poster

The Audience (divadelní záznam)

 • Velká Británie

  National Theatre Live: The Audience

 • Austrálie

  National Theatre Live: The Audience

Drama / Komedie

Velká Británie, 2013, 150 min

Režie:

Stephen Daldry

Scénář:

Peter Morgan
 • Huguette
  *****

  Představení jsem viděla přímo v Gielgud Theatre a byl to ohromný zážitek. Helen Mirren i ostatní byli fenomenální.(28.3.2014)

 • kika1650
  ****

  Takto nejak by vyzerala "politickejšia" The Queen. Morganovi sa podarilo, iste trochu skratkovito, no predsa umne reflektovať politickú kultúru ...jednej monarchie, vzdávajúc hold tej tichej konštante Británie, kráľovnej. Nemýľme sa, táto kráľovná nemá o nič bližšie k skutočnej osobe - ide o ľúbivú oslavu jedného kultu, o zobrazenie kráľovnej ako stelesnenia Anglicka samotného - jeho ducha, jeho humoru a jeho ideálov. Po Helen dostane asi aj Peter šľachtický titul za službu Jej Veličenstvu... :) Vyzdvihnúť treba aj výborné výkony všetkých hercov, ktorí si zjavne užívajú stvárňovanie ikonických premiérov, s ich typickými tikmi a catch phrases.(12.7.2014)

 • Lenny.M
  *****

  Prodala bych ledvinu, jen abych tohle mohla vidět na živo.(9.1.2018)

 • Tirion
  *****

  Dokonalé souznění a hlavně dokonalá Helen Mirren, které úlohu ulehčil Morga svým vzdušným scénářem a Daldry svou chápající režií. Až si říkám, že s nikým jiným by Helen pracovat snad ani neměla.(21.6.2013)

 • DaViD´82
  ****

  Nesnesitelná lehkost vládnutí v nepřiznané třetí řadě Jistě, pana ministře/premiére v (před)pokračování Královny. A zatímco tam ji... ehm, Její Veličenstvo duo Peter Morgan a Helen Mirren sledovalo ve vážném tónu na prostoru jednoho týdne, tak zde ji... ehm, Její Veličenstvo v odlehčeném tónu sledují na prostoru více jak šedesáti let skrze "terapeutické" rozhovory mezi čtyřma očima s řadou tolik rozdílných a přitom tak stejných premiérů; a samozřejmě i jedné premiérky.(14.6.2013)

 • - Autor divadelní hry Peter Morgan do látky zasahoval ještě i v době, kdy se hra již několik měsíců hrála. Do děje/textu tak průběžně zakomponoval nejen odstoupení papeže Benedikta XVI. či smrt Margaret Thatcherové, ale i mnohé další zásadní události. Verze zachycená kamerami v rámci projektu National Theatre Live by však měla být již neměnná.
  (DaViD´82)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace