Týpek z tohoto filmu je po krk v dluzích z nerozumného podnikání. Společník je fuč. Aby se dluhů zbavil, vytlouká klín klínem. Občas zabrousí i do ženského klínu. Ale hlavně půjčuje si od špatných lidí a dluží špatným lidem - gaunerům různé kategorie gaunerství. A činí tak opakovaně. Pod nátlakem dokonce začne na zakázku krást auta pro svého drsného vymahače a ocitne se za hranicí zákona (film ale tohle moc neřeší). Náhle se však objeví "hodný" strýček Příhoda, který dluhy za naivního blbečka zacvaká. A švorcák si tak nemusí podepsat vlastní parte a spokojeně může žít dál i se svojí vyvolenou po svém boku. Na diváka Jakub působí jako slaboch, oběť vlastní naivity a důvěřivosti, občas jako suverén a lovec dámských rozkroků. Jestli mu budete fandit, aby se z dluhů vysekal, toť otázka. Martin Kraus svého outsidera nehraje nijak val(id)ně. Prostě v divákovi nic nevzbudí. Po nějaké chvilce ho začnete za jeho permanentně útrpný výraz nesnášet. Nesnášet patrně budete i všechny ostatní účinkující v tomhle příležitostně trapném českém thrilleru, který občas dosahuje zábavně blbé úrovně Nahoty na prodej, chce být autenticky cool jako Bony a klid, občas je i svůj, ale s málo zdatnou, začátečnickou režií, která nemá potřebnou razantní sevřenost a kompaktnost, vládne klipovým stylem z laciné kategorie, sahá maximálně po ceně za (ro)zvrzaný počin roku. Marcuse Trana tak Martina Gavriely intenzivně ožužlávala v pelechu, až dostal geniální nápad něco zrežírovat. Převzal nedokončený materiál po bezejmenném režisérovi a z původně hudebního filmu natočil pozérskou frašku s cool animovanými úvodními titulky, zpomalenými bitkami a replikami, kterým pro technické nedostatky zvuku není dost často rozumět, nelze ani přehlédnout rozdílnou barevnost záběrů v rámci jedné scény. Kdo v takovém filmu může asi tak hrát, že. Ano, pro Tomáše Hanáka se konečně našla role mafiána s lidskou tváří, nesmí chybět Vašut v roli právníka, Nosek, Písařík, Podhůrský, Heřmánek ml. a další kvalitní herci. Ty jo, ti herci mně nevadili a můžete si sami dosadit, jak kvalitní jsou. Herecké výkony film docela drží. A nechybí Marcus Tran osobně v roli asistenta šéfa. Ten ale hrát neumí, i když se zlepšuje. A pro Martinku, životní partnerku, se už našla pouze nadbytečná rolička televizní hlasatelky. Přihodil se komparz sestávající z atraktivních slečen, které se pro potřeby filmu mihnou v baru, squash centru a jinde. Nemusím snad ani psát, že se film inspiroval západní produkcí, ovšem nezapomíná ani působit realisticky. V počátku film dokonce umí solidně bavit, ale následně začíná políčko po políčku hloupnout, stane se nepřehledným, scenáristicky nepříliš zvládnutým, v horších chvílích se ohání neoriginálními voiceovery a průpovídkami herců do kamery, v lepších chvílích nastupuje Hanák, který si určitě kladné hodnocení zaslouží za svůj mafiánský šarm i přístup k roli, která je na naše poměry neobvyklá. Ještě klika, že v našich končinách nevzniká mnoho tématicky spřízněných filmů. K tomu jim dopomáhej Tranďák! 50%(27.11.2015)

• Bobik9

Prosím ať Marcus Benois Tran nikdy,NIKDY, nedělá filmy! Vezmeme to popořádku. Příběh není nic strašného, celkem zábavný. Ale to zpracování! Hlavní "hrdina" Martin Kraus je totální jelito! Hrůza, nehraj! Jakub Mohamed Ali je na tom paradoxně lépe. Martin Písařík a především totální nicneuměl Karel Heřmánek mladší mi vadili na nejvyšší míru. Hudebně to není špatné. Mrzí mě, že v takovéto špatné věci se angažovali lidé jako Hanák, Freimanová, Heřmánek st. a Vašut. Nemají to zapotřebí.(29.1.2017)

Jakub má tak trošku smůlu. A nebo hodně smůlu. A nebo je jen prostě blbej - záleží na úhlu pohledu. Tak či onak se ocitá v situaci, kdy dluží všem a všude, jeden dluh vytlouká druhým, a za krkem mu sedí nejen banky a finanční ústavy, ale také banda různých lichvářů, mafiánů a dalších existencí. Ale Jakub má tak trošku i štěstí. Na kamarády (hlavně na svého nejlepšího kamaráda z dětství) a jeho otce, který se v podobných situacích umí orientovat, a je ochoten Jakubovi pomoci... Na rozdíl od většiny komentujících se mi tento film docela líbil - samozřejmě, člověk se musí trochu nadnést nad situaci (že je někdo tak blbej, a že většinu fíglů neprohlídne) a naopak že čirou náhodou otec jeho kámoše je multimilionář s potřebnými styky. Na druhé straně mi ale přišlo, že jako vstyčený prst (a teď nemyslím prostředníček) všem, kteří uvažují o nějaké té malé půjčičce, by to mohlo fungovat. Bavil mne docela i "akční" styl filmu, a až na poslední jednu dvě scény (které jsem tak nějak nepobral) mi to ani nepřišlo tak hloupé..(14.11.2015)

• xxmartinxx

Taky mělo zůstat u klipu. Tenhle film má opravdu jeden z nejhorších scénářů za dlouhou dobu, kde se musí autoři neustále dopomáhat voiceoverem, aby bylo vůbec jasné, co se děje. Navíc už tu dlouho nebyl tak ukázkový hrdina-chcípák, který je hajzl a slaboch a nezaslouží si nic než co největší nepřízeň osudu. Nakonec to za něj ale zacvaká strejda Hanák, čímž se rozplývá i nějaká agenda přiblížit problematiku dlužnictví - znát principy není k ničemu, když je nedokážu zapracovat do příběhu.(23.3.2015)

• LadyPupu

Námět ok, v téhle republice jsou dluhy mezi lidmi rozšířené jako mor. Ale to zpracování. Kamera zabírající převážně detaily obličeje "herců". Ty "herecké" výkony. Co to do pííííííp bylo? Kraus je herec? Je? Aha, tak to tady nebylo poznat. Přeju Marcusovi a jeho partě, aby se tímto filmem nezadlužil a pokud možno, aby už nenatáčel nic se stopáží nad 5 minut. Jo a ten závěr mi samozřejmě jako pozornému divákovi neunikl, dokonce jsem ho i pochopila. Pokud měl překvapit, nepřekvapil.(5.11.2015)

• - Závěrečná scéna je ukončena nadsázkou, kterou může mnoho diváků napoprvé pochopit naprosto opačně, než je ve skutečnosti myšlena – což byl i záměr. (Zdroj: Nero Production)

• - Při akční scéně (pronásledování kradeného auta) zasáhla do natáčení skutečná policejní hlídka, která projížděla kolem a přestože nebyly porušeny žádné předpisy, tak ze stylu jízdy 3 aut nabyla přesvědčení, že došlo k trestnému činu. Vysílačkami bylo okamžitě rozhodnuto, že bude obětováno auto s kamerou, které zastavilo. Po zhlédnutí záběrů z natáčení policisty, jsme dostali 30 minut na dotočení scény, za slibu, že vymažeme záběry ze zásahu skutečného policejního vozu. (Zdroj: Nero Production)

• - Scéna z nelegálních zápasů byla připravena za spolupráce s kluby, které pořádají bojové večery Night of Warriors a účastnili se ho skuteční zápasníci MMA, K1, Muay-thai. Aby bylo natáčení naprosto reálné bojovali bez jakýchkoliv chráničů, boxerských rukavic apod. Do natáčení se tak vžili, že při natáčení další bojové scény, která se již netočila v ringu, ale na parkovišti, producent předem rozhodl, že se bojová scéna pojede maximálně na 2 záběry, aby se předešlo vážnějším zraněním. (Zdroj: Nero Production)