Slečna Marplová: Karibské tajemství (TV film)

Marple: A Caribbean Mystery

Slečna Marpleová: Karibské tajomstvo

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2013, 89 min

Po nekonečněsakra dlouhé přestávce je slečna Marplová v plné síle zpátky s novými epizodami a hned z Karibiku. Sice poněkud nechápu, proč tenhle případ, jeden z mých nejoblíbenějších se slečnou Marplovou, nenatočili už před Nemesis, které předchází a nechali si ho až na poslední sérii, ale to je jen detail. Změny byly fajn, ta záležitost s Bondem, Jamesem Bondem a neznýmým spisovatelem hledajícím inspiraci byla vážně perfektní, rozuzlení taktéž. Pokles kvality jsem neshledal, vše se perfektně drží v zajetých kolejích, změna prostředí prospěla, opět skvěle obsazeno, natočeno, napsáno a vyřešeno a slabší než Poirot, takže já jsem spokojen. Jule McKenzie je v roli slečny Marplové uvěřitelná už od minulé série takže nemám co vytknout a těším se, co přijde příště. Přecijenom ale jsou v této sérii i lepší epizody, takže to nechám jen na čtyřech, ale na hodně silných. 85%.(13.6.2015)

Julia McKenzie se snaží, takže jsem ochotná ji strpět a na další díly se podívám...ale Geraldine to není a nebude a slečna Marplová jakbysmet ne. Jsou to prostě milé filmy ze staré Anglie, ve kterých se vraždí a pobíhá tam postarší paní, co se tváří, že tomu rozumí. Jenže není tam ta elegance, není tam to chytrost v očích, ta jiskra. Je tam jen "bábinka", o jejíž zdraví si občas dělám obavy a pavlačově zvědavý výraz očekávájící pravidelnou dávku drbů. No a Karibské tajemství jako takové je fajn.(2.7.2015)

Nejoblíbenější mou postavou z knížky byl pan Rafiel, popisován jako stoletý stařeček s pavoučíma končetinama a zde zvolený herec vypadal v porovnání s tím popisem jako zdatný wrestler. Nicméně tenhle díl je asi nejvíc atraktivní exotickým prostředím Karibiku a jako tolik jiných začíná tím, že "někdo někoho pozná, neřekne nikomu koho a do rána natáhne brka." Některý herecký výkony (Molly obzvlášť) mi i na Marplovou přišly poněkud moc hysterický, ale budiž. Tentokrát se ovšem zpracování knížce nevyrovnalo ani zpola a není na něm nic moc zajímavýho, což až na Nekonečnou noc platí pro tuhle nejnovější várku Miss Marple tak nějak celkově. Nejlepší díly tak pro mě zůstávají ty s Geraldine McEwan (vzpomeňme úžasnou Vraždu na faře například, ta hudba, herci, atmosféra, příběh atd., je aspoň o třídu lepší, než tohle).(21.2.2016)

Anglická spisovateľka Agatha Christie napísala množstvo kvalitných kriminálnych a detektívnych príbehov. Stvorila dve svetoznáme literárne postavy. Jedným je belgický gentleman Hercule Poirot a druhou je stará slečna Jane Marpleová. Práve ona musí v tejto filmovej adaptácii vyriešiť "Karibské tajomstvo". Kniha "The Caribbean Mystery" bola napísaná v 1964. O štyridsať deväť rokov neskôr natočil režisér Charlie Palmer jej televíznu verziu. Titulnú postavu stvárnila herečka Julia McKenzie. ***(1.3.2017)

Serie a epizoda: S06E01. Po delsi prestavce konecne nove dily - soubezne s finalni 13. radou H. Poirota (budiz mu zeme lehka). Na Agathe vzdycky hodnotim hlavne poslednich 15-20 min, cili logicnost, prekvapivost pointy a pak samozrejme i zbytek pribehu. A i kdyz se mi vic libila predchozi predstavitelka Marplove (Geraldine McEwan), primhourim oko nad nevyraznou babcou McKenziovou (ktera serii tahne tusim od druhe pulky), protoze rozuzleni zafungovalo jak ma. Vraha jsem neodhadl, mrtvol bylo jak v Shakespearovi a prostredi se jim povedlo. Sice jsem mel u dvou scen pocit, ze je pozadi malovane, ale tezko rict. Naprosto me ale dostala scenaristicka hricka s jednim nejmenovanym spisovatelem, ktery hleda jmeno pro sveho noveho hrdinu. A ejhle, on to byl mozna ornitolog :-D(8.12.2013)