Green Day - American Idiot

(hudební videoklip)
Krátkometrážní / Hudební
USA, 2004, 3 min

Hudobný videoklip americkej punk rockovej kapely Green Day patrí do žánru kalifornského neo-punku. Pieseň "American Idiot" je titulnou skladbou ich siedmeho štúdiového albumu. (MM_Ramone)

Jara.Cimrman.jr

Punkově přímočará hudba a vynikající definování tvorby amerického idiota - média, hysterie, podprahové vymývání mozků. U nás je to podobné, ale tihle kluci to zařvali nahlas a nadšeně si přitom zaskákali před vlajkou s hvězdami a provokativně zelenobílými pruhy. Tudy cesta k mému srdci vede, zvlášť ve chvílích, kdy jednotliví hudebníci hrají rozdílnými rychlostmi a pořád to dává smysl. ()

MM_Ramone

"Green Day: American Idiot" - výborný, profesionálne natočený, video klip kalifornskej, neo-punkovej kapely. Rýchly, melodický song a jednoduchý, energický klip. Šľape to ako dobre namazaný stroj. Traja zohratí hudobníci, potetovaní divokí rebeli, čo nekompromisne valia kritiku voči politike svojej vlastnej krajiny. Tak trocha paradox. Ale veď aj o tom je punk. Vykričať na plnú hubu, to čo si myslím, bez ohľadu na to, koho sa to dotkne. Niekedy je to fakt treba. http://www.youtube.com/watch?v=Ee_uujKuJMI ***** ()

Marek1991

Jednoduchý punk, no toto dielo som bral od Green Day vždy ako mierne pokrytectvo, aj keď by sa s nimi dalo v mnohom súhlasiť, niektoré prejavy a slová boli podľa mňa nesprávne. Klip jednoduchý, výstižný, mierne umelecký a to je tak všetko. ()

corpsy

Korene plus remeselná dokonalosť videoklipu. Prečo korene? No lebo Green Day sa vrátili k svojej umeleckej, trojminútovej forme. Paráda. ()

LuiCJ

Zaujímavé efekty, dobrý strih, punk rock v spojení s pop punkom a nadávky. Zábery, v ktorých bol jeden spevák spomalený a druhý zrýchlený boli veľmi dobré, no to hádzanie sa a ničenie hudobných nástrojov v "zelenej" tekutine som nejako nepochopil. ()

Boudyy

Protibushovská hymna z eponymního alba, které bývá označováno jako punková opera a které po nemastném Warning! vyšvihlo kapelu opět do výšin, v nichž pobývali v polovině 90. let. Klip, v němž americký patriotismus doslova stříká z pruhů americké vlajky, akorát trochu "upravené" samotnými GD do zelené barvy. Dynamické, originální, s myšlenkou. ()