Reklama

Reklama

Film Lovci a oběti je inspirován skutečnými příběhy a životními situacemi, ve kterých se můžete už zítra ocitnout i Vy nebo někdo Vám blízký. Co máte dělat, když se ocitnete v nekonečné spirále dluhů? Jak se zbavit exekutorů nám hlavní hrdina Jakub (Martin Kraus) ukáže. Ale jak si poradit s partičkou gangsterů toho nejhrubšího zrna v čele s Jakubem Mohamedem Alim, před kterou žádný prachy neschováte? Nebo jak vyřešit podraz drsného lichváře Josefa Vrány a jeho asistentky Evy Decastelo s jejich pekelnými úroky, který naskakujou, jak puchejře v malejch botách? S tím Jakubovi pomůže mafián s ostrými lokty a neskutečně dlouhými prsty - jeho „Anděl strážný" Tomáš Hanák se svým právníkem Markem Vašutem a synem Pájou – Jaromírem Noskem, kterým kryje záda úplatný policista Zdeněk Mahdal se svým kolegou Milošem Vávrou. Tak to je hřiště, na kterém hraje Jakub hru jménem život ve stylu SEX, MONEY AND ROCKńROLL. Tedy až do chvíle než udělá pod nátlakem vymahačů krok vedle – za hranu zákona. V tu chvíli začíná jeho běh o život. Jakubovy problémy se dotknou i jeho rodičů Karla Heřmánka st. a Veroniky Freimanové. Pomocnou ruku se mu snaží podat jeho kamarádi Martin Písařík, Karel Heřmánek ml., zpěvačka EKI, raper JAY DIESEL, ale i psychiatr Zdeněk Podhůrský. A protože životní zoufalec Jakub je opravdu magnetem na problémy, sáhne si na dno i na poli lásky, a to s Nikol Kouklovou a Evou Marešovou. Tenhle film prostě jednou provždy změní Váš pohled na život! Jste připraveni vidět svět takový, jaký je? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (66)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"50 mega. Vždyť to se snad do řiti ani nemůže vejít." Já jsem to tedy nikdy neměřil, ale snad by se to tam vejít mohlo. Jenže ono je to jedno, protože tady jde o hlavního debila Jakuba, který si "chytře" půjčil a pak začal hbitě splácet i těm, od kterých si nepůjčil. Já tedy věřím, že podobně duševně zaostalí padající do dluhových spirál existují, ale fandit jim neumím a sledovat jejich trable je pro mě utrpením. Já totiž nežiju v černobílém světě, takže nemusím být ani lovec ani oběť a rozhodně nehodlám rozdávat své sympatie zadluženému frajírkovi, kterému holky samy skáčou do postele a kamarádi naivně půjčují svou poslední hotovost. Původně mi to připadalo jako zajímavé téma, ale zpracování bylo věrohodné asi jako žádost nigerijského migranta o práci se sbíječkou v šachtě Lazy. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„LIDI SE DĚLÍ NA LOVCE A OBĚTI. VŽDYCKY MÁŠ MOŽNOST VOLBY, NA KTEROU STRANU SE PŘIDÁŠ…“ /// Tak úvodní titulky maj zmáklí! Taky chválím, že se snažej, aby to vodsejpalo. Parkourová vsuvka má ukázat, že na to máme už i u nás. Jen ty ideje stojej za starou belu. Dluhy prej dělaj dluhy, ale místo aby dětem ukázali, že se nemaj ve škole při hodinách finanční gramotnosti flákat, vodsouděj ty bez hodnýho strejčka k zániku. Čekám, kdy se konečně z Jakuba stane lovec. Aby to jako chytlo šťávu. Trpím u dialogů. Votravujou jako sviňa! (hlavně že nechybí píchačka! Ale aspoň se nekecá) Sebelitující píčus a jeho zadluženej svět. Paskvil mládežnickejch filmů mojí generace (Kamarád do deště, Láska z pasáže, možná i Bony a klid, Vekslák…ale berte to fakt s rezervou…), kterej může udivit maximálně výborně propracovanou lůzrovskou postavou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy inspirovaný skutečnými příběhy a životními situacemi. 2.) Mám dojem, že mám na čele namalovanej kosočtverec. A všichni ho využívaj. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Nezáleží na tom jestli si chudej, nebo ses narodil se stříbrnou lžičkou v prdeli. V životě jsi buďto lovec nebo obět, tak si vyber. Kurva tohle je fakt trefná studie dnešní doby i když nepopírám, že hlavní hrdina se místy chová jako totální kokot a všechno si zavinil sám, ale je dobrý položit si otázku : Co je to do kundy za dobu ve který žijeme?! já nechci dělat haura, tohle jsem nezažil a doufám, že ani nezažiju, na druhou stranu mám příbuzný co přesně do podobných mrdek spadli a to jenom proto, že TOHLE chtěli a tohle prostě mít MUSELI. Teď mají holou prdel plnou dluhů a budou se asi muset z obětí změnit v lovce a všechny oddělat, aby s tím něco provedli. Takže paráda českej film není ještě v žumpě a jenom ty hrozně cool a na efekt akční scény to trochu kazí.75% ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Taky mělo zůstat u klipu. Tenhle film má opravdu jeden z nejhorších scénářů za dlouhou dobu, kde se musí autoři neustále dopomáhat voiceoverem, aby bylo vůbec jasné, co se děje. Navíc už tu dlouho nebyl tak ukázkový hrdina-chcípák, který je hajzl a slaboch a nezaslouží si nic než co největší nepřízeň osudu. Nakonec to za něj ale zacvaká strejda Hanák, čímž se rozplývá i nějaká agenda přiblížit problematiku dlužnictví - znát principy není k ničemu, když je nedokážu zapracovat do příběhu. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Největší síla filmu je v námětu. Myslím si, že by nebylo od věci tenhle film pustit mladejm, co se vznášej někde na škole v oblacích a malujou si život na růžovo. Možná to do budoucnosti zachrání nejeden zkaženej život, protože maturita z naivity je někdy fakt pekelně drsná. Horší už to je se zpracováním. Nemůže se servírovat drsnej, realistickej film a dát do něj zpomalovací cool akční scény, to k sobě fakt nepasuje. Ty bitky jsou pak k hovnu a to je dělali skuteční fighteři co by ze mě udělali pět karbanátků. Takže o to víc mě mrzí, že akce byla pojeta naprosto odlišně od celkového pojetí filmu. Vůbec mě obraz až tak neseděl, možná střih. Taky mě zamrzel casting, tady nevím do jaký míry ovlivňoval tvůrce producent, ale prostě face z bulvárů byť nemají až tak zásadní roli mě budou srát vždycky, máme tu přece skutečný HERCE i na malý role !! Hlavní roli má Martin Kraus, kterýmu se říká český Belmondo, jako milovník pravýho Belmonda při téhle přezdívce vysloveně trnu. Nicméně Martin je sympaťák a působí pohodově, proti jeho výkonu nemám větších námitek. Nejsilnější byl ve scéně volání do porodnice. (to si asi Martine moc nehrál co :) ? Gratuluju tatínku ), ale třeba ve společných scénách s Tomem Hanákem ještě tahal za kratší konec. I když zase postava, kterou tam hraje Tomáš Hanák, nevěřím že v realu taková existuje. Nic no, Macus je debutant, takže určitě vezmu v potaz některý zbytečnosti typu "výslech na policii", kde se mohlo střihat a přimhouřím obě oči, dám tři s tím, že ten film má co říct, že má svý silný momenty a že je to taková nadšená poctivka. ()

Galerie (156)

Zajímavosti (5)

  • Ve filmu se objeví několik akčích scén. Hromadnou bitku v autoservisu s kradenými auty kaskadéři nacvičovali několik týdnů v tělocvičně a použité zbraně i scénář jednotlivých bojových scén do detailu konzultovali s producentem. Kromě této hromadné bitky byly všechny akční scény pro zachování autentičnosti natáčeny v reálném prostředí bez jakýchkoliv omezení. Takže například přepadení auta na rušné křižovatce v Praze bylo natáčeno za plného provozu. (Zdroj Nero Production)
  • Závěrečná scéna je ukončena nadsázkou, kterou může mnoho diváků napoprvé pochopit naprosto opačně, než je ve skutečnosti myšlena – což byl i záměr. (Zdroj Nero Production)
  • V červnu 2013 byl natočen původně hudební film s grafickými prvky, přičemž se jedna jeho dějová linka okrajově dotkla citlivého tématu - zadlužení mladého muzikanta Jakuba (Martin Kraus). Po zkušebních projekcích filmu v listopadu 2013 se producent filmu na základě drtivého zájmu diváků právě o téma dluhů rozhodl právě toto téma rozpracovat do hloubky tak, jak ještě v žádném českém filmu dosud nebylo. Z původního filmu tak bylo použito pouhých 20 % současné stopáže a 80 % filmu bylo natočeno v květnu a červnu 2014 podle nového scénáře. Na finální verzi dialogů se podíleli i herci Tomáš Hanák, Jaromír Nosek, Martin Kraus a Jakub Mohamed Ali. (Zdroj Nero Production)

Reklama

Reklama