poster

Slečna Marplová: Karibské tajemství (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: A Caribbean Mystery

 • Slovensko

  Slečna Marpleová: Karibské tajomstvo

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2013, 89 min

 • misterz
  ****

  Jedno výborné detektívne karibské dobrodružstvo, ktoré okrem zamotanej krimi pointy dýcha aj príjemnou exotickou atmosférou. V tomto prípade nebola na zahodenie ani kamera, skrátka slušný duševný aj vizuálny pokrm. Vraha som neuhádol, aj keď podľa vysvetlenia na záver tu boli indície po celý čas. Slušný nadpriemer. 80/100(11.11.2017)

 • Autogram
  ***

  Nuda, nuda, občas mŕtvola, kde sú tie staré časy svižných 50-minútových poirotoviek... Prvá polovica tak pomalá, že už to záver nemohol dobehnúť. (13.6.2015) –––– Na druhýkrát som dokázal oceniť exotické prostredie aj dobre vymyslený vysvetľujúci záver. Ale stále mi vadila prehnaná dĺžka a priveľa omáčky okolo zápletky. (19.1.2019)(13.6.2015)

 • filmmovier
  ****

  Po nekonečněsakra dlouhé přestávce je slečna Marplová v plné síle zpátky s novými epizodami a hned z Karibiku. Sice poněkud nechápu, proč tenhle případ, jeden z mých nejoblíbenějších se slečnou Marplovou, nenatočili už před Nemesis, které předchází a nechali si ho až na poslední sérii, ale to je jen detail. Změny byly fajn, ta záležitost s Bondem, Jamesem Bondem a neznýmým spisovatelem hledajícím inspiraci byla vážně perfektní, rozuzlení taktéž. Pokles kvality jsem neshledal, vše se perfektně drží v zajetých kolejích, změna prostředí prospěla, opět skvěle obsazeno, natočeno, napsáno a vyřešeno a slabší než Poirot, takže já jsem spokojen. Jule McKenzie je v roli slečny Marplové uvěřitelná už od minulé série takže nemám co vytknout a těším se, co přijde příště. Přecijenom ale jsou v této sérii i lepší epizody, takže to nechám jen na čtyřech, ale na hodně silných. 85%.(13.6.2015)

 • MM_Ramone
  ***

  Anglická spisovateľka Agatha Christie napísala množstvo kvalitných kriminálnych a detektívnych príbehov. Stvorila dve svetoznáme literárne postavy. Jedným je belgický gentleman Hercule Poirot a druhou je stará slečna Jane Marpleová. Práve ona musí v tejto filmovej adaptácii vyriešiť "Karibské tajomstvo". Kniha "The Caribbean Mystery" bola napísaná v 1964. O štyridsať deväť rokov neskôr natočil režisér Charlie Palmer jej televíznu verziu. Titulnú postavu stvárnila herečka Julia McKenzie. ***(1.3.2017)

 • akisha
  ***

  Nejoblíbenější mou postavou z knížky byl pan Rafiel, popisován jako stoletý stařeček s pavoučíma končetinama a zde zvolený herec vypadal v porovnání s tím popisem jako zdatný wrestler. Nicméně tenhle díl je asi nejvíc atraktivní exotickým prostředím Karibiku a jako tolik jiných začíná tím, že "někdo někoho pozná, neřekne nikomu koho a do rána natáhne brka." Některý herecký výkony (Molly obzvlášť) mi i na Marplovou přišly poněkud moc hysterický, ale budiž. Tentokrát se ovšem zpracování knížce nevyrovnalo ani zpola a není na něm nic moc zajímavýho, což až na Nekonečnou noc platí pro tuhle nejnovější várku Miss Marple tak nějak celkově. Nejlepší díly tak pro mě zůstávají ty s Geraldine McEwan (vzpomeňme úžasnou Vraždu na faře například, ta hudba, herci, atmosféra, příběh atd., je aspoň o třídu lepší, než tohle).(21.2.2016)