The Dark Sorcerer

Fantasy / Komedie / Animovaný / Krátkometrážní
Francie, 2013, 12 min

zdepapepa

Existuje taková věc jako že je něco příliš meta? David Cage dotáhl motion a face capture k dokonalosti, bohužel mě však nedokázal vtáhnout do děje dostatečně lidským příběhem. Výsledek tak vypadá jako bonusové scény ze starého Fahrenheita, jako například všudypřítomně se objevující knihovník z Brooklynu - realisticky ztvárněn zcela nerealistický scénář. Ale jako tech demo blbina je TDS dostatečně dobrý, koneckonců ani například Příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy. nikdy nebylo myšleno jako nějaké světoborné dílo literárních kvalit, ale svůj účel využít celou znakovou sadu plní na jedničku. ()

skrblik007

Neskutečně bizarní filmeček, parodující filmařské prostředí a technologii motion capture (což je vlastně neuvěřitelně originální námět). Budiž všechny ty narážky a vtípky důkazem, že David Cage není jen řemeslník produkující tupé "blockbusterové hry", ale že má v hlavě vše srovnané a ví přesně, co chce vyprávět a jak to chce vyprávět (= sofistikovaný scénář s jasným narativním záměrem). Jinak by si nedělal srandu sám ze sebe, ne? ()