Anomálie

The Anomaly

Sci-Fi

Velká Británie, 2014, 97 min

• Milky.

Zmatené, levné a stupidní Bčko (možná i Cčko) s Mickeym z Doctora Who a Damonem z Vampire Diaries. Příběh nudné klišé, scénář je padlý na hlavu, herci očividně moc tréningu nepobrali, což se režisér (opět Mickey) snažil zamaskovat rádoby efektním zpomaleným zpracováním soubojů. Spíš to ale působí hodně blbě. Velmi sračkoidní, tupé a zmatené béčko, ze kterého číší touha být něco víc. Jsem si ale dost jistý, že skončí nepovšimnuté v propadlišti času, stejně jako těch pár šupů, co do něj investovali.(26.10.2014)

CITÁT - Vydržíš být statečný ještě chvíli?.......... Hlavní hrdina Ryan (Režisér Noel Clarke) se probudí kdesi a kdysi - netuší. Když šel spát byl leden, ale hodinky, které má na ruce a nejsou jeho ukazují červen. CITÁT - Jaký je rok?!?!. Ano, teď! Jaký je rok!!!!!!....... Má prostě podivné "okno". Bohužel, divák trpí stejně jako Ryan, dost dlouho totiž vůbec nikdo netuší, co se děje. Zjistil jsem, že než se k tomu příběh dobéře, celkem jsem se nudil. Trvalo to dost dlouho. Nejlepší na filmu je kameraman David Katznelson. Jeho práce je výborná. Pěkné záběry, zpomalené souboje, žádné rychlé scény. Divák si tak může užít krásnou choreografii osobních soubojů. Zvláště ten okolo 55 minuty je chuťovka. Příběh a scénář (Simon Lewis) je hodně zmatený, neucelený a má spousty trhlin a nelogických situací. CITÁT - Řekni: Kód 0104........... Nemám rád takový zmatený děj. A až (asi) přijde "šokující" konec, nebudu šokován. Hudba (Tom Linden) je průměrná, moc černošská a nesourodá. Herecké obsazení je nevýrazné a snad jediný, kdo za něco stojí je Alexis Knapp, která hraje Danu. Nemá však moc prostoru a tak divák prostě jen obdivuje její krásu. Příšerně vypadají různá města na pozadí, promítané na zelené plátno. CITÁT - Čas vypršel..............(1.11.2014)

• VanTom

Skákání dopředu o dny / týdny / měsíce a pozvolné skládání dílků zápletky v pěkně navozené budoucnosti dávalo nemalou naději na chytré scífko. I ty soubojové scény na jeden (různě zpomalovaný - zrychlovaný) záběr měly přes svou strojenost něco do sebe. Ovšem s přibývající stopáží celá konspirace začala dost nudit a sypala se jak domeček z karet, obtěžkaná pitomostmi a instantní romancí.(13.2.2017)

Prazvláštní snímek. Děj a atmosféra kde ani hlavní postava ani vy skoro nemáte páru co se tady sakra děje, docela u mě zabrala takže jsem se bavil jak to šlo. Herecké obsazení mi je taky sympatické a celkem jsem to dokoukal bez problémů, ikdyž je pravda že neustále se opakující zpomalování při akčních scénách je ze začátku super, tak to nakonec začalo spíš otravovat. Průměr, protože je to druh filmu který zapneš jednou, za pár dní zapomeneš že jsi ho viděl a už si ho nepustíš znovu.(19.10.2020)

• Pitryx

Tak jak to zpočátku vypadalo nadějně, tak jsem se po více než půlhodině začal nudit, a v polovině to vypnul. Do konce jsem se podíval, až když jsem měl jinou práci, a sledoval to jen jedním okem. Pár záběrů z budoucnosti, a pak guláš nad guláš. Pořád dokolečka totéž a totéž. Pro mne naprostá blbina tak za desítku s bídou.(10.5.2017)

• - Spoiler: Než Ryan (Noel Clarke) zastřelí staříka, jež ovládal jeho mysl, dívá se na odpočet na mobilu, který mu ale ukazuje méně sekund, než je reálná doba ve filmu, kdy ještě zůstane sám sebou. (Geriel)

• - Ryan (Noel Clarke) opět procitá, tentokrát po té, co si sám nasadil pouta. Vejde do laboratoře, kde ho překvapí a zajmou. Dívá se na mobil, který mu ukazuje zhruba tři minuty, než opět nebude sám sebou. Dalších minimálně patnáct minut se však nepromění. (Geriel)

• - Policisté ve filmu používají automobily britské značky Lotus model Evora. (rainman93)