Goodbye World

whack

Priemer, ktorý sa na autorov predošlý film Bold Native nechytá. Vo filme nie je veľa postáv, sympatický mi bol zo začiatku A.L.F. sabotér Benji (Mark Webber) a pseudo-rebelka Ariel (Remy Nozik), ale o nejaký aktivizmus tu vôbec nejde. Vzťahy postáv boli krehké, že im nebolo ľahké uveriť. Nejde o apokalyptický film, ani o film s nejakou agitkou. „Apokalypsa“ je len kulisou a je nepodstatná; skutočná apokalypsa prebieha v medziľudských vzťahoch, a o tom je celá pointa filmu. ()

sniper18

Je to priemerná katastroficky ladená dráma. Má dosť dobrý príbeh o skupine ľudí, ktorí sa po rozsiahlom nečakanom cybernetickom útoku, ktorý všetko ochromil rozhodnú stráviť nejaký čas na lesnej usadlosti, kde žije manželský pár ich známych, aby tu spoločne počkali, kým sa to celé skončí. Lenže zákony padli a zavládla anarchia a tak sa dostávajú do rôznych problémov a navyše sa komplikujú aj vzťahy medzi nimi. Spracovanie nie je zlé, ale rozhodne s ním nie som moc spokojný. Táto rématika ponúka slušný potenciál a vo viacerých smeroch, ale nanešťastie to tvorcovia pojali presne tak, ako som sa aj najviac obával. Všetky dôležité postavy sa už po chvíli presunú do lesnej usadlosti, takže opäť sa prakticky všetko zaujímavé odohráva mimo hlavného diania. Tu sa riešia skôr nepodstatné veci, okolitá situácia sa ich dotkne len veľmi zriedka a aj to len miernym spôsobom, čo sa nezmení až do konca a to ma samozrejme dosť mrzí, ale našťastie mi takmer všetky postavy prišli dostatočne sympatické a celkom zaujímavé, pričom ani tie vzťahy medzi nimi ma nerušili ani zďaleka tak, ako v mnohých podobných filmoch, k tomu sa tu nájdu aj dve, tri celkom slušné situácie a tak síce to určite mohlo byť aj neporovnateľne lepšie, ale na moje prekvapenie som sa vôbec nenudil a dá sa na to bez problémov pozerať. O nejakej akcii alebo podobných situáciách sa tu očakávane moc hovoriť nedá, to je len pár nepodstatných maličkostí. Herecké obsadenie je na tom dobre, získal si ma hlavne racionálny majiteľ usadlosti, ale ako som spomínal, všetci mi prišli bez problémov. Čo sa týka réžie a technickej stránky, o nejakých výrazných kladoch sa tu moc hovoriť nedá, čo moc nedovoľoval ani rozpočet, ale aspoň je to slušne natočené a celkom seriózne zvládnuté a tak si ani moc nemôžem sťažovať. Takže to síce dopadlo približne tak, ako som sa aj najviac obával, no je mi jasné, že to bolo skôr rozpočtom, ktorý nedovoľoval nič zaujímavejšie, než neschopnosťou tvorcov, ako je to v tomto type filmu časté. A tak síce keby som Goodbye world nevidel, prakticky o nič by som neprišiel, ale zároveň to jedno pozretie neľutujem, dalo sa na to pozerať bez toho, aby som sa nudil, čo je hlavné. 53% ()

JohnCZ

Velmi křehké vztahy během rané fáze apokalypsy. Film rozhodně není komedie (uvedený žánr je úplně mimo) a postapo je to jen velice okrajově (plakát je hodně zavádějící). Goodbye World je klasická neškodná indie konverzačka a aby to nebyla taková nuda, tak s jedním headshotem na závěr. Abych pravdu řekl, nenudil jsem se. Je to docela slušně napsané, dobře zahrané, ale tak nějak je podobných filmů tak velké množství, že Goodbye World mezi nimi strašně rychle zapadne, protože nepřináší nic, co by výrazněji zaujalo. Navíc, v závěru se až moc tlačí na pilu a opravdu jsem měl pocit, že sleduju 587. epizodu nějakého nekonečného seriálu. Ale má to fajn hudbu, to jo. ()

kaylin

Mám rád filmy, které se vztahují k tomu, že končí život tak, jak doposud existoval. Mám je rád hlavně tehdy, kdy vlastně o apokalypsu nejde, jde o to, jak se zachovají lidé, jak budou jednat, jak se mění jejich hodnoty. V tomhle směru mi "Goodbye World" prostě sedl, i když konec prostě není šálek mého čaje. Komická rovina byla přesně dávkována. ()

Aljak

Ach jaj, ďalší film s motívom "apokalypsy" a o tom ako sa skupina zachránených pokúša nájsť riešenie. Neviem aký má tento film vlastne zmysel, ale prvú hodinu sa prakticky nič zásadné nedialo. Akurát tak partia starých známych sa stretnú v nejakom domčeku mimo civilizácie a diskutujú. A čo? No nič... Potom sa to síce čiastočne rozbehlo, ale aj tak to bolo úplne fádne, ničím výnimočné. No a popravde, všetky tie postavy mi pomaly ale isto postupne už išli na nervy. Najsympatickejšia "postava" z celého príbehu bol napokon ten veľký plyšový medveď... ()

VanTom

Několik kamarádů z vysoké (+ partneři) se sjede na soběstačné usedlosti v přírodě jedněch z nich zrovna v době, kdy dochází ke "kolapsu civilizace" (protože hackeři vypnuli elektřinu a teroristi vyhodili do vzduchu zásobovací kamióny - okamžitě tak společnost ochromily nezvladatelné nepokoje a krvavé výtržnosti, ehm). No a tam se opíjejí, zkuřují, baví a tlachají jak na třídním srazu, narážejí na "dávné křivdy" a samozřejmě se také trochu promíchají v partnerských rovnicích. A ani mi tento pohlednicově mělký přístup k "apokalypse" nevadil, i když se tu přirozeně moc zásadního či dramatického nedělo. ()

zolo23

Slušná komorná konverzačka starých priateľov na odľahlom mieste v jednej chate. Nečakajte žiadne zábery na "Apokalypsu" hovorí sa o nej len v médiach, film je založený len na pocitoch a problémoch jednotlivcov v danej situácii a živote niektorých v minulosti. Čakal som väčšiu nudu, ale celkom ma to bavilo. Môže za to i docela kvalitné herecké obsadenie. Prakticky ani jedna postava mi nebola nesympatická, či už pozitívna, alebo negatívna. A hudba je celkom trefná, dobre použitá. Ok ()

666Carnage

Průměrný katastrofický film s docela zajímavýma hercema a věc, která zhroutila svět byla docela originální. Akorád škoda toho konečného lovestory. 55% ()

Wancohoff

zo zaciatku sa to tvarilo ako komedia, no potom sa to chcelo tvarit ako drama, no bola to len nudna konina. pre mna strata casu. ()

pilarius

Jednoduchý film, kde je postapo jen pozadím pro to, aby se sešla banda vcelku plochých, avšak docela zajímavých a hlavně výborně zahraných postav. Nečekejte žádné zvláštní napětí ani žádnou zvláštní akci, tady se řeší jen vztahy a postoje vůči světu plus nějaká ta základní morálka. Nenudil jsem se a film na mě zapůsobil takovým příjemným optimismem, prvních pár minut ale ukazovalo na něco ještě mnohem zajímavějšího. Škoda. ()

Blowler

Hípíci, hackeři a všemožní odpadlíci společnosti (vischni to jsou kamarádi ze studií) se slezou na ekochapupě, aby tam přečkali konec světa. Mezitím řeší záležitostí typu "proč sis mě bral, když miluješ tu druhou" a jen tak mimoděk zjistí, že apokalypsu odstartoval jeden z nich. Rannou fázi apokalypsy jsem si nepředstavoval tak šíleně nudnou. ()

dwbmb

Apokalypsa (pěkně hloupá) zde tvoří jen jeviště pro partnerské drama. Několik párů se (mimo jiné) díky apokalypse usadí v zapadlé chatce a to, co následuje, připomíná VyVolené, Big Brothera nebo jinou podobnou soutěž. Ten byl s tím, ale už je s ním, přitom se chce vrátit k tamtomu, ale nakonec si to rozmyslí. Občas to proloží nějakou to společenskou hrou nebo někoho zastřelí. A už jsem psal, že ta apokalypsa je hloupá? A to jste ještě neviděli, jak vlastně vznikla. ()

dudo24

Vôbec to nebolo zlé. Škoda len, že väčšina problémov v milostných vzťahoch nebola podmienená “koncom sveta” ale typickými komplikáciami v partnerskom súžití, čo nezapadalo trochu do tematiky. Mohlo tam byť aj viac riešenia “apokalyptických” problémov aj medzi sebou aj medzi susedmi. Prišlo mi to ale celkom autentické. Kto nerozmýšľal nad tým čo bude robiť ak také niečo vypukne, tu má nejakú inšpiráciu. ()

ostre_pero

Nesúhlasím so sniperom a myslím si, že tomuto filmu by sa ani nehodilo, aby sa odohrával v centre apokalypsy. Naopak, práve takto to bol pre mňa skutočný zážitok, solídna štúdia ľudských charakterov, správania sa v značne krízovej, možno až bezvýchodiskovej situácii. Veľmi príjemní herci, chytľavý soundtrack a ani o prekvapenia nebola núdza. Nádherný zážitok! ()