Slečna Marplová: Karibské tajemství (TV film)

Marple: A Caribbean Mystery

Slečna Marpleová: Karibské tajomstvo

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2013, 89 min

Jojo jak tu čtu i jinde, tohle považuji za nejlepší díl s Julií. Vůbec to nejde srovnávat s nejstaršími Poiroty, kde to stálo hlavně na hereckém umu. Tady už si nemůžou tvůrci dovolit šlápnout vedle ani s technickým zpracováním a to je na té maximální úrovni. Líbilo se mi zobrazování vzpomínek Márplové a Jamesem Bondem mě úplně rozsekali. Jediné co mě trošku zklamalo, že byla lehce jednoduchá zápletka. ... Drogy, skleněné oko, voodoo, alkohol, prášky na srdce, otec, fotografie.(27.1.2016)

Já nevím no. Na nové díly Slečny Marplové jsem se dost těšil i když mi Julia McKenzie moc k srdci nepřirostla, ale když už hold nejsou nové kousky s H. Poirotem, tak alespoň tohle. No upřímně ze začátku jsem byl jako ve snu, hrůza a děs. V polovině se to dramaticky zlepšuje a konec je vyložená chuťovka. Co mě ovšem zarazilo nejvíc, byla celkem solidní podobnost právě s Poirotem. Nevím jestli za to mohla i ta exotická destinace, ale skoro celé pátrání slečny Marplové mi až nápadně připomínalo styl slavného detektiva. Buď jak buď film to rozhodně není špatný a zvlášť konec se povedl, ale mě prostě Slečna Marplová a Karibik dohromady moc nejdou. 65 %(24.6.2015)

Julia McKenzie se snaží, takže jsem ochotná ji strpět a na další díly se podívám...ale Geraldine to není a nebude a slečna Marplová jakbysmet ne. Jsou to prostě milé filmy ze staré Anglie, ve kterých se vraždí a pobíhá tam postarší paní, co se tváří, že tomu rozumí. Jenže není tam ta elegance, není tam to chytrost v očích, ta jiskra. Je tam jen "bábinka", o jejíž zdraví si občas dělám obavy a pavlačově zvědavý výraz očekávájící pravidelnou dávku drbů. No a Karibské tajemství jako takové je fajn.(2.7.2015)

Serie a epizoda: S06E01. Po delsi prestavce konecne nove dily - soubezne s finalni 13. radou H. Poirota (budiz mu zeme lehka). Na Agathe vzdycky hodnotim hlavne poslednich 15-20 min, cili logicnost, prekvapivost pointy a pak samozrejme i zbytek pribehu. A i kdyz se mi vic libila predchozi predstavitelka Marplove (Geraldine McEwan), primhourim oko nad nevyraznou babcou McKenziovou (ktera serii tahne tusim od druhe pulky), protoze rozuzleni zafungovalo jak ma. Vraha jsem neodhadl, mrtvol bylo jak v Shakespearovi a prostredi se jim povedlo. Sice jsem mel u dvou scen pocit, ze je pozadi malovane, ale tezko rict. Naprosto me ale dostala scenaristicka hricka s jednim nejmenovanym spisovatelem, ktery hleda jmeno pro sveho noveho hrdinu. A ejhle, on to byl mozna ornitolog :-D(8.12.2013)

Exotika sedí Marplové stejně jako Poirotovi. Hodně zamotaný případ s fotkou a vzpomínkami vášnivého lovce nevyřešených případů, nějaké to vydíráníčko, chlast, voodoo a rock'n'roll, vrah (vrahyně) už podle xichtu, takže o to snazší rozplétání, tísnivé karibské dusno, více vraždiček, prostě pošušňáníčko pro filmového agáthomilce.(4.1.2018)