Externí recenze k filmu (11)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Okamžiky, kdy Ibn Sínovi studenti získávají nové vědomosti a používají je v praxi, na nás stále přenáší dávnou dřinu, úžas a bolest, ale politická i romantická linie upadají do tragické šablonovitosti. Ranhojič je tedy v mnoha ohledech režisérským triumfem Phillippa Stölzla. Jenže při náročné…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Kateřina Vimmerová) *****

  "Ranhojič je skvěle vyprávněným příběhem a umně natočeným historickým filmem, který jistě s radostí shlédne většina diváků. Pokud má nějaké zápory, jedná se o malichernosti, které si ani nezaslouží zmiňovat" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ***

  "Američani mají takový hezký slovní obrat "barely competent". To znamená, že něco funguje víceméně tak, jak má, ale chlubit se tím nikdo nebude a nejlepší by bylo na to zapomenout. Ranhojič je přesně takový film." (více)

 • Filmpress.sk (Viera Langerová)

  "Tieto voľné variácie na historickú tému do značnej miery prekonáva dôkladnosť celej výpravy, aj keď vidieť kočujúcich Židov v jurtách je osobitý zážitok. Úroveň dobovej imaginácie oboch svetov ako západného, tak východného je tak jedinou radosťou cinefilov, pre ktorých história tejto časti sveta…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ****

  "Přes závěrečné výtky ale rozhodně Ranhojič za vidění stojí, protože v záplavě mnohdy povrchních a čistě na efekt točených hollywoodských spektáklů dává divákovi možnost se zamyslet, sledovat zajímavé postavy a poslouchat dialogy "o něčem". A takových filmů je v současnosti v kinech pořád hodně málo." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Podobné magické elementy, jak vypadlé z Pohádek tisíce a jedné noci, však nepůsobí příliš přesvědčivě v okolním prostředí, ve kterém se umírá, zuří války a nepokoje a náboženství zaslepuje v člověku rozum a zdravý úsudek. Jde ale o kombinaci kuriózní, se kterou se režisér popral ještě celkem dobře…" (více)

 • Generace21.cz (Karolina Tomšová) ****

  "Přesto je film ale velmi dobře zvládnutým režisérským kouskem z německé dílny a nabízí pestrou přehlídku akce, romance, Orientu i trošku toho lékařského poučení. Pokud se vám tedy nechce po večerech stále sledovat romantické komedie či akční thrillery, dejte šanci Ranhojičovi a nechte se okouzlit…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Filmový příběh i samotná knižní předloha však neodpovídá historickým skutečnostem. Stejně jako spisovatel Noah Gordon si vytvořil svůj fiktivní příběh o setkání s historicky známou osobností, tak i film nabízí fiktivní příběh pro pobavení. Jestli se podaří zaujmout diváka a přiblížit složité období…" (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Hlavní, co bych filmu vytknul, je absence jakéhokoli náznaku Robova předchozího vzdělání. Může se tak zdát, že se z negramotného sirotka, pro kterého končí svět na obzoru za rodnou vesnicí, stane zázrakem vědychtivý mladík, domluvící se po celém světě od Anglie až po Persii. Tutéž námitku bych měl…" (více)

 • Obrazor.cz (Ilona Podivínská) ***

  "Jedno téma filmu střídá druhé, aby v krátké době mohlo být zprostředkováno co nejvíce „zajímavého“ v orientálních dekoracích. Do popředí se dostávají náboženské, krajně zjednodušené stereotypy i morální polarizace určující dobré a špatné strany. Možná by bylo lepší nehovořit ani o adaptaci, ale o…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) *****

  "Ranhojič mě tak uchvátil, že jsem si ani nestačil všimnout jeho rozmáchlé stopáže. 150 minut je jindy na hranici snesitelnosti, ale pokud je film dobrý, ani se nenadějete. Ranhojič je po letech první historický film, který si dám ještě jednou a na větším plátně. Ať neunikne ani vám!" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace