Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem. (Bontonfilm)

anitae

Pokud to budu brát jako středověkou pohádku tak se mi to líbilo. Cesta z Anglie, obřízka, odstranění slepáku, přátelství, láska a mor. A taky mi trochu vadila příliš dlouhá stopáž. ()

frbulka

Film přesně dle mého gusta. Nejdříve se ocitáme v šedivé středověké Anglii, zamořené chudobou, nevzdělaností, nemocemi a všudypřítomnou smrtí, abychom se o několik let později s Robem Colem vydali směr dálný východ, kde chce mladý Rob objevit lék na nemoc, která mu vzala milovanou matku. Jen zde, v této vyspělé civilizaci, kde ještě nezapomněli na odkaz Antiky, se může vzdělat v lékařském umění. Pro mě to bylo po všech stránkách dokonalé. Překrásné obrazy přírody, úžasná atmosféra kdekoliv, kde se film odehrával, přesvědčivé postavy, kvalitní herecké výkony (samozřejmě výborný Ben Kingsley či Stellan Skarsgard, ale i pro mě dosud neznámý Tom Payne a Emma Rigby). Takových filmů by mělo být více. ()

Katcat

Tenhle film mě tak hrozně překvapil, až jsem nevěřila vlastním očím. To nejde popsat. To musíte prostě vidět. ()

Torgal

Nemci sa vytasili s prekvapujúco vydarenou historickou drámou. Obzvlášť výprava je skvostná a v závere odmení diváka aj epickou bitkou. Navyše pohľad na stredoveké lekárstvo je fascinujúci sám o sebe, hlavne v porovnaní s úrovňou vzdelanosti v Oriente. 8-/10 ()

kacaabba

Scénáristé udělali z knihy stejného názvu "americkou pohádku pro dospělé". Velká škoda. Chcete-li tedy příběh opravdovější, přečtěte si knihu. ()

Miki68

Němečtí tvůrci překvapili. Dvě a půl hodiny uteklo jako voda a ani na chvíli jsem se nenudil. Výpravné drama, dobrá kamera, hudba i herecké výkony. Trochu předvídatelný scénář ale celkově velmi dobré. ()

Eventyrer

Film nám ukázal brutalitu lekárskeho prostredia v časoch stredoveku, čo bolo hlavnou podstatou filmu ktorý napodiv, nebol schopný nudiť ma. Skvelý herci, výprava a skoro neandertálsky pôsobiaci Londýn si ma získal aj v tejto podobe anglickej stoky. Smrad, prostitúcia a šarlatánsky liečitelia, to je stredovek aký má byť. Naopak v Oriente sa nám predviedla úplne odlišná tvár, ktorú spoznávame aj s mladý Robom. Hepijendový koniec moje srdiečko potešil, pretože to nebolo tak nechutne presladené ako to u podobných filmoch býva zvykom. ()

LordMysti

Manželka mě na tento film přemluvila s tím že to není vůbec můj šálek čaje, výsledek mě příjemně překvapil. Na to jak to bylo dlouhé byl příběh odvyprávěný poutavě a zajímavě. Ani se mi nechce věřit že je to pouze německý film, filmový look byl opravdu parádní. Za mě velké překvapení. ()

sanikope

predvídateľne, postavy sa veľku väčšinu času chovajú absolutne nelogicky a pritom sa neustále usmievaju, slabši priemer... ()

s1r1us

Škoda. Sice zdlouhavé, ale zato tak trochu ploché a strohé :] putování zasazené do kulis středověku. Kdyby to bylo o něco líp natočeno, tak to mohla být fajn orientání, romantická pohádka z dob křížáckých výprav. Škoda, přeškoda. Takhle je to jen výpravnější rodinná pohádka pro starší děti na nedělní podvečer u TV. Je to vcelku fajn, ale do kina by se to nehodilo. Body navíc za uvodní část a humornou nadsázku, druhé části za vykreslení orientální atmosféry. Body mínus zejména za herecké "umění" Emmy Rigby (a nejen její) a za postupně čím dál vetší celkovou pitomoučkost. ()

haWranka

Pro mě opravdu milé překvapení. Je to vlastně taková historická pohádka se sympatickými postavami, pár nechutnými scénami (no jo, středověk a medicína) a několika kýčovitými momenty. Ale ani jednou jsem se nenudila a zajímalo mě, jak to vlastně všechno dopadne. ()

Dark seer

Moc dobrá podívaná. Svědomí mi bohužel nedovolí dát pátou hvězdu právě kvůli některým nesmyslnostem, které se ve filmu objevily, ale zároveň mě štve, že nedávám pět, když jsem se u filmu tak dobře bavil. ()

Kotsour

Chvílemi trochu naivní, ale rozhodně nevšední historický film, který tak trochu mimoděk poodkryje i pokličku středověké společnosti jako takové a zobrazuje ji realističtěji, než jiné "pohádkové" nesmysly. Některé věci spadaly trochu do klišé, ale vnímám to sdělení, které nám chtěl Stölzl říct a to je podstatné. Dovolím si takovou poznámku: těžko říct čím to je, že my se od středověku někam dostali, kdežto muslimové, tehdy mnohem vyspělejší, se dostali právě do středověku... ()

1985lula

Keby som nečítala knihu, tak napíšem, že film je parádny......ale......keďže knižku som čítala a doslova ju hltala očami, tak napíšem len toľko, že s predlohou to nemá takmer nič spoločné. Jasné, porovnávať knihu s filmom sa nedá lebo kniha je ďaleko obsiahlejšia, lenže tu bolo toľko rozporov, že mám pocit akoby som videla celkom iný film. Napriek tomu hodnotím veľmi kladne a určite odporúčam. ()

Aleix

Dlouhý to bylo jak tejden před vejplatou a já se každou chvilku bál , že to brzy skončí. Moc pěkný a jen mě to utvrzuje v tom ,že v jedenáctým století bych byl už po explozi slepáku dávno pod kytkama. ()

ER

Tak jsme se něco dozvěděli o tom,jak se židi,toužící po lékařském vzdělání,museli dostat dost daleko od své domoviny a kdo nebyl žid,měl to o hodně dál. Ale jeden takový se našel a risknul to (však byl z Anglie),touha po vědění byla silnější,než strach. A aby to nebylo až tak fádní,tak má i schopnost poznat "příchod" smrti. Dotud dobrý,ale kulisy,tvořící perský svět se všemi ctnostmi,ale i problémy, tomu až tak nesluší. Více se mi po dramatické linii líbila ta evropská část,pokud se ale děj soustředil na lékařské otázky,pak bylo vše v pořádku. ()