostatků (někdy zase až moc efektně vybuchuje), které nejsou ani tak hrozné, jako v jiných filmech podobného žánru, bude v mém případě patřit rozhodně mezi filmy, které si s chutí pustím kdykoli znovu. Přesně tohle čekám od komiksové podívané, přesto, že jsem z…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Nakoniec, len tento rok nasadil latku o niečo vyššie nedávnym prekvapením menom Deadpool. A vzhľadom na ďalšíe nadchádzajúce projekty z toho pravdepodobne nebude ani strieborná, či bronzová pozícia. To asi nie je výsledok, aký by si Batman, či Superman priali. Odvetné kolo je však v pláne už za rok…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Snímek Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti tak bohužel nelze označit nijak jinak než jako nezvládnutý, špatně sestavený a zklamávající průměr, který funguje zejména jako pomrkávačka na fanoušky a komiksové znalce, sestávající z elementů, které jsou svým provedením v některých případech skvělé a…" (více)

 • Fullmoonzine.cz

  "Pokud tohle má být úvod do DC vesmíru stříbrného plátna, tak by pánové měli přibrzdit. Vystřílet si tolik potenciálních zápletek na sólové filmy během jednoho z nich je vyložené hýření. Neprospívá to ani divákům, ani scénáristům. Teď honem sólovku Wonder Woman a Batmana na spravení chuti." (více)

 • Generace21.cz (Jana Leichterová) ****

  "Film vám připraví pár velice dobrých zvratů a překvapení, takže mu pár chyb na kráse snadno odpustíte. O těchto bonbóncích vám ale nemůžu říct nic bližšího, protože před začátkem filmu ke mně velice vážně promlouval režisér a kladl mi na srdce, abych všem divákům umožnila stejně plný, spoiler-free…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Režisér a nejspíš i Warneři si asi myslí, že co předvedli s Batmanem v Supermanem, zosobňuje esenci komiksovosti, ale mýlí se. Formují patetické pózy, ale chybí jim smysluplný příběh a emoce, aby člověka zasáhlo, když se pokusí někoho zabít. Vykreslují monstrózní akci, ale nezajímají se skutečně o…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) **

  "Nejhorší ale je, že ty akční scény jsou bez jiskry a nápadu - vzhledem k investovaným penězům to lze přičíst buď únavě tvůrčí, nebo mnohem spíš nedostatku času na cokoliv. Další důkaz toho, že honění se za Marvelem a dohánění restů je cesta do pekla." (více)

 • Multiverzum.sk *****

  "Snyder si plní svoje detské sny a na mňa to zaberá! Na film do kina rozhodne choďte. Tento film je bez pochyby udalosť. Je to niečo pre náročnejších divákov, ktorý už majú nejaký ten komiks za sebou, ale postačí, ak ste len nadšenec. So správnym prístupom budete film milovať, ale ak pôjdete na film…" (více)

 • NaFilmu.cz (Daniel Birgus) ***

  "Byla nám slíbená epická podívaná se silným příběhem, bombastickými souboji a prokreslenými postavami. Dostali jsme sice bombastické souboje, ovšem ani ty nezachraňují zbytek. Ploché a nezáživné postavy, plytký děj a nejisté výkony u některých herců. Všechny tyhle nedostatky tvoří pomyslný kryptonit…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Batman v Supermanovi: Úsvit průměrnosti a zbytečnosti. Zack Snyder natočil za neskutečné peníze neskutečný film. Jen ne asi takový, jak mnoho fanoušků doufalo. Z tohohle klání světoznámých komiksových hrdinů se nakonec v kině stala digitální fraška, která se snaží být o tolika věcech, až vlastně…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ****

  "Rozporuplně to ten Zack natočil. Lačně se vrhl po množství materiálu schopného posloužit třem filmům a nacpal ho do jednoho. Namlsaní fanoušci ho za to nejspíš budou houfně velebit, zbytek diváctva ale zakusí zmatení a frustraci. Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti rozhodně nepatří k současné…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Nový počin Zacka Snydera je jedním z nejlepších komiksových filmů všech dob. Kompaktní, skvěle napsaný, zahraný a chytrý film. Je svěžím oživením žánru, který léta ovládá konkurenční studio. Batman v Superman je radost pro opravdové fanoušky i nefanoušky. Užije si ho tedy i divák naprosto netknutý…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace