Slečna Marplová: Karibské tajemství (TV film)

Marple: A Caribbean Mystery

Slečna Marpleová: Karibské tajomstvo

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2013, 89 min

Nejoblíbenější mou postavou z knížky byl pan Rafiel, popisován jako stoletý stařeček s pavoučíma končetinama a zde zvolený herec vypadal v porovnání s tím popisem jako zdatný wrestler. Nicméně tenhle díl je asi nejvíc atraktivní exotickým prostředím Karibiku a jako tolik jiných začíná tím, že "někdo někoho pozná, neřekne nikomu koho a do rána natáhne brka." Některý herecký výkony (Molly obzvlášť) mi i na Marplovou přišly poněkud moc hysterický, ale budiž. Tentokrát se ovšem zpracování knížce nevyrovnalo ani zpola a není na něm nic moc zajímavýho, což až na Nekonečnou noc platí pro tuhle nejnovější várku Miss Marple tak nějak celkově. Nejlepší díly tak pro mě zůstávají ty s Geraldine McEwan (vzpomeňme úžasnou Vraždu na faře například, ta hudba, herci, atmosféra, příběh atd., je aspoň o třídu lepší, než tohle).(21.2.2016)

Jedno výborné detektívne karibské dobrodružstvo, ktoré okrem zamotanej krimi pointy dýcha aj príjemnou exotickou atmosférou. V tomto prípade nebola na zahodenie ani kamera, skrátka slušný duševný aj vizuálny pokrm. Vraha som neuhádol, aj keď podľa vysvetlenia na záver tu boli indície po celý čas. Slušný nadpriemer. 80/100(11.11.2017)

Já nevím no. Na nové díly Slečny Marplové jsem se dost těšil i když mi Julia McKenzie moc k srdci nepřirostla, ale když už hold nejsou nové kousky s H. Poirotem, tak alespoň tohle. No upřímně ze začátku jsem byl jako ve snu, hrůza a děs. V polovině se to dramaticky zlepšuje a konec je vyložená chuťovka. Co mě ovšem zarazilo nejvíc, byla celkem solidní podobnost právě s Poirotem. Nevím jestli za to mohla i ta exotická destinace, ale skoro celé pátrání slečny Marplové mi až nápadně připomínalo styl slavného detektiva. Buď jak buď film to rozhodně není špatný a zvlášť konec se povedl, ale mě prostě Slečna Marplová a Karibik dohromady moc nejdou. 65 %(24.6.2015)

Anglická spisovateľka Agatha Christie napísala množstvo kvalitných kriminálnych a detektívnych príbehov. Stvorila dve svetoznáme literárne postavy. Jedným je belgický gentleman Hercule Poirot a druhou je stará slečna Jane Marpleová. Práve ona musí v tejto filmovej adaptácii vyriešiť "Karibské tajomstvo". Kniha "The Caribbean Mystery" bola napísaná v 1964. O štyridsať deväť rokov neskôr natočil režisér Charlie Palmer jej televíznu verziu. Titulnú postavu stvárnila herečka Julia McKenzie. ***(1.3.2017)

Serie a epizoda: S06E01. Po delsi prestavce konecne nove dily - soubezne s finalni 13. radou H. Poirota (budiz mu zeme lehka). Na Agathe vzdycky hodnotim hlavne poslednich 15-20 min, cili logicnost, prekvapivost pointy a pak samozrejme i zbytek pribehu. A i kdyz se mi vic libila predchozi predstavitelka Marplove (Geraldine McEwan), primhourim oko nad nevyraznou babcou McKenziovou (ktera serii tahne tusim od druhe pulky), protoze rozuzleni zafungovalo jak ma. Vraha jsem neodhadl, mrtvol bylo jak v Shakespearovi a prostredi se jim povedlo. Sice jsem mel u dvou scen pocit, ze je pozadi malovane, ale tezko rict. Naprosto me ale dostala scenaristicka hricka s jednim nejmenovanym spisovatelem, ktery hleda jmeno pro sveho noveho hrdinu. A ejhle, on to byl mozna ornitolog :-D(8.12.2013)