Film je součástí a byl vydán na DVD s názvem Pod značkou Baťa.
Osvětový film o chování prodavačů a jejich vstřícnosti k zákazníkům. (oficiální text distributora)

sportovec

Zdánlivě všední instruktážní film prozrazuje mnohé - nejen v tomto případě - o kultuře prodeje vůbec. Hranice mezi pozorností k zákazníkovi (ne spotřebiteli), loajalitou k firmě a naopak dotěrností či nedostatkem pracovní aktivity stejně tak jako soutěž mezi prodavači prozrazují, jak mnoho dokázal předlistopadový režim pohřbít a znehodnotit. Ještě horší je, že podle kritérií, která byla vlastní baťovskému prodeji včetně zásady komplexnosti dosažitelných služeb a dostupných cen, by neobstála anií naše současnost. Zrcadlo neukazuje vždy tu tvář, kterou bychom si přáli vidět. ()

GMVajgl

Říká se: "Není nic nového kromě toho, co bylo zapomenuto." - a tak se Češi po 100 letech znovu mohou naučit tomu, jak obchodovat. Baťa měl mnoho hodně dobrých zásad, které platily vždy a platit budou, a jejich platnost je doložena úžasným úspěchem a celosvětovým rozmachem. Film se netýká jen bot, ale je znát, že je od značky Baťa - je naplněný pozitivní a povzbudivou energií - že by člověk nejradši šel mezi lidi, pomáhat a obchodovat. Tomáš Baťa v roce 1932 řekl: "Bavme se jen knihami, které nás povzbuzují k činům. Povídka, sebekrásněji vyprávěná o neúspěšném životě, neneučí nás vítězit. Naopak taková povídka bere nám radost ze života a odvahu k činům." Film je na youtube. ()