• Big Bear

Tohle je můj černý týden českých filmů. Toto je můj třetí soudobý CZ film v pořadí a zase hrůza. Někoho možná bavila ta hudba, někdo možná chrochtal z těch bílejch audin s SPZ 0001, mně to však nijak neoslovilo. Jo, jako sonda jak se dostat do totálních sraček půjčkami od lichvářů, půjčkami na úroky půjček atd... film funguje docela instruktážně...Ale jinak nic moc. Prostě další těžká slabota, kterou byl problém jen dokoukat. O ,,akčních'' scénách se raději ani nebudu rozepisovat... Dávám jednu směnku a víc ze mně nikdo nedostane! *(7.10.2015)

• xxmartinxx

Taky mělo zůstat u klipu. Tenhle film má opravdu jeden z nejhorších scénářů za dlouhou dobu, kde se musí autoři neustále dopomáhat voiceoverem, aby bylo vůbec jasné, co se děje. Navíc už tu dlouho nebyl tak ukázkový hrdina-chcípák, který je hajzl a slaboch a nezaslouží si nic než co největší nepřízeň osudu. Nakonec to za něj ale zacvaká strejda Hanák, čímž se rozplývá i nějaká agenda přiblížit problematiku dlužnictví - znát principy není k ničemu, když je nedokážu zapracovat do příběhu.(23.3.2015)

Do dluhové spirály se člověk dostane ani neví jak a jakmile skončí u lichvářů a vymahačů, je vymalováno. Pokud vše zůstává v téhle rovině, je to oukej a lovci i oběti si zaslouží punc věrohodnosti. Jakmile nastupuje na scénu Hanákova postava, film začne působit poněkud vachrlatě. Chápu, že jejím prostřednictvím chtěli tvůrci dát nahlédnout za kulisy podsvětí, policie a politiky, ale je to nejisté a rozpačité. Nicméně celkově mě film bavil a současné hodnocení rozhodně neodpovídá realitě. 70%(27.11.2015)

Scénář by se dal shrnout do ''Zadluženej a v prdeli'' takže žádná velká výhra. No jo ale když já mám tyhle gangsterský filmy rád, a to i třeba že jde jen o malej českej odvar amerických gangsta filmů. Za sebe můžu říct ...Perte sem víc podobných filmů, ani trochu jsem se nenudil. Vadili mi akorát ty hudební zpomalovačky. Někteří herci se pro tyhle filmy vyloženě hodí (Kraus, Nosek, Hanák). Ja nevim co všichni pořád máte, kdyby to byl film z americké produkce tak tady budete nadšeně onanovat.(18.11.2015)

• Foox

Drtivá většina českých dramaturgů si asi vážně řekla - "hele, slyšeli jste o tý lobotomii? Prej je to to super věc, tak dem do toho ne!" Jak jinak si vysvětlit, že celá příběhová stránka, co se do kvalit týče, nevyrovná ani dramatickému kroužku speciální základní školy. Jako by nestačilo, že hlavní hrdina (Pan velká Obět) je sympatický jako něco mezi rektálním teploměrem a prázdnou placatkou, a to se Martin Kraus opravdu snaží! Jenže takhle papírově slabou postavu by neutáhl ani geneticky upravený syn Jacka Nicholsona a Meryl Streep. Ostatní postavy se vždy kolem něj pouze mihnou, často naznačí svou menší zápletku, ale buď se nevyřeší, nebo jen vyšumí, což irituje stejně jako páska na oku. Tomu všemu nasazují korunku snaživé, ovšem nepovedené, akční scény, těžce nezvládnutý střih a hudební motivy lacině vykrádající kultovní gangsterky. O to smutnější je promrhaný čas opravdu skvělých herců, nejenom zmíněného Krause, ale občasné zjevení Hanáka vždy potěší, ovšem největším kladem filmu je záporák v podání Jakuba Mohameda Aliho, jenž stojí za vyzdvižení. 30%(24.3.2015)

• - Ve filmu se objeví několik akčích scén. Hromadnou bitku v autoservisu s kradenými auty kaskadéři nacvičovali několik týdnů v tělocvičně a použité zbraně i scénář jednotlivých bojových scén do detailu konzultovali s producentem. Kromě této hromadné bitky byly všechny akční scény pro zachování autentičnosti natáčeny v reálném prostředí bez jakýchkoliv omezení. Takže například přepadení auta na rušné křižovatce v Praze bylo natáčeno za plného provozu. (Zdroj: Nero Production)

• - Scéna z nelegálních zápasů byla připravena za spolupráce s kluby, které pořádají bojové večery Night of Warriors a účastnili se ho skuteční zápasníci MMA, K1, Muay-thai. Aby bylo natáčení naprosto reálné bojovali bez jakýchkoliv chráničů, boxerských rukavic apod. Do natáčení se tak vžili, že při natáčení další bojové scény, která se již netočila v ringu, ale na parkovišti, producent předem rozhodl, že se bojová scéna pojede maximálně na 2 záběry, aby se předešlo vážnějším zraněním. (Zdroj: Nero Production)

• - Závěrečná scéna je ukončena nadsázkou, kterou může mnoho diváků napoprvé pochopit naprosto opačně, než je ve skutečnosti myšlena – což byl i záměr. (Zdroj: Nero Production)